PKO Ekstraklasa: Legia zaskakująco przegrywa z Wartą w meczu "6" punktów!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 13.02.2022, 19:31

Spotkanie 21. kolejki polskiej PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Wartą Poznań zakończyło się zaskakującym zwycięstwem gości. Po golu Szymonowicza padł wynik 1:0.

Mecz ten był wybitnie ważny w kontekście utrzymania, ponieważ przed tą kolejką obie ekipy były w strefie spadkowej. „Wojskowi” znajdowali się na 16. lokacie z 18 punktami na koncie. Zawodnicy „Zielonych” byli zaś na przedostatniej 17. pozycji z dorobkiem zaledwie 17. „oczek”. W pierwszym meczu lepsi okazali się piłkarze z Warszawy, zwyciężając 2:0 i również teraz wydawali być się faworytem.

Obaj szkoleniowcy nie mogli skorzystać ze wszystkich zawodników ze swoich kadr. W ekipie prowadzonej przez Dawida Szulczka zabrakło Milana Corryna, Bartosza Kieliby oraz Wiktora Pleśnierowicza. Aleksandar Vuković nie mógł za to wystawić do rywalizacji Bartosza Kapustki, Artura Jędrzejczyka, Mateusza Hołowni, Yuriego Ribeiro, Josue, Mateusza Wieteski oraz Macieja Rosołka.

Początek meczu był dość wyrównany, a na boisku działo się bardzo niewiele. W 23. minucie Warta zaskakująco wyszła na prowadzenie. Nieporadność obrońców Legii wykorzystał Adam Zrelak, który podał piłkę do Dawida Szymonowicza a ten pokonał Artura Boruca.

W drugich 45 minutach warszawianie również grali bardzo nieprzekonująco, co bardzo odpowiadało poznanianom, którzy spokojnie kontrolowali przebieg meczu. W 71. minucie sytuacja gospodarzy skomplikowała się jeszcze bardziej, kiedy to Artur Boruc otrzymał czerwoną kartkę, a Warta rzut karny. Zrelak jednak tragicznie chybił, posyłając futbolówkę obok słupku bramki wprowadzonego chwilkę wcześniej Cezarego Miszty. Ta sytuacja pobudziła dodatkowo Legię, która zaczęła atakować i starać się doprowadzić do wyrównania. Sztuka ta im się jednak nie udała i to goście zwyciężyli 1:0.

Wynik ten spowodował, że Warta przeskoczyła swojego dzisiejszego rywala, a na dodatek zdołała wydostać się ze strefy spadkowej. Sytuacja warszawian w ligowej tabeli zdaje się zaś coraz cięższa.

Legia Warszawa – Warta Poznań 0:1 (0:1)

Bramki: 23’ Szymonowicz

Legia: Boruc – Rose, Nawrocki, Johansson – Mladenović, Slisz (46’ Celhaka), Sokołowski (84’ Włodarczyk), Wszołek – Muci (58’ Ciepiela), Pekhart, Lopes (74’ Miszta)

Warta: Lis – Ivanov, Szymonowicz, Trałka – Kiełb (65’ Courtney-Perkins), Luis (58’ Kupczak), Kopczyński, Grzesik – Szelągowski (64’ Szmyt), Szczepański (58’ Papeau) – Zrelak (90+5’ Kuzimski)

Żółte kartki: 35’ Slisz, 61’ Rose, 70‘ Johansson, 73’ Mladenović, 78’ Ciepiela – 56’ Kiełb, 65’ Ivanov

Czerwone kartki: 71’ Boruc

Sędzia: Łukasz Kuźma