WTA Dubaj: pewne zwycięstwo Igi Świątek!
PAUL CROCK/AFP/eastnews.pl

• Dodał: Adam Kowalski
  • Data publikacji: 14.02.2022, 13:22

Iga Świątek pewnie pokonała 2:0 (6:1, 6:2) Darię Kasatkinę (Rosja) i awansowała do 1/8 finału turnieju WTA w Dubaju.

Pierwszy set trwał niecałe 30 minut. Co ważne, Świątek nie dała wygrać Rosjance żadnego jej gema serwisowego. Grała agresywnie, od samego początku dała sygnał, że chce dominować w tym meczu i wykorzystać fakt, że rywalka dopiero, co przechodziła koronawirusa, więc prawdopodobnie nie była w treningu. Polka wygrała pierwszy set 6:1, nie popełniając żadnego podwójnego błędu.

Drugi set Świątek rozpoczęła od prowadzenia 2:0. Kasatkina wróciła z zaświatów i w końcu na swoją korzyść przechyliła swoje gemy serwisowe, doprowadzając tego seta do wyniku 3:2 (nadal prowadziła Iga). Musiała tym podrażnić ambicję Polki, która nie oddała już żadnego gema, kończąc w ostatnim rywalkę do zera. Wygrana 6:2, ponownie bez żadnego podwójnego błędu.

W 1/8 finału zmierzy się ze zwyciężczynią pary Sofia Kenin (USA) vs. Jelena Ostapenko (Łotwa).