WTA Sankt Petersburg: Alicja Rosolska przegrała w finale debla
NAPARAZZI/ Wikimedia

• Dodał: Kamil Dembczyk
  • Data publikacji: 13.02.2022, 14:07

Alicja Rosolska w parze z Australijką Erin Routliffe przegrała w meczu finałowym turnieju gry podwójnej WTA Sankt Petersburg. Zwycięska okazała się para Anna Kalinskaja/Caty McNally, która wygrała najważniejszy pojedynek tego turnieju 6:3, 6:7(5), 10:4

Pierwszy set stał pod znakiem przegranych serwisów. Przełamania w tej partii oglądaliśmy aż siedem razy. Ostatecznie więcej brejków uzbierała para Rosyjsko-Amerykańska i to ona wygrała otwierającego seta. Rywalki Polki nie miały większych problemów z przyjmowaniem serwisów, a para Alicji Rosolskiej nie utrzymała ani jednego własnego podania. Kalinskaja i McNally w dziewiątym gemie wykorzystały pierwszą piłkę setową, wygrywając tym samym 6:3.

Drugi set z perspektywy Polki wyglądał już zdecydowanie lepiej. Wprawdzie para naszej tenisistki w trzecim gemie straciła własne podanie, jednak już przy najbliższej okazji odrobiła stratę przełamania. W kolejnych gemach niewiele się działo, oba duety dość pewnie wygrywały swoje serwisy i przeważnie nie dopuszczały rywalek nawet do break pointów. Para Rosolska/Routliffe miała okazję do skończenia seta w dwunastym gemie, jednak przeciwniczki skutecznie się obroniły i o dalszych losach meczu miał zadecydować tie-break. W nim lepsza okazała się para z Polką w składzie i doprowadziła do trzeciego seta.

Decydująca partia od początku przebiegała pod dyktando pary Kalinskaja/McNally. Tenisistki z Rosji i Stanów Zjednoczonych szybko zbudowały sobie wysoką przewagę punktową i ostatecznie zwyciężyły w trzecim secie 10:4.

Dla Alicji Rosolskiej był to dwudziesty drugi finał turnieju WTA, a pierwszy w parze z Erin Routliffe. Polka do tej pory zwyciężała dziewięciokrotnie.

Alicja Rosolska/Erin Routliffe (POL/NZL) - Anna Kalinskaja/Caty Nally (RUS/USA) 3:6, 7:6(5), 4:10