Euroliga: bardzo jednostronne El Clasico

• Data publikacji: 12.02.2022, 08:50

Za nami kolejne w tym sezonie koszykarskie El Clasico. Miało ono niespodziewany i jednostronny przebieg. Barcelona wygrała w Madrycie z Realem aż 86:68, dominując od początku do końca. Tym samym zrównała się ze swoim rywalem na czele tabeli.

Hit 26. kolejki został rozegrany w Wizink Centre w Madrycie. Była to także rywalizacja między Realem i Barceloną o prowadzenie w tabeli. Wszystko rozstrzygnęło się bardzo szybko. Goście z Katalonii już po pięciu minutach prowadzili aż 19:2. Po pierwszej kwarcie było 28:8. Koszykarze z Barcelony z łatwością zdobywali punkty, a Real miał poważne problemy ze skutecznością. W dalszej fazie gry goście kontrolowali sytuację i ostatecznie nadspodziewanie łatwo wygrali 86:68. Aż 20 punktów dla nich zdobył Nicolas Laprovittola, który trafił wszystkie pięć rzutów za trzy punkty. Najskuteczniejszy był jednak zawodnik Realu, Walter Tavares, który osiągnął zdobycz 25 oczek. Po tej wygranej Barca została liderem ligi, ale ma taki sam bilans jak ekipa z Madrytu - 20:5.

Mnóstwo emocji było w Pireusie, gdzie Olympiakos podejmował Anadolu Efez. Mecz zakończył się dogrywką, w której rzut za trzy punkty na wagę zwycięstwa 87:85 dla gospodarzy trafił Kostas Sloukas. Zespół z Grecji sięgnął po 14. zwycięstwo i awansował na czwarte miejsce w tabeli. Wyprzedził Zenit St. Petersburg. Rosyjska drużyna przegrała na wyjeździe 67:76 z Albą Berlin. Po raz kolejny w składzie Zenita zabrakło Mateusza Ponitki.

Wygrane odniosły dwie ostatnie ekipy w tabeli. Żalgiris Kowno przerwał serię dziewięciu porażek. Litewska drużyna triumfowała 83:82 w Monako. Dwie decydujące akcje w końcówce dla Żalgirisu zagrał Lukas Lekawicius. Panathinaikos za to triumfował na wyjeździe 76:63 z LDLC Asvel Villeurbanne. Kolejna, 27. kolejka zostanie rozegrana dopiero za dwa tygodnie ze względu na przerwę na puchary krajowe.