Pekin 2022 - Narciarstwo alpejskie: Clement Noel zwycięża w slalomie

• Dodał: Kamil Dembczyk
  • Data publikacji: 16.02.2022, 08:08

Clement Noel po fantastycznym drugim przejeździe zdobył mistrzostwo olimpijskie w slalomie. Na drugim stopniu podium stanął Johannes Strolz, którego śmiało możemy nazwać niespodzianką tego sezonu. Brązowy medal zdobył Norweg Sebastian Foss-Solevaag.

W pierwszym przejeździe nie obyło się bez niespodzianek. Z trasy najpierw wypadł Manuel Feller, czyli trzeci zawodnik klasyfikacji slalomowej tego sezonu. Niedługo później wyruszył lider Pucharu Świata w slalomie - Lucas Braathen i on także ominął jedną z bramek. Co ciekawe, Norweg w tym sezonie dotychczas ukończył wszystkie slalomy. Najlepszy czas pierwszego przejazdu uzyskał Austriak Johannes Strolz, który pokonał trasę w czasie 53,92 sekundy. Za jego plecami z bardzo niewielkimi stratami plasowało się dwóch reprezentantów Norwegii - Henrik Kristoffersen (+0,02) i Sebastian Foss-Solevaag (0,06).

Z dobrej strony pokazał się reprezentant Polski - Michał Jasiczek, który mimo problemów w górnej części trasy zdołał dojechać do mety, a nawet zakwalifikować się do najlepszej trzydziestki. Polak otwierał więc drugi przejazd, w nim niestety nie miał już tyle szczęścia. Jasiczek chciał pojechać bardzo agresywnie i niedługo po rozpoczęciu zjazdu ominął jedną z bramek. Drugim z naszych reprezentantów był Paweł Pyjas, który niestety zakończył swoją przygodę z olimpijskim slalomem już po pierwszym przejeździe.

Drugi przejazd zapowiadał się niezwykle emocjonująco. Po pierwszej części zmagań dwunastu zawodników traciło do prowadzącego Strolza mniej niż sekundę i każdy z nich mógł zaatakować pozycję medalową. Niesamowity występ zanotował sklasyfikowany po pierwszym przejeździe na szóstej pozycji Clement Noel. Jak się później okazało, Francuza pokonać nie zdołał żaden ze startujących po nim alpejczyków. Wolniej pojechali Henrik Kristoffersen, Sebastian Foss-Solevaag, a nawet rewelacja tego sezonu Johannes Strolz. Ten pierwszy stracił do nowego mistrza olimpijskiego 0,72 sekundy, przez co skończył zawody na pechowym czwartym miejscu. Clement Noel uzyskał łączny czas 1:44,09, srebrny medal powędrował do Strolza, a na najniższym stopniu podium stanął Sebastian Foss-Solevaag.