Piłka nożna - mecz towarzyski U-19: Polska przegrywa ze Szkocją

• Dodał: Jakub Zegarowski
  • Data publikacji: 06.09.2018, 21:03

Nieudany debiut w roli selekcjonera reprezentacji Polski U-19 zaliczył Dariusz Gęsior. Jego podopieczni przegrali ze Szkocją 1:3 w Opolu, chociaż do przerwy prowadzili 1:0.

Już w pierwszej połowie nieco lepszym zespołem wydawali się być przyjezdni, którzy stworzyli sobie więcej sytuacji podbramkowych. Szkoci nie umieli ich jednak wykorzystać, ba, nie umieli choćby strzelić celnie na bramkę. Polacy starali się grać atakiem pozycyjnym, jednak w ich grze brakowało dokładności i nieprzewidywalności. Ale tuż przed przerwą, nasza reprezentacja niespodziewanie wyszła na prowadzenie, kiedy to skutecznym strzałem popisał się Michał Skóraś, grający na co dzień w pierwszoligowej Bruk-Bet Termalicy Nieciecza.

Wydawało się, że gol strzelony tuż przed przerwą spowoduje, że "biało-czerwonym" będzie grało się odrobinę łatwiej. Niestety, nic takiego nie miało miejsca. Szkoci wyszli na drugą połowę niesamowicie zdeterminowani, odważniej atakując bramkę strzeżoną przez Jakuba Stolarczyka. Dodatkowo, w 48. minucie kontuzji doznał Hubert Soból, młody snajper Lecha Poznań. Goście długo nie mogli oddać celnego strzału, ale jak już to zrobili, od razu padł gol. Podopieczni Billy'ego Starka wyrównali w 61. minucie, a już 180 sekund później prowadzili. Nie był to jednak koniec dobrej serii Szkotów, albowiem w 72. minucie podwyższyli prowadzenie, odbierając nadzieje na zwycięstwo naszym reprezentantom. Polacy starali się jeszcze zmniejszyć rozmiar porażki, lecz ich działania nie były konkretne aż do ostatniego gwizdka sędziego Lizaka.

Już w niedzielę, Polska U-19 zagra rewanż ze Szkotami. Odbędzie się on o godzinie 15:00 w Brzegu.

POLSKA - SZKOCJA 1:3 (1:0)

Bramka dla Polski: Skóraś (44')

Polska: Stolarczyk – Grabowski, Ozga, Klupś, Sobol, Sinior, Starzycki, Buławski, Bogusz, Kiwior (C), Skóraś (skład wyjściowy)

Szkocja: Mullen – Houston, Church, Welsh, Deas, Watt, Middleton, McInroy, Aitchison, Kelly, Rudden (skład wyjściowy)

Sędzia: Szymon Lizak