Piłka ręczna - liga francuska: wysokie zwycięstwo ekipy Syprzaka
PGNiG Superliga

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 13.02.2022, 18:40

Szesnasta kolejka w lidze francuskiej raczej nie przyniosła żadnych zaskoczeń, ale była istotna w kontekście czołowej części tabeli. Drużyna Kamila Syprzaka umocniła się na pozycji lidera, natomiast drugie i trzecie miejsce wciąż pozostaje zmienne - Aix oraz Nantes zgromadziły po tyle samo punktów, obie ekipy w tym tygodniu odnotowały zwycięstwo.

Z wysokiego zwycięstwa mogli się cieszyć paryżanie z Kamilem Syprzakiem w składzie. Już na samym początku przyjezdni odskoczyli na 3:1, i choć jeszcze momentami gospodarze próbowali się ratować, odrabiając powoli straty to w 17. minucie na koncie liderów tabeli było już pięć bramek przewagi. Do przerwy ten wynik praktycznie się nie zmienił - 16:10, a był to w sumie ostatni moment zaczepienia dla miejscowych. Drużynę Istres pogrążały liczniejsze straty piłek i z upływem czasu mieli coraz większe kłopoty w defensywie. Ostatni kwadrans należał już całkowicie do Paryża - seria celnych rzutów m.in. w wykonaniu Polaka dała im pewne zwycięstwo na wyjeździe.

Istres Provence Handball - Paris Saint-Germain 28:37 (10:16)

Z kolejną wygraną tydzień zakończyli także aktualni wiceliderzy z Nantes. Zawodnicy HBC potrzebowali trochę czasu, by wypracować sobie większą przewagą nad rywalami, bo na tablicy długo widniał remis, ale w drugi kwadrans gry wkraczali już z zapasem 11:6. Co ważne to na pewno mobilizacja zespołu gości, którzy co jakiś czas niwelowali straty do dwóch "oczek". Na przerwie mieli jeszcze wszystko w zasięgu ręki - 17:14, ale faworyci przeważali skutecznością w ataku. Obie drużyny miały bowiem bardzo podobne szanse w częstotliwości oddawania rzutów na bramkę, ale HBC częściej umieszczało piłkę w polu rywali.

HBC Nantes - Saint-Raphael Var Handball 38:32 (17:14)

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.