Volley Masters: Kamerunki pokonane zgodnie z planem
2018 FIVB

Volley Masters: Kamerunki pokonane zgodnie z planem

  • Data publikacji: 06.09.2018, 22:52

Nie było niespodzianki w meczu polskich siatkarek z Kamerunkami na turnieju Volley Masters w Montreux. Podopieczne Jacka Nawrockiego grające w nieco zmienionym składzie zwyciężyły w trzech setach.

 

Naszej drużynie nie udało się zdominować rywalek od początku meczu. Po wyrównanym początku wprawdzie udało nam się odskoczyć rywalkom najpierw na trzy punkty (8:5), a potem nieco powiększyć przewagę (13:8), jednak od stanu 17:12 rywalki zdołał zmniejszyć stratę nawet do jednego oczka (20:19). Końcówka jednak należała do Biało-Czerwonych, które wygrały premierową odsłonę spotkania 25:19.

 

Drugi set był bardziej wyrównany. Co ciekawe to nie Polki, a Kamerunki jako pierwsze uzyskały większą przewagę - dopiero po drugiej przerwie technicznej od stanu 15:16 doprowadziły do prowadzenia 21:17. Dzięki świetnej zagrywce ze strony naszych zawodniczek Afrykanki jednak przegrały tę partię, zdobywając do jej końca już tylko jeden punkt.

 

Inicjatywy z końcówki poprzedniej części gry nasze zawodniczki nie oddały w trzecim secie. Kilkupunktowe prowadzenie uzyskane na początku partii podopieczne Jacka Nawrockiego utrzymywały przez dłuższą część gry. Rywalki zdołały zmniejszyć na chwilę stratę do jednego punktu, a później zów do głosu doszły Biało-Czerwone, które wygrały 25:22 i cały mecz 3:0.

 

Kamerun-Polska 0:3 (19:25, 22:25, 22:25)

Kamerun: Stephanie Fotso Mogoung, Christelle Tchoudjang Nana, Theorine Christelle Aboa Mbeza, Laetita Crescence Morna Bassoko, Abdoulkarim Fawziya, Yolande Juliana Amana Guigolo, Victoire Pauline L'or Ngon Ntame (libero) oraz Henriette Nadege Koulla, Estelle Adiana, Emelda Piata Zessi, Bertharde Simone Flore Bikatal, Ruth Manuela Marie Bibinbe

Polska: Klaudia Alagierska, Marlena Pleśnierowicz, Agnieszka Kąkolewska, Martyna Łukasik, Martyna Grajber, Julia Twardowska, Maria Stenzel (libero) oraz Natalia Murek, Magdalena Damaske, Justyna Łukasik, Julia Nowicka, Justyna Łysiak (libero)