Tauron Liga: wrocławianki wracają na zwycięskie tory. Pałac musi jeszcze poczekać
Biuro prasowe #VolleyWrocław

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 14.02.2022, 20:30

#VolleyWrocław okazał się lepszy w starciu z Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. Wrocławianki były skuteczniejsze w ataku i pokonały swoje rywalki 3:1 przełamując serię dziewięciu spotkań bez zwycięstwa. Dla gospodyń to pierwsza wygrana w tym roku.

Spotkanie to było szansą na przełamanie dla dwóch ekip, które w 2022 roku nie zaznały smaku zwycięstwa. Wrocławianki swój ostatni mecz wygrały 20 listopada z Jokerem Świecie, a bydgoszczanki nieco później, bo 6 grudnia w "Mikołajki" pokonując w tie-breaku Energa MKS Kalisz. Przed spotkaniem te zespoły zajmowały kolejno 10 i 11 miejsce.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Skuteczna gra jednych jak i drugich, a dobre wejście w mecz zaliczyła Andrea Kossanyiova, która zdobyła trzy z sześciu pierwszych punktów #VolleyWrocław. Sama rywalizacja niemal do końca seta była bardzo wyrównana. Jak jedni odskakiwali na dwa punkty przewagi to momentalnie drudzy nadrobili straty. W drugiej części jednak wkradło się już zdecydowanie więcej błędów pod siatką. Ostatecznie sam set zakończył się wynikiem 26:24 dla gospodarzy.

Dużo korzystniej dla wrocławianek ułożył się drugi set, w którym przejęły inicjatywę od samego początku. Pierwszy atak na seta miał miejsce już na początku, gdy siatkarki #VolleyWrocław prowadziły już 3:0. Leticia Hage nie pozwoliła jednak na początku na dużo więcej i natychmiast odpowiedziała zdobywając dla Pałacu Bydgoszcz trzy punkty. dalsza część seta ułożyła się już pod dyktando gospodarzy. Wrocławianki odskoczyli na siedmiopunktowe prowadzenie 14:7 i kontrolowali przebieg seta do samego końca. Druga partia zakończyła się wynikiem 25:16, a zakończyła ją udanym atakiem Yunieska Robles Batista.

Trzeci set to odpowiedź przyjezdnych. Pałac Bydgoszcz od samego początku przeważał i szybko wysunął się na prowadzenie 6:1. W dalszej części partii było tylko lepiej i na tablicy wyników widniało 3:10. Fantastyczną formę miała w tym meczu Leticia Hage. Brazylijka grała jak natchniona o czym najlepiej świadczy fakt, że zdobyła w spotkaniu 17 punktów. Bydgoszczanki wygrały drugiego seta 25:20. Obok Hage znakomite spotkanie rozgrywała również Majka Szczepańska-Pogoda. Polka w tym spotkaniu mogła popisać się aż 43 atakami z których zdobyła 13 punktów (a łącznie miała ich 18).

Ostatni set to niemal kopia tego pierwszego. Bardzo wyrównana partia, choć z początku to Pałac wyszedł na prowadzenie 5:2 to wrocławianki szybko wyrównały. Od tego momentu raz jedne, raz drugie były na prowadzeniu, lecz żadna ze stron nie  była w stanie odskoczyć rywalkom. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:23 i całe spotkanie wygrały siatkarki #VolleyWrocław, w barwach którego najskuteczniejsza była wcześniej wymieniona Kossanyiova, lecz sporo punktów dorzuciły także Nina Kocić oraz Karolina Fedorek.