Liga Narodów UEFA: hit bez goli, Areola bohaterem

• Data publikacji: 06.09.2018, 22:43

Na Allianz Arenie w Monachium Niemcy podejmowali mistrzów świata - Francuzów w pierwszym meczu grupy 1, dywizji A Ligi Narodów UEFA. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0, a bohaterem został debiutant Alphonse Areola.

Dywizja A

Niemcy 0:0 Francja

Inauguracja Ligi Narodów w najwyższej dywizji nie mogła zacząć się od lepszego meczu niż starcie aktualnych mistrzów świata - Francuzów z podrażnionymi po wielkiej klęsce na MŚ - Niemcami. Pierwszą groźną akcję w 4. minucie przeprowadzili gospodarze. Lewym skrzydłem popędził Antonio Ruediger, ale w ostatniej chwili zatrzymał go Benjamin Pavard. Niemiec "przeszedł się" jeszcze po twarzy francuskiego obrońcy, ale sędzia tego nie widział. Kolejne minuty upływały na próbach ataku z obu stron, ale kończyły się one niepowodzeniem. Francuzi sporo faulowali, a zwłaszcza Lucas. W 35. minucie po główce Matsa Hummelsa powinno być 1:0. Jednak stoper Bayernu nie potrafił dobrze spożytkować doskonałego dośrodkowania Toniego Kroosa. 120 sekund później to Francuzi stanęli przed szansą objęcia prowadzenia, lecz strzał głową Oliviera Girouda w kapitalnym stylu obronił Manuel Neuer. Tuż przed przerwą znów swym kunsztem wykazał się Neuer. Tym razem obronił bardzo mocne uderzenie z rzutu wolnego Kyliana Mbappe.

Pięć minut po przerwie w doskonałej sytuacji, sam na sam z Neuerem, znalazł się Antoine Griezmann, ale piłkarz Atletico strzelił w sam środek bramki ułatwiając niemieckiemu bramkarzowi interwencję. W 63. minucie Joshua Kimmich miał bardzo dużo miejsca by zrobić z piłką użytek, ale wybrał najgorzej jak mógł, strzelając wysoko nad bramką Alphonse'a Areoli. Dwie minuty potem, debiutujący w kadrze Francji Areola, fantastycznie wybronił strzał z dystansu Marco Reusa. Na niespełna dwadzieścia minut przed końcem spotkania Niemcy zaczęli coraz bardziej naciskać na francuską defensywę. Najpierw w 72. minucie w polu karnym "Trójkolorowych" znalazł się Hummels, ale jego strzał wybronił francuski golkiper. Trzy minuty po tej sytuacji, kolejną miał Thomas Mueller, ale i jego strzał w cudownym stylu odbił na rzut rożny Areola. Dośrodkowanie z kornera przejął Max Ginter, który głową skierował piłkę w stronę bramki, lecz znów na wysokości zadania stanął Alphonse Areola. Kolejny rzut rożny próbował wykorzystać Hummels, ale swój wielki wieczór miał Areola. Do końca nic wielkiego się już nie wydarzyło, a to hitowe spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Niemcy: Neuer - Ginter, Boateng, Hummels, Ruediger - Kimmich, Kroos, Mueller, Goretzka (66' Gundogan), Werner - Reus (84' Sane)

Francja: Areola - Lucas, Umtiti, Varane, Pavard - Kante, Pogba, Matuidi (86' Tolisso), Griezmann (80' Fekir), Mbappe - Giroud (66' Dembele)

Żółte kartki: Ruediger

Sędzia: Daniele Orsato (Włochy)