EBL: efektowne zwycięstwo Stali w Warszawie
Andrzej Romański

• Data publikacji: 13.02.2022, 15:59

Koszykarze Stali Ostrów Wielkopolski dali popis gry w koszykówkę w hali na Bemowie w Warszawie. Mistrzowie Polski rozgromili Legię aż 114:84. Ostrowianie trafili aż 19 rzutów za trzy punkty.

Już pierwsze z niedzielnych spotkań zapowiadało się bardzo ciekawie. W ramach 23. kolejki Legia Warszawa podejmowała Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski. Gospodarze skupiają się w tym czasie na FIBA Europe Cup. Po zwycięstwie z medi Bayreuth przedłużyli szanse na awans, a we wtorek w Permie rozegrają decydujące spotkanie. Stal zajmuje w tabeli czwarte miejsce z dwoma zwycięstwami przewagi nad Legią.

Pierwsze minuty zwiastowały mecz na wysokim poziomie. Koszykarze obydwu drużyn byli bardzo skuteczni, a zdobycz punktową powiększali głównie zza linii 6,75. W piątej minucie Legia prowadziła 15:10, ale James Florence odpowiedział dwoma rzutami za trzy punkty. Pierwsza kwarta zakończyła się trójką Kobiego Simmonsa i serią 8:0 Stali. Goście wygrywali 29:20, a w drugiej części gry utrzymywali świetną skuteczność i mieli nawet 14 punktów przewagi. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 50:39 dla ostrowian.

W drugiej połowie prowadzenie Stali było już niezagrożone. Na dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty Legia zbliżyła się na 60:71. Goście odpowiedzieli serią ośmiu punktów, a potem jeszcze powiększyli przewagę. W ostatniej odsłonie meczu podopieczni Igora Milicicia mieli ponad 20, a na sam koniec nawet 30 oczek więcej niż gospodarze. Stal trafiła aż 19 rzutów za trzy punkty, co ułatwiło jej zdobycie 114 punktów. Najskuteczniejszy był Jakub Garbacz, który rzucił 23 oczka.

Legia Warszawa - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 84:114 (20:29, 19:21, 26:29, 19:35)