EBL: emocje w Dąbrowie Górniczej, Śląsk wygrał z MKS-em

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 13.02.2022, 21:55

Ostatnim niedzielnym spotkaniem Energa Basket Ligi było stracie pomiędzy MKS-em Dąbrowa Górnicza, a Śląskiem Wrocław. Choć faworytami byli zdecydowanie wyżej notowani w tabeli przyjezdni, to kwestia wygranej Śląska ważyła się do ostatnich chwil spotkania.

W pierwszą kwartę dobrze weszli gospodarze, którzy jako pierwsi objęli prowadzenie i dosyć długo nie pozwolili na nie wyjść rywalom. MKS zdołał jednak najdalej uciec na zaledwie pięć oczek, a im dalej w kwartę, tym Śląsk grał lepiej. Podopieczni Andreja Urlepa zdołali nie tylko odrobić małą stratę, ale starczyło im jeszcze na wypracowanie sobie 7-punktowej przewagi. Śląsk od stanu 15:11 dla MKS-u zanotował serial 13:2 i po pierwszej kwarcie prowadził 24:17. Druga odsłona zakończyła się wynikiem remisowym, dzięki czemu goście w połowie spotkania wciąż mieli o siedem punktów więcej na swoim koncie. W międzyczasie nie działo się sepcjalnie wiele. Najbliżej gopodarze doszli Śląsk na trzy punkty, z kolei goście wypracowali na chwilę dwucyfrową przewagę, ale po jednej akcji ją utracili.

Na drugą połowę MKS Dąbrowa Górnicza wyszedł z zupełnie nową energią do gry i nastawieniem na jak najszybsze odrobienie straty. Prowadzenie drużynie Michała Dukowicza udało się objąć dopiero w dalszej części kwarty, a końcówka była kwintesencją ich gry. Udało im się wyjść na prowadzenie i stosunkowo szybko wypracować sześć oczek zaliczki, które Śląsk musiał odrabiać już w ostatniej odsłonie. To jednak nie stanowiło dla przyjezdnych problemu. Nie można powiedzieć, że było to dla nich łatwe i przyjemne, ale na trzy i pół minuty przed końcem udało się wyrównać a od tego czasu MKS nie był na prowadzeniu już ani przez chwilę. Śląsk po odrobieniu w czwartej kwarcie nawet dwucyfrowej straty wygrał ostatecznie 88:87.

MKS Dąbrowa Górnicza - WKS Śląsk Wrocław 87:88 (17:24, 24:24, 28:15, 18:25)

MKS Dąbrowa Górnicza: Sobin 22, Brenk 12, Lewis 13, Marble 13, Fenner 8, Mijović 7, Małgorzaciak 5, Nowakowski 3, Piechowicz 2.

WKS Śląsk Wrocław: Trice 21, Justice 16, Ramljak 14, Karolak 10, Dziewa 9, Meiers 6, Tomczak 6, Kanter 3, Trice 3.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.