Premier League: Sterling z hat-trickiem, pewne zwycięstwo City!
ZakNelson1995/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

• Dodał: Kacper Lewandowski
  • Data publikacji: 12.02.2022, 20:22

W ramach 25. kolejki Premier League na Carrow Road Norwich City podjęło Manchester City. Mistrzowie Anglii od początku nie zawodzili w roli faworyta. W pierwszej połowie udało im się zdobyć tylko jednego gola, ale w drugiej części nie pozostawili gospodarzom złudzeń. Mecz zakończył się wynikiem 0:4.

Punktualnie o 18:30 czasu polskiego sędzia zagwizdał po raz pierwszy. Strona przeważającą był oczywiście aktualny mistrz Anglii, jednak dosyć długo trwało, zanim drużyna Guardioli przekuła swoją dominację w jakiekolwiek konkrety. W 31. minucie otwierającego gola po asyście Kyle'a Walkera zdobył Raheem Sterling. Wynik 1:0 utrzymał się aż do przerwy.

Po wznowieniu gry szybkiego gola zdobył Phil Foden. Po zamieszaniu w polu karnym Gunna młody Anglik wcisnął piłkę za linię. W ostatniej chwili sytuację próbował uratować Gibson, ale system gola-line był nieubłagany. W 70. minucie Manchester City znów ze stałego fragmentu gry zdobyło bramkę. Ponownie egzekutorem został Raheem Sterling. Utrata drugiej bramki podcięła skrzydła gospodarzy, ale trzecia stanowiła dla nich gwóźdź do trumny. Tej presji nie wytrzymał Hanley, który w 89. minucie sfaulował we własnym polu karnym Liama Delapa. Na wapnie piłkę ustawił Raheem Sterling, a następnie oddał zły strzał, który nie stanowił żadnego zagrożenia dla Angusa Gunna. Nieszczęśliwie dla angielskiego golkipera piłka odbiła się od niego i wróciła prosto pod nogę Sterlinga, a ten z dobitki skompletował hat-tricka.

Norwich City - Manchester City 0:4 (0:1)

Bramki: 31', 70', 90' Sterling, 48' Foden

Norwich: Gunn - Aarons (63' Byram), Hanley, Gibson, Williams - Gilmour, Lees Melou (63' Normann), McLean - Sargent (87' Dowell), Pukki, Rashica

ManCity: Ederson - Walker, Dias, Ake, Zinchenko - Silva (75' McAtee), Fernandinho, Gundogan - Mahrez (84' Kyaky), Foden (82' Delap), Sterling

Żółte kartki: 17' Dias, 90+2' Sterling

Sędziował: Andre Marriner