VTB: Zastal bez większych szans w starciu z Zenitem

• Data publikacji: 14.02.2022, 20:34

Zastal Zielona Góra nie sprawił niespodzianki w meczu ligi VTB z Zenitem St. Petersburg. Polski zespół wyraźnie przegrał 52:79 z uznaną rosyjską drużyną.

W poprzednim meczu Zastal Zielona Góra sięgnął po drugie zwycięstwo, wygrywając przed własną publicznością z Astaną. Dzisiaj polski zespół w hali CRS czekało dużo trudniejsze zadanie, gdyż rywalem był Zenit St. Petersburg. Zespół ten zajmuje w tabeli drugie miejsce, ale w ostatnim czasie jest w słabszej formie. Z powodu kontuzji nie zagrał Mateusz Ponitka.

W pierwszych minutach obydwa zespoły zdobywały punkty zza linii 6,75. Lepszy w tym elemencie był Zenit, który objął prowadzenie 12:3. Po pierwszej kwarcie goście wygrywali 21:13. Druga część spotkania rozpoczęła się od pięciu punktów Tony'ego Meiera. Odpowiedź ze strony koszykarzy rosyjskiej drużyny były znakomita. Po chwili było już 28:18 dla Zenitu, który miał nawet prawie 20 oczek zapasu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 42:27 na korzyść gości.

W połowie trzeciej odsłonie spotkania podopieczni Xaviego Pascuala odskoczyli na ponad 20 punktów. Tym samym po trzydziestu minutach Zenit prowadził 63:42. Czwarta kwarta była już tylko formalnością. Zespół z St. Petersburga pewnie wygrał 79:52. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Jordan Loyd, który zdobył 21 punktów. Dla Zastalu dwucyfrową zdobycz (11 punktów) zanotował tylko Tony Meier.

Zastal Zielona Góra - Zenit St. Petersburg 52:79 (13:21, 14:21, 15:21, 10:16)