ATP Marsylia: Polacy ze zmiennym szczęściem w deblowej części turnieju
sirobi 2021

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 15.02.2022, 23:48

Kamil Majchrzak i Stefano Travaglia nie wykorzystali trzech piłek meczowych i odpadli w meczu 1. rundy gry deblowej podczas zmagań w Marsylii. W tej samej miejscowości występują również Szymon Walków oraz Jan Zieliński, którzy udanie rozpoczęli zawody na południu Francji.

Spotkanie pierwszej rundy gry deblowej nie rozpoczęło się po myśli Kamila Majchrzaka i Stefano Travagli. Końcówka pierwszego seta należała jednak do polsko-włoskiego duetu. Eduoard Roger-Vasselin i Artem Sitak byli bezradni w ostatnich czterech gemach inauguracyjnej partii, co doprowadziło do zwycięstwa pierwszej odsłony przez Majchrzaka i Travaglię.

Druga część od początku przebiegała pod dyktando Polaka oraz Włocha, którzy prowadzili już 4:1. Ostatecznie francusko-australijski debel doprowadził do tia-breaka, którego zapisał na swoje konto. W decydującej partii wydawało się, że to, czego nie udało się dokonać w drugim secie, uda się w kolejnej części. Majchrzak i Travaglia prowadzili 9:6, ale finalnie nie przyniosło to efektu, bo zwycięsko z tego pojedynku wyszli Roger-Vasselin oraz Sitak.

Przeciwnie przebiegał mecz Szymona Walkówa oraz Jana Zielińskiego. Polacy dominowali na korcie niemal od pierwszej do ostatniej piłki, a Romain Arneodo i Andriej Wasilweskij nie zagrozili im choćby w jednym momencie. Rywalizacja trwała 54 minuty, a polski debel triumfował w obu setach 6:2. Walkówa i Zielińskiego w ćwierćfinale może czekać nieco trudniejsze zadanie, bo ich rywalami mogą być utytułowani Pierre-Hugues Herbert oraz Nicolas Mahut.

Edouard Roger-Vasselin/Artem Sitak (FRA/AUS) - Kamil Majchrzak/Stefano Travaglia (POL/ITA) 5:7, 7:6(3), 13:11

Szymon Walków/Jan Zieliński (POL/POL) - Romain Arneodo/Andriej Wasilewskij (MON/BLR) 6:2, 6:2