Liga Europejska EHF: pewne zwycięstwo Wisły z Pfadi Winterthur
Magdalena Pluszewska/PGNiG Superliga

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 15.02.2022, 20:15

Orlen Wisła Płock pokonała Pfadi Winterhur i zasiadła na fotelu lidera Grupy A EHF European League. Wiślanie pewnie weszli w mecz i już od początku wysoko postawili rywalom poprzeczkę.

Spotkanie w Płocku zgodnie z przewidywaniami rozegrało się pod pełną kontrolą gospodarzy. Płocczanie rozpoczęli z wysokiego c i szybko odskoczyli na wynik 5:1. Kolejny fragment pierwszej połowy był znacznie bardziej spokojny - od wyniku 8:3 przez cztery minuty żadna ze stron nie mogła trafić do bramki. Niemoc przełamał dopiero Lovro Mihić. Dalsza część meczu ponownie nie była bogata w bramki, a jeśli już komuś udało się trafić to byli to gospodarze doprowadzając w 22 minucie do wyniku 11:3. Od tej chwili Szwajcarzy "doregulowali celowniki" i zaczęli regularnie trafiać. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:9.

Druga połowa rozpoczęła się od kilku niecelnych strzałów po obu stronach. Do bramki jako pierwszy w drugiej części meczu trafił Roman Sidorowicz. Szwajcar rozwiązał nieco worek z bramkami, bo kolejny fragment rywalizacji był dużo przyjemniejszy dla oka. Ciekawe akcje po stronie jednych oraz drugich, lecz nie zmieniło to sytuacji w meczu - wiślanie utrzymywali wysokie prowadzenie do samego końca. Wynik spotkania ustalił Noam Leopold. Orlen Wisła Płock wygrała 35:27 i dopisała na swoje konto kolejną wygraną.

Orlen Wisła Płock - Pfadi Winterthur 35:27 (19:14)

Orlen Wisła Płock: Morawski, Ahmatasevic - Mihic 6, Serdio 5, Mindegia 4, Daszek 3, Jurecic 3, Krajewski 3, Lucin 3, Kosorotow 2, Fernandez 2, Szita 2, Susnja 1, Daćko 1, Morawski, Komarzewski, Terzic

Pfadi Winterthur: Leventoux 6, Hadj Sadok 5, Tynowski 4, Bram 3, Lagerquist 2, Leopold 2, Sidorowicz 2, Pecoraro 1, Dechow 1, Jud 1, Wipf, Shamir, Schonfeldt, Ruh, Ott, Freivogel