Pekin 2022 - 17 lutego [Zapis LIVE]

  • Dodał: Liwia Waszkowiak
  • Data publikacji: 16.02.2022, 20:30

Igrzyska nieubłaganie dobiegają końca, mimo tego my nie zwalniamy tempa. Dziś startów Polaków niewiele, gdyż Biało-Czerwonych zobaczymy zaledwie w dwóch dyscyplinach - łyżwiarstwie szybkim, gdzie na 1000 m powalczą Karolina Bosiek oraz Andżelika Wójcik oraz w łyżwiarstwie figurowym, gdzie Jekatierina Kurakowa zmierzy się z najlepszymi w programie dowolnym solistek. Zaczynamy standardowo ok. 2:00.

PROGRAM DNIA

STARTY POLAKÓW

Relacja na żywo

Tyle na dziś z Pekinu. Zapraszamy na jutro. Między innymi półfinały turnieju pań w curlingu. Będzie się działo!

Curling - Niemal jednocześnie Szwedzi dorzucają punkt do swojego dorobku i wygrywają z Kanadą 5:3. tak więc europejski będzie finał turnieju curlerów w Pekinie. Wielka Brytania i Szwecja powalczą o złoto, Kanada i USA o brąz.

Curling - Jednak Brytyjczycy! Jeden punkt w ostatnim endzie i wygrana w cały meczu 8:4 daje im olimpijski finał! Amerykanom pozostaje walka o brąz!

Curling - Naradzają się Amerykanie z trenerem, zostały im dwa kamienie, a te brytyjskie są w komfortowej, osłoniętej lokalizacji.

Curling - Dwa kamienie Brytyjczyków w domu, jeden Amerykanów, ale ten się nie liczy. Trudna sytuacja obrońców olimpijskiego złota!

Curling - Bardzo ważny punkt Brytyjczyków w 9. endzie! To oznacza, że przed ostatnim Amerykanie tracą dwa punkty. U Szwedów i Kanadyjczyków na zero w 9. endzie, więc Szwecja prowadzi 4:3. Wielkie emocje w National Aquatics Centre. Kto wie, czy nie większe niż na zawodach pływackich 14 lat temu!

Curling - W ósmym endzie jeden punkt Szwedów i skandynawska drużyna jest bliżej finału. Tu też jeszcze dwie partie do rozegrania.

Curling - Mieli Amerykanie przez moment przewagę dwóch kamieni, ale świetne zagranie skipa Brytyjczyków wyzerowało partię. Osiem endów za nami i wciąż minimalna przewaga drużyny europejskiej.

Łyżwiarstwo figurowe - Kamiła Walijewa poza podium! Nota za program dowolny to tylko 141.93 (piąty wynik dnia) i w konsekwencji 15-latka z Rosji z łączną oceną 224.09 zajmuje czwarte miejsce. Mistrzynią olimpijską Anna Szerbakowa, srebrny medal dla Aleksandry Trusowej, brąz dla Japonki Kaori Sakamoto. Dla nas najważniejsza informacja to 12. lokata Jekatieriny Kurakowej, która po świetnym występie w programie dowolnym awansowała o 12. pozycji. Troszkę szkoda słabszego startu w programie krótkim, bo miejsce w "10"-tce było w zasięgu Polki.

Łyżwiarstwo figurowe - Kamiła Walijewa nerwowo i z błędami - dwa upadki przy skokach i podparcie przy kolejnym, a także kilka innych błędów. Rosjanka na pewno dziś nie wygra, ale czy utrzyma się na podium?

Curling - Po raz kolejny nie ma kamienia w domu na zakończenie endu. Brytyjczycy o punkt lepsi od Amerykanów. Swietna dyspozycja obu druży, bezbłedni sa panowie w zasadzie. Także u Szwedów i kanadyjczyków nie mamy punktu. Status quo na obu torach w dwóch kolejnych partiach.

Łyżwiarstwo figurowe - Fantastyczny występ Anny Szczerbakowej - Rosjanka wykonała niezwykle trudny program z dwoma poczwórnymi skokami i mnóstwem innych elementów oraz piękną choreografią. Szczerbakowa również z nową "życiówką" (175.75) i w łącznej klasyfikacji jest przed Trusową (255.95). Czekamy na Kamiłę Walijewą.

Łyżwiarstwo figurowe - Piękny występ Kaori Sakamoto! Japonka dzielnie walczy z rosyjską koalicją, choć będzie jej niezwykle trudno stanąć na podium. Zawodniczka z Kraju Kwitnącej Wiśni nie popełniła wyraźnych błędów, choć noty za wartość techniczną nie da się porównać z wynikiem Trusowej. Sakamoto z nowym rekordem życiowym - 153.29, a łączna nota 233.13 daje jej drugą lokatę za Rosjanką. Przed nami jeszcze występy Anny Szczerbakowej i Kamiły Walijewej.

Curling - Pusty pozostał dom po zagraniu kompletu kamieni, więc szósty end nie zmienia wyniku. Brytyjczycy prowadzą z Amerykanami 5:4. Wyzerowana także partia w drugim meczu i nadal Szwecja i Kanada mają po 3 punkty. Ależ zacięte są te mecze.

Łyżwiarstwo figurowe - Sasza Trusowa w programie dowolnym ma pięć poczwórnych skoków - nie wszystko wyszło idealnie, jednak większość elementów się udała. Dzięki temu Rosjanka zdeklasowała rywalki w nocie technicznej (106.16) i jednocześnie zanotowała fantastyczny rekord życiowy za program dowolny - 177.13. Tym samym objęła zdecydowane prowadzenie (251.73) i bardzo mocno włączyła się do walki o medale.

Łyżwiarstwo figurowe - Wakaba Higuchi miała upadek, ale pozostałe elementy były na takim wysokim poziomie, że Japonka obroniła prowadzenie. Druga nota za program dowolny (140.93) i pierwsze miejsce łącznie (214.44). A za chwilę na lodzie czwarta po programie krótkim Aleksandra Trusowa. Emocje rosną!

Curling - Entuzjazm brytyjskiej części widowni zupełnie uzasadniony. Na polu boju zostały tylko dwa żólte kamienie i znowu Brytyjczyy obejmują jednopunbktowe prowadzenie. W połowie drugiego meczu mamy remis po 3.

Łyżwiarstwo figurowe - Rywalizację w najlepszej grupie rozpoczęła młodzieżowa mistrzyni olimpijska z Lozanny - You Young. Koreanka zaprezentowała dynamiczny i bardzo trudny technicznie program do muzyki z musicalu "Les Miserables", i uniknęła wyraźnych błędów. Z notą 142.75 za program dowolny i łączną oceną 213.09 objęła prowadzenie w klasyfikacji.

Curling - Piękne wybicie na koniec czwartego endu i dwa nowe punkty na koncie Amerykanów, którzy obejmują prowadzenie 4:3. Jak w kalejdoskopie zmienia się sytuacja na tablicy wyników. W drugim meczu Szwedzi dopisali dwa punkty do swojego dorobku i prowwadzą 3:1. Rozpoczęły się piąte partie w obu meczach.

Łyżwiarstwo figurowe - Przed nami ostatnia grupa łyżwiarek i walka o olimpijskie medale. Na tafli zobaczymy Koreankę, dwie Japonki i trzy reprezentantki Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, z podejrzaną o doping Kamiłą Walijewą. Afera dopingowa sprawia, że dzisiejsza rywalizacja i tak zakończy się w swego rodzaju zawieszeniu - do czasu wyjaśnienia sytuacji 15-letniej Rosjanki medale nie zostaną wręczone.

Łyżwiarstwo figurowe - Pięknie w orientalnym tańcu na lodzie zaprezentowała się Belgijka Loena Hendrickx. Czwarta zawodniczka mistrzostw Europy popełniła jeden poważny błąd, gdy skoczyła jedynie pojedynczego salchowa. W konsekwencji nieco niższa nota za elementy techniczne niż u rywalek i trzeci program dowolny dnia (136.70), ale łącznie Henrickx plasuje się na 2. pozycji (206.79).

Łyżwiarstwo figurowe - Zjawiskowy występ Alisy Liu do muzyki Piotra Czajkowskiego. Niezwykle trudny technicznie program z potrójnym axlem i skomplikowanymi kombinacjami skoków, przejechany lekko i z dużą gracją. Ocena 139.45 i wyraźne prowadzenie amerykańskiej zawodniczki w klasyfikacji łącznej (208.95).

Curling - świetna partia numer 3. w wykonaniu Brytyjczyków. Zwycięstwo zaq 3 punkty daje im jednopunktowe prowadzenie w całym meczu. Tym razem sędziowskie pomiary milimietrów nie były konieczne. Tymczasem Kanadyjczycy wyrównali stan meczu ze Szwedami. Mamy tu 1:1.

Łyżwiarstwo figurowe - Bardzo udany start ma za sobą także Koreanka Yelim Kim - ona również była właściwie bezbłędna. Niewielkie różnice punktowe w czołówce - Koreanka za program dowolny otrzymała trzecią notę dnia (134.85), ale w łącznej klasyfikacji objęła prowadzenie (202.63).

Łyżwiarstwo figurowe - Kolejny fantastyczny występ i niemal idealny program tym razem w wykonaniu Anastazji Kubanowej, reprezentującej Gruzję. Najwyższa nota techniczna jak do tej pory (70.06), jednak w programie dowolnym minimalnie przegrywa z Bell (135.58). Z łączną notą 200.98 Gruzinka zajmuje 2. miejsce.

Curling - Dosłownie milimetry dały Amerykanom prowadzenie z Wielką Brytanią, cała hala wstrzymałą oddech, kiedy sędziowie dokonywali pomiarów. Mamy 2:0 po dwóch endach. Jeden punkt na koncie dopisali sobie Szwedzi.

Łyżwiarstwo figurowe - Piękny i emocjonalny program Mariah Bell do "Hallelujah". Amerykanka uniknęła upadków i poważniejszych błędów, choć kilka razy balansowała na granicy. Dzięki świetnej ocenie za wartość artystyczną zawodniczka z USA obejmuje prowadzenie w stawce. Najlepiej oceniony program dowolny - 136.92 i pierwsza nota łączna powyżej 200 pkt. (202.30). Tym samym Katia Kurakowa spada na drugą lokatę.

Łyżwiarstwo figurowe - Świetny początek, potem dwa upadki i ponownie dobra końcówka w programie dowolnym Eliski Brezinovej. Mimo wszystko Czeszka z najlepszym rezultatem w sezonie: 111.10 pkt., ale daje to dopiero 9. miejsce w klasyfikacji (175.41).

Curling - W meczu USA z Wielką Brytanią pierwszy end wyzerowany. Podobnie rzeczy się mają w starciu Szwecji z Kanadą.

Curling - Powoli pustoszeją ulice polskich miast, szefowie w korporacjach pozwalają włączyć na ekranach komputerów poinformowani.pl... Przed nami wielkie wydarzenie, półfinały turnieju curlerów. Na torze A zagrają Szwedzi i Kanadyjczycy, a na torze C Brytyjczycy i broniacy tytułu Amerykanie.

Łyżwiarstwo figurowe - Wydawało się, że dobry dzień ma dziś Karen Chen, która pierwszą część programu pojechała niemal bezbłędnie. Problemy zaczęły się jednak w dalszej części występu - upadek przy rittbergerze i tylko pojedynczy lutz, przekreśliły szansę na wysokie miejsce. Zawodniczka otrzymała 6. notę za program dowolny (115.82), a w klasyfikacji łącznej zajmuje 5. lokatę (179.93). Po dwóch grupach na prowadzeniu wciąż Katia Kurakowa, co nas bardzo cieszy! Polka - w najgorszym razie - zajmie w Pekinie 13. miejsce, a realny wydaje się awans do najlepszej "10"-tki. Teraz czeka nas przerwa na czyszczenie lodu.

Kombinacja norweska - Złoto dla Norwegów. Joergen Graabak z dużą przewagą doprowadził swoją sztafetę do mety. Vinzenz Geiger świetnym biegiem zagwarantował Niemcom srebro. Na trzecim miejscu znaleźli się Japończycy. Austriacy bez medalu.

Łyżwiarstwo figurowe - Błędy także w programie dowolnym doświadczonej Nicole Schott. Niemka upadła przy potrójnym flipie i podparła podwójnego axla, ale nadrobiła nieco notą za wyraz artystyczny. Niemniej dało to dopiero 7. wynik dnia (114.52). W łącznym rozrachunku plasuje się na 5. miejscu (177.65).

Kombinacja norweska - Norwegowie coraz bliżej złotego medalu. Tymczasem Vinzenz Geiger już dopędził Martina Fritza i Ryotę Yamamoto.

Kombinacja norweska - Joergen Graabak powiększył przewagę nad Fritzem i Yamamoto. Do tej dwójki zbliża się z kolei Niemiec Vinzenz Geiger.

Łyżwiarstwo figurowe - Zupełnie nieudany występ Japonki Many Kawabe. Zawodniczka z Kraju Kwitnącej Wiśni miała dwa upadki w pierwszej części programu, później starała się odrobić straty, jednak ponownie nie uniknęła błędów. Dopiero 9. program dowolny (104.04) i takie samo miejsce w klasyfikacji generalnej (166.73).

Kombinacja norweska - Jens Luraas Oftebro oderwał się od Greiderera i Watabe. Joergen Graabak wyruszył na ostatnią zmianę 10 sekund przed Martinem Fritzem i Ryotą Yamamoto. Niemcy tracą już 37 sekund.

Kombinacja norweska - Eric Frenzel, który niedawno został zwolniony z kwarantanny, nie wytrzymał tempa pozostałej trójki i Niemcy trochę tracą.

Łyżwiarstwo figurowe - Jekatierina Riabowa popełniła błąd przy sekwencji kroków, ale pozostałe elementy wykonane dość solidnie. Reprezentantka Azerbejdżanu z oceną 118.15, co daje jej 4. miejsce (179.97).

Kombinacja norweska - Jens Luraas Ofrebro, Lukas Greiderer, Eric Frenzel i Akito Watabe biegną już razem.

Kombinacja norweska - Mocno szarpnął na ostatnim podbiegu Johannes Lamparter i oddał zmianę Lukasowi Greidererowi na pierwszej pozycji. Tuż za Austriakami są Norwegowie, a Niemcy i Japończycy minimalnie stracili.

Łyżwiarstwo figurowe - Bardzo sugestywny i niemal bezbłędny technicznie program dowolny Wiktorii Safonowej. Białorusinka otrzymuje notę 123.37 i z łącznym wynikiem 184.83 o punkt przegrywa z reprezentantką Polski.

Kombinacja norweska - Espen Andersen szybko dołączył do pierwszej grupki. Najmocniej pracuje w niej Austriak Johannes Lamparter.

Łyżwiarstwo figurowe - Bardzo ładny program dowolny Olgi Mikutiny. Austriaczka uniknęła upadków, ale popełniła kilka drobnych błędów. Najlepszy wynik sezonu - 121.06 i drugie miejsce w klasyfikacji łącznej (182.20), tuż za Kurakową.

Kombinacja norweska - Po pierwszej zmianie Niemcy, Japończycy i Austriacy biegną razem. Odrobił część strat Espen Bjoernsrad i oddał zmianę na czwartym miejscu ze stratą pięciu sekund do poprzedzającej trójki.

Kombinacja norweska - Manuel Faisst i Yoshito Watabe dobiegli do Franza-Josefa Rehrla. Problemy ma Espen Bjoernstad.

Kombinacja norweska - Norweg Espen Bjoernstad, Niemiec Manuel Faisst i Japończyk Yoshito Watabe biegną razem, ale ich strata do prowadzącego Austriaka Franza-Josefa Rehrla powiększyła się do 19 sekund po 2,5 km biegu.

Łyżwiarstwo figurowe - Jako ostatnia w pierwszej grupie zaprezentowała się Szwajcarka Alexia Paganini. 21. zawodniczka poprzednich igrzysk wykonała program do "Szecherezady" Rimskiego-Korsakowa, ale przejazd nie był czysty. Sporo błędów spowodowało, że został oceniony na 107.85 pkt, co daje 5. miejsce (168.91). Dla nas najważniejsze jest jednak to, że na prowadzeniu, z dużą przewagą, wciąż znajduje się reprezentantka Polski - Jekatierina Kurakowa.

Kombinacja norweska - Pierwsi zawodnicy są już na trasie.

Kombinacja norweska - Za moment rozpocznie się bieg do kombinacji norweskiej w konkursie drużynowym. Po skokach prowadzą Austriacy. Jednak ich przewaga nad trzema kolejnymi zespołami jest niewielka. Drudzy Norwegowie tracą tylko osiem sekund. Z trzeciej pozycji ze stratą 11 sekund na trasę wyruszą Niemcy, a sekundę po nich Japończycy.

Łyżwiarstwo figurowe - Niezły program Madeline Schizas, choć mistrzyni Kanady nie zaprezentowała pełni możliwości, nie uniknęła błędów i miała upadek. Nota 115.03 i aktualnie 3. miejsce (175.56).

Łyżwiarstwo figurowe - Estonka Eva-Lotta Kiibus zaliczyła upadek przy potrójnym flipie, nieczysto wykonała również kombinację dwóch potrójnych toeloopów. Jej program dowolny oceniono na 112.20 pkt., co dało w klasyfikacji łącznej 3. pozycję (171.75).

Łyżwiarstwo figurowe - Wielka chwila dla reprezentantki Holandii, która na igrzyskach pojawiła się po raz pierwszy od 1976 r. Lindsay van Zundert zaprezentowała dobry program dowolny z kilkoma błędami, ale może być zadowolona z występu. Uzyskała najlepszy wynik w sezonie - 116.57 i z łączną notą 175.81 plasuje się na 2. pozycji, za Kurakową.

Łyżwiarstwo figurowe - Przyzwoity, choć niepozbawiony poważnych błędów występ Aleksandy Feigin. Łyżwiarka z Bułgarii zaprezentowała się nierówno, wiele elementów programu było prostszych od tych pierwotnie zaplanowanych. Rezultat? 100.15 pkt, czyli rekord sezonu za program dowolny. Łączna nota 159, 31 i Bułgarka wyraźnie przegrywa z Jekatieriną Kurakową.

Łyżwiarstwo figurowe - Tak, tak, tak! Piękny i czysty program dowolny Katii Kurakowej do muzyki Charlie Chaplina, brawo! Polka wykonała wszystkie zaplanowane elementy i nie popełniła błędów. Ocena za program dowolny to 126.76 pkt., łącznie 185.84. Teraz pozostaje czekać, co zrobią rywalki, jest duża szansa na awans.

Łyżwiarstwo figurowe - Jenni Saarinen nie będzie zadowolona ze swojego występu w programie dowolnym. Finka rozpoczęła bardzo nerwowo i w konsekwencji na samym początku zaliczyła dwa upadki przy skokach. Dalsza część programu do muzyki Siergieja Rachmaninowa była nieco lepsza, ale i tam przytrafiły się błędy i jeszcze jeden upadek. Nota za program dowolny poniżej 100 pkt. (96.07) , łącznie 153.04. Teraz ściskamy kciuki za Katię Kurakową!

Łyżwiarstwo figurowe - Już za chwilę rozpoczniemy rywalizację o medale solistek - 25 zawodniczek zaprezentuje programy dowolne. Na tafli w Pekinie przygotowują się łyżwiarki z pierwszej grupy rozgrzewkowej, a wśród nich Jekatierina Kurakowa, która po programie krótkim zajmuje 24. miejsce. Polka pojedzie jako druga i liczymy, że uda się zanotować awans w klasyfikacji. Zmagania zainauguruje Finka Jenni Saarinen.

Łyżwiarstwo szybkie - Jutro na tym samym dystansie powalczą panowie, a tam w stawce będziemy oglądać Damiana Żurka i Piotra Michalskiego.

Łyżwiarstwo szybkie - Polki nie zaskoczyły, ale zaprezentowały się solidnie. Karolina Bosiek kończy rywalizację na 17. pozycji, a Andżelika Wójcik zamyka drugą dziesiątkę.

Łyżwiarstwo szybkie - Brittany Bowe nie dała rady! Brąz dla Amerykanki, srebro dla Jutty Leerdam, a złoto dla fenomenalnej Miho Takagi.

Łyżwiarstwo szybkie - Miho Tagaki jest już pewna medalu, a po ostatniej parze już wszystko będzie jasne. Na starcie rekordzistka świata Brittany Bowe oraz Daria Kaczanowa.

Łyżwiarstwo szybkie - Czas Takagi na razie poza zasięgiem rywalek. Nao Kodaira dopiero ósma, a Li plasuje się na 14. pozycji.

Łyżwiarstwo szybkie - Przed nami przedostatnia para. Qishi Li z Chin i Nao Kodaira z Japonii. Czy któraś z nich będzie w stanie zagrozić Takagi?

Łyżwiarstwo szybkie - Ależ to był bieg! Miho Takagi z nowym rekordem olimpijskim 1:13,19 melduje się na prowadzeniu. Jej rywalka Angelina Golikowa w tym momencie na trzeciej pozycji.

Łyżwiarstwo szybkie - Andżelika Wójcik bardzo dobrze rozpoczęła, ale niestety nie wystarczyło jej sił, aby utrzymać taki rezultat do mety. Polka z czasem 1:16,79 melduje się na 14. pozycji. Ireen Wust wyraźnie lepsza w drugiej części dystansu i w tym momencie uzupełnia holenderskie podium.

Łyżwiarstwo szybkie - Na starcie już kolejna z Holenderek - Ireen Wust, a u jej boku nasza Andżelika Wójcik. Trzymajmy kciuki za Polkę!

Łyżwiarstwo szybkie - Zmiana na prowadzeniu! Jutta Leerdam melduje się na mecie z czasem 1:13,83 i wyprzedza swoją rodaczkę De Jong.

Łyżwiarstwo szybkie - A za nami już pierwszy przejazd po przerwie. Rosjanka Olga Fatkulina świetnie rozpoczęła, ale odcięło ją w końcówce i zajmuje w tym momencie piątą pozycję. Jej rywalka Jekaterina Ajdowa dopiero na 10. miejscu.

Łyżwiarstwo szybkie - Wracamy na National Speed Skating Oval. Tam Karolina Bosiek już po swoim starcie i na półmetku plasuje się na 7. pozycji. Andżelikę Wójcik zobaczymy z kolei w 12. parze.

Łyżwiarstwo szybkie - Jin minimalnie szybsza, ale to wystarczyło dopiero na 10. miejsce. Przed nami zapowiadana już przerwa, a potem decydujące rozstrzygnięcia, wraz z biegiem Andżeliki Wójcik.

Łyżwiarstwo szybkie - Przed nami ostatnia para przed krótką przerwą na czyszczenie lodu. Na starcie Yu Ting Huang oraz Jingzhu Jin.

Łyżwiarstwo szybkie - Do ostatnich metrów walczyła Karolina Bosiek, jednak to Kim Minsun okazała się minimalnie lepsza. Koreanka plasuje się na szóstej pozycji, a Polka z czasem 1:16,54 "oczko" niżej.

Curling - Walka o medale w czwórkach rozpocznie się dziś o 13.05, gdy rywalizować będą panowie.

Łyżwiarstwo szybkie - Zarówno Zdrahalova, jak i Kim meldują się w końcówce stawki. A nas stracie już Karolina Bosiek i Kim Minsun z Korei Południowej.

Curling - Szwedki za dwa w dziesiątej partii i wygrywają spotkanie 8:4. Do Szwajcarii i Szwecji dołącza Wielka Brytania i Japonia i to te cztery zespoły będą rywalizować o medale.

Łyżwiarstwo szybkie - W siódmej parze zobaczymy Nikolę Zdrahalovą oraz Kim Hyun Yung. My jednak czekamy już na wytęp Karoliny Bosiek, która pobiegnie w następnym biegu.

Łyżwiarstwo szybkie - W szóstej parze mogliśmy zobaczyć Maddison Pearman z Kanady i Nadieżde Morozową z Kazachstanu. Z czasem 1:15,69 lepsza Kazaszka i obecnie jest to trzecia pozycja.

Kombinacja norweska - Franz-Josef Rehrl oddał najdłuższy skok w dzisiejszych zawodach (141 m), a dzięki temu wywindował swoją drużynę na pierwsze miejsce. Z drugiej pozycji do biegu przystąpi reprezentacja Norwegii, natomiast z trzeciej ekipa Niemiec. Tuż za podium uplasowała się drużyna Japonii ze stratą tylko 12 sekund do Austriaków. Różnice w czołowej czwórce są bardzo małe i zgodnie z przewidywaniami wszystko rozstrzygnie rywalizacja biegowa, na którą zapraszamy od godziny 12.00.

Łyżwiarstwo szybkie - Świetnie rozpoczęła swój bieg Vanessa Herzog, ale osłabła w końcówce i tym samym z czasem 1:15,64 plasuje się za wciąż liderującą De Jong.

Łyżwiarstwo szybkie - Mocna końcówka Ragne Wiklund pozwoliła jej wyprzedzić Jekaterinę Słojewą. Norweżka obecnie plasuje się na trzeciej pozycji.

Łyżwiarstwo szybkie - W kolejnej parze Mihaela Hogas i Antoinetta de Jong. Holenderka nie zawiodła i wyraźnie pokonała rywalkę. Tym samym De Jong melduje się na pierwszej pozycji ze świetnym czasem 1:14,92.

Curling - Szwedki za jeden w dziewiątej partii i prowadzą obecnie 6:4.

Curling - Rosjanki pogubiły się w dziewiątej partii i dały reprezentacji Wielkiej Brytanii cztery punkty. Po tym endzie reprezentantki Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego poddały spotkanie. Wynik spotkania to 9:4.

Łyżwiarstwo szybkie - O wiele szybszy bieg mogliśmy oglądać w kolejnej parze. Alexa Scott z Kanady na czele z rezultatem 1:15,79.

Kombinacja norweska - Espen Bjoernstad po fantastycznym skoku (133,5 m) wyprowadza Norwegie na pierwszą pozycję. Tuż za Skandynawami znajdują się reprezentacje Austrii, Japonii i Niemiec. Czołowa czwórka mieści się w 11 sekundach. Przed nami ostatni epizod na skoczni w Zhangjiakou.

Curling - Japonki poddały spotkanie w czasie trwania ostatniego endu. Szwajcaria wygrywa 8:4 i zapewnia sobie pierwsze miejsce w fazie zasadniczej.

Łyżwiarstwo szybkie - Za nami już pierwszy wyścig, w którym lepsza była Sandrine Tas z Belgii i z czasem 1:18,79 obejmuje prowadzenie.

Łyżwiarstwo szybkie - Przed nami kolejne emocje w łyżwiarstwie szybkim. Dziś medale zostaną rozdane na 1000 metrów pań. Główną faworytką wydaje się Amerykanka Brittany Bowe, ale nie zabraknie też biało-czerwonych akcentów. W ósmej parze wystąpi Karolina Bosiek, a w dwunastej Andżelika Wójcik.

Kombinacja norweska - Po drugiej grupie skoków sporo przetasowań w czołówce. Na pozycje lidera wskakuje reprezentacja Japonii, w której świetny skok oddał Yoshito Watabe (133,5 m). Na kolejnych miejscach z małymi różnicami Norwegia, Austria i Niemcy. Spory spadek zanotowali Francuzi, bo z drugiej, na szóstą lokatę.

Curling - Znakomite zagranie Szwajcarek, które zdobyły trzy punkty i przed ostatnią partią prowadzą już 8:4.

Curling - Rosyjski Komitet Olimpijski przejmuje partię i przegrywa z Wielką Brytanią już tylko jednym punktem.

Curling - Przypomnijmy, że Szwajcarki i Szwedki mają zapewniony awans do półfinału.

Curling - Szwedki za dwa i na dwie partie przed końcem wychodzą na prowadzenie 5:4.

Curling - fantastycznie rozgrywana druga część spotkania przez Kanadyjki doprowadziła do poddania się przez Dunki. Na osłodę Dunki zdobyły jeden punkt w ósmej partii, lecz spotkanie przegrały 10:4.

Curling - Szwajcarki przeniosły przywilej ostatniego zagrania na dziewiąty end. Stan spotkania 5:4 dla Szwajcarii.

Kombinacja norweska - Pierwsza grupa za nami. Za sprawą Manuela Faissta, który oddał skok na odległość 128.5 m, na prowadzeniu Niemcy. Na kolejnych pozycjach z małymi stratami Francuzi i Norwedzy.

Curling - Rosyjski Komitet Olimpijski oraz Korea Południowa dopisują sobie jeden punkt.

Kombinacja norweska - Pierwszy skok za nami. Oddał go Chińczyk Zhao Zihe, ale próba nie należała od najlepszych, tylko 98 metrów. Przypomnijmy krótko zasady zawodów drużynowych. W każdej ekipie skacze czterech zawodników, a ich zsumowana nota będzie wyznacznikiem do kolejności podczas biegu, w którym z kolei każdy zawodnik pokona dystans pięciu kilometrów.

Curling - Kanadyjki dorzucają kolejne dwa oczka do przewagi. Bardzo kiepska sytuacja reprezentantek Danii, które przegrywają już 10:3.

Curling - Japonki zniwelowały nieco straty w siódmym endzie. Dwa punkty i już tylko 5:4 dla Szwajcarii.

Kombinacja norweska - Za pięć minut rozpoczniemy pierwszą część rywalizacji drużynowej. Na starcie zawodów 10 drużyn, lecz o olimpijskie złoto powalczą drużyny Niemiec, Norwegii i Austrii. Wielką niewiadomą jest jednak występ Skandynawów w składzie, których zabraknie Jarla Magnusa Riibera. Polacy nie startują.

Curling - pozostałe endy spokojniejsze. Po jednym punkcie dla Brytyjek i Szwedek, a Japonki wyzerowały partię

Curling - Kanadyjki w natarciu. Po przerwie przejmują partię za trzy i prowadzą już 8:3

Kombinacja norweska - Seria próbna skoków do zawodów drużynowych dobiegła końca. Najlepsi w niej okazali się Austriacy. Gdyby w takiej kolejności miały startować reprezentacje, to w biegu jako drudzy na trasę ruszyliby Niemcy, a trzeci Japończycy. Indywidualnie najlepszym skokiem popisał się Manuel Faisst.

Narciarstwo dowolne - Jednak mamy zmianę wyników. Kontrowersyjna decyzja. Fanny Smith został relegowana na czwarte miejsce po długiej analizie. Tym samym na podium są Sandra Naeslund, Marielle Thompson i Daniela Maier.

Curling - dwa punkty na swoim koncie zapisały Kanadyjki dzięki czemu objęły one prowadzenie. Szwedki zdobyły punkt i na półmetku przegrywają 3:2.

Curling - Szwajcarki za dwa i na półmetku rywalizacji prowadzą 5:2, Brytyjki za jeden i prowadzą 4:2.

Narciarstwo dowolne - Nie było niespodzianki! Sandra Naeslund prowadziła w finale od startu do mety. Złoto dla fenomenalnej Szwedki! Z czwartego na drugie miejsce zaatakowała Marielle Thompson. Brąz dla Fanny Smith. Poza podium Daniela Maier.

Narciarstwo dowolne - Kanadyjki na czele małego finału. Najlepsza z nich Brittany Phelan. Za kilka minut poznamy mistrzynię olimpijską. Marielle Thompson, Sandra Naeslund, Fanny Smith czy Daniela Maier?

Curling - Koreanki, Szwajcarki i Rosjanki za jeden. Dunki za dwa.

Narciarstwo dowolne - Niesamowite! W drugim półfinale była lekka kolizja na ostatniej prostej i trzy zawodniczki wpadły równocześnie na metę. Fotofinisz zdecydował o awansie Danieli Maier i Fanny Smith. Trzecia z centymetrami straty była Brittany Phelan, która nie obroniła tytułu. Czwarta była Sami Kennedy-Sim. Za kilka minut rywalizacja o medale.

Narciarstwo dowolne - Sandra Naeslund wygrała pierwszy półfinał i pewnie awansowała do najważniejszego wyścigu w jej życiu. Czy ktoś powstrzyma ją w finale? Druga była Marielle Thompson, która wyprzedziła inne Kanadyjki - Hannah Schmidt i Courtney Hoffos.

Narciarstwo dowolne - W ostatnim ćwierćfinale najlepsza była Fanny Smith, która razem z Brittany Phelan awansowała do najlepszej ósemki. Upadła liczącą się w walce o czołowe miejsca Alexandra Edebo. Zaczynamy półfinały.

Curling - pierwszy punkt Szwedek.

Curling - Kanada za 2 i wychodzi na prowadzenie, jeden punkt na konto prowadzących Brytyjek, a także Szwajcarek którzy w ten sposób doprowadzili do remisu.

Narciarstwo dowolne - Ciekawy wyścig za nami. Wygrywa Sami Kennedy-Sim, przed Danielą Maier, blisko sprawienia niespodzianki była Rosjanka Anastasija Czircowa.

Narciarstwo dowolne - W drugim ćwierćfinale pierwsze dwa miejsca zajmują Kanadyjki - Marielle Thompson i Hannah Schmidt.

Narciarstwo alpejskie - Na mecie Chinka Fanying Kong, a zatem już oficjalnie można potwierdzić wyniki ostatniej indywidualnej konkurencji alpejskiej tych mistrzostw! Gisin, Holdener, Brignone - tak wygląda czołowa trójka. Do rozdania w tej dyscyplinie pozostaje jeden komplet medali. W sobotę odbędą się zmagania drużyn mieszanych. W zawodach zobaczymy Biało-Czerwonych.

Narciarstwo dowolne - Pierwszy ćwierćfinał dla Sandry Naeslund. 0,2 sekundy za nią dojechała Courtney Hoffos i ona także pojedzie dalej.

Curling - W pozostałych meczach po jednym punkcie dla Rosjanek i Dunek, dwa na konto Japonek.

Curling - Koreanki przejmują partię i zdobywają dwa punkty. Problemy Szwedek.

Narciarstwo dowolne - Dwa ostatnie wyścigi 1/8 finału bez niespodzianek - wygrywają Brittany Phelan i Fanny Smith. Już za chwilę kolejna faza zawodów.

Narciarstwo alpejskie - Kolejne zawodniczki, jeśli w ogóle docierają do mety, to z dużymi stratami. Możemy zatem ogłosić niemal ze stuprocentową pewnością, że mistrzynią olimpijską pozostaje Michelle Gisin, a podium uzupełniają Wendy Holdener i Federica Brignone.

Curling - Zakończyły się pierwsze partie. Brytyjki rozpoczęły rywalizację od zdobycia dwóch punktów, a po jednym zdobyły Szwarcarki i Kanadyjki. Szwajcarki wyzerowały pierwszy end.

Narciarstwo alpejskie - Rosjanka Julia Pleszkowa dotarła do mety, ale z najsłabszym czasem. Poza trasą kolejna z Amerykanek - Isabelle Wright.

Narciarstwo alpejskie - Nie kończy Marta Bassino. Zawiedziona Włoszka.

Narciarstwo dowolne - Wygrane Danieli Maier i Sami Kennedy-Sim w kolejnych wyścigach. Niestety, były także upadki. Lucrezia Fantelli nadal się nie podnosi.

Hokej na lodzie - KONIEC! Kanada wraca na tron! Zwycięstwo 3:2 i rewanż za poprzedni finał. Kanadyjki po raz piąty zostały mistrzyniami olimpijskimi. Tak się kończy turniej kobiet.

Narciarstwo alpejskie - A jednak robi to broniąca tytułu koleżanka z kadry! Aż ciężko wyjść z podziwu, że można tu było pojechać tak dobrze! Michelle Gisin o 1,05 sekundy lepsza od Holdener!

Narciarstwo alpejskie - Wendy Holdener pokazuje jak to się robi! Nie po raz pierwszy udowadnia, że to ona jest najbardziej wszechstronną w stawce! O 0,8 sekundy wyprzedza Brignone, no i jej złota chyba już nikt nie odbierze.

Hokej na lodzie - Bramka kontaktowa na 12 sekund przed końcem! 3:2!

Hokej na lodzie - Poulin, zdobywczyni dwóch bramek, na ławce kar. Amerykanki będą chciały wrócić do gry.

Narciarstwo alpejskie - Trasa naprawdę nie wygląda na najtrudniejszą, a jednak zawodniczki rzadko jeżdżące slalomy mają z nią dużo problemów. Priska Nufer leży, tylko pięć zawodniczek ukończyło, a dziesięć wystartowało.

Hokej na lodzie - Zespół USA wycofał bramkarkę. Dwie minuty szansy!

Narciarstwo dowolne - Bez niespodzianek zakończyły się eliminacje do sobotniego finału halfpipe'u. W drugim przejeździe poprawił się Aaron Blunck, który wygrał z notą 92,00. Amerykanin wyprzedził Nico Porteousa (90,50) i Birka Irwinga (89,75). Będzie ciekawy finał, gdyż kandydatów do medali jest kilku.

Curling - Trwa rywalizacja pań. Japonki podejmują Szwajcarki, Rosjanki mierzą się z Brytyjkami, Dunki z Kanadyjkami i Koreanki ze Szwedkami. Jako pierwsze swój kamień zagrywały te wymienione jako drugie.

Narciarstwo alpejskie - Na pewno nie będzie medalu dla drugiej z Włoszek. Nicol Delago poza trasą.

Narciarstwo dowolne - W kolejnych wyścigach dobrą formę zaprezentowały Kanadyjki - Marielle Thompson i Hannah Schmidt.

Narciarstwo alpejskie - Piękny przejazd Federici Brignone! Włoszka na czele z przewagą aż 0,8 sekundy! To może dać złoto!

Narciarstwo alpejskie - Nie ukończyła druga z Amerykanek, czyli Keely Cashman.

Narciarstwo alpejskie - Marusa Ferk Saioni ze Słowenii na mecie z czwartym czasem. Ciekawe, czy ktoś zagrozi jeszcze czołowej trójce. Zaczął padać śnieg, a więc zadanie utrudnione.

Hokej na lodzie - Kanadyjki obroniły się w osłabieniu, co przybliża je do wygranej.

Narciarstwo alpejskie - NIEPRAWDOPODOBNE! Bez indywidualnego medalu wyjedzie z Pekinu Mikaela Shiffrin. Stało się dokładnie to samo co przed tygodniem w slalomie. Poważny błąd na jednej z pierwszych bramek i wypadnięcie Amerykanki z trasy.

Narciarstwo dowolne - Pierwszy wyścig zawodów rzecz jasna dla Sandry Naeslund. Razem z liderką PŚ awansowała Jade Grillet Aubert. W drugiej serii najlepsze były Courtney Hoffos i Talina Gantenbein. Odpadły dwie Chinki.

Narciarstwo alpejskie - Raczej bez medalu zakończy zawody Ramona Siebenhofer. Austriaczka straciła 1,37 sekundy i jest ostatnia.

Narciarstwo alpejskie - Choć Ester Ledecka slalomistką nie jest, to na tej, łatwej dość, trasie zaprocentowało chyba doświadczenie ze snowboardu. Bardzo płynny przejazd Czeszki i aż 0,93 sekundy przewagi nad Scheyer. To może dać medal.

Hokej na lodzie - W trzeciej części gry nie oglądaliśmy żadnej bramki. Dla Kanadyjek najważniejsze, że żadnej nie straciły i z każdą minutą są bliżej piątego złota.

Narciarstwo alpejskie - Na trasie lekka mgła, ale raczej nie powinna ona utrudniać rywalizacji. Scheyer dotarła do mety, ale po bardzo niepewnym przejeździe. Prowadzenia raczej nie utrzyma.

Narciarstwo alpejskie - Już za chwilę rozpocznie się slalom do kombinacji kobiet. Przypomnijmy, że na prowadzeniu po zjeździe jest dość niespodziewanie Austriaczka Christine Scheyer.

Hokej na lodzie - Dobra sytuacja dla Amerykanek, ale nadal jest 1:3. Do zakończenia jeszcze kwadrans.

Hokej na lodzie - Rozpoczęła się trzecia tercja finału kobiet. Amerykanki jeszcze powalczą o złoto.

Narciarstwo dowolne - W historii po złote medale w skicrossie kobiet sięgały tylko Kanadyjki. Dzisiaj ta prawidłowość może się zmienić. Główną kandydatką do złota jest Sandra Naeslund. Szwedka nie ma sobie równych w Pucharze Świata, a dzisiaj z dużą przewagą wygrała rundę rozstawienia. O 7:00 rozpoczną się wyścigi 1/8 finału.

Hokej na lodzie - Po dwóch tercjach pozostaje dwubramkowa przewaga Kanadyjek. Jest 3:1.

Hokej na lodzie - Amerykanki wyprowadziły kontrę w osłabieniu i zdobyły pierwszą bramkę w meczu. Hillary Knight trafiła na 1:3.

Hokej na lodzie - Cztery minuty do końca drugiej części gry. Będzie przewaga zespołu Kanady.

Narciarstwo dowolne - Za nami pierwsza część kwalifikacji w halfpipie. Prowadzi Dawid Wise z wynikiem 88,75 przed Brendanem McKayem (87,25) i Alexem Ferreirą (84,25). Czyli faworyci na czele.

Hokej na lodzie - Amerykanki nie wykorzystały przewagi liczebnej.

Hokej na lodzie - Druga bramka w tym meczu Marie-Philip Poulin. Kanadyjki prowadzą w finale już 3:0.

Hokej na lodzie - W wysokim tempie minęło prawie 10 minut drugiej tercji. Kilka okazji dla Kanadyjek, ale nie było bramki na 3:0.

Hokej na lodzie - Rozpoczynamy drugą tercję. Czy Amerykanki odrobią straty?

Hokej na lodzie - Zakończyła się pierwsza tercja. Kanadyjki w meczu o złoty medal prowadzą 2:0 z Amerykankami.

Hokej na lodzie - Kanadyjki grały w przewadze, ale nie powiększyły w niej różnicy bramkowej.

Hokej na lodzie - Marie-Philip Poulin zdobywa bramkę w czwartym finale olimpijskim, niesamowita historia. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej tercji wyprowadza kanadyjski zespół na 2:0.

Hokej na lodzie - Siedem minut do końca pierwszej tercji. Kanada prowadzi w finale 1:0.

Narciarstwo dowolne - Wracamy do rywalizacji w narciarskim halfpipie. Teraz odbędą się kwalifikacje mężczyzn. Na liście startowej 23 zawodników, a jako ostatni wystartuje Dawid Wise, który walczy o trzecie kolejne złoto olimpijskie.

Hokej na lodzie - Pierwszy gol odwołany, ale Kanadyjki szybko wracają na prowadzenie. Trafienie Sarah Nurse na 1:0 i nie było mowy o spalonym.

Hokej na lodzie - Challenge dla amerykańskiego trenera. Okazało się, że był spalony i pierwszy gol nie został uznany. Nadal mamy 0:0.

Hokej na lodzie - Kanadyjki przejęły inicjatywę i potwierdziły to pierwszą bramką. Na 1:0 w ósmej minucie trafiła Natalie Spooner.

Skicross - Na wyścigi 1/8 finału zapraszamy już od godziny 7:00.

Skicross - Zakończyliśmy przejazdy rozstawieniowe. Zdecydowanie najlepsza była Szwedka Sandra Naeslund, która uzyskała czas 1:15,21. Druga Fanny Smith straciła do niej 1,85 sekundy, a trzecia Daniela Maier 2,42 sekundy.

Hokej na lodzie - Pierwsza świetna sytuacja dla Amerykanek. Strzał w słupek. Ostrzeżenie dla kanadyjskiej drużyny.

Hokej na lodzie - Udział Kanadyjek i Amerykanek w wielkim finale nie jest żadnym zaskoczeniem. To zdecydowanie dwie najlepsze drużyny w kobiecym hokeju. Cztery lata temu w olimpijskim finale po rzutach karnych wygrały Stany Zjednoczone, a na kończącym się turnieju w grupie lepsza była Kanada.

Curling - To koniec curlingowych emocji na teraz. Na kolejne zapraszamy po godzinie 7, gdy w ostatniej sesji rundy zasadniczej o miejsce w półfinale rywalizować będą panie.

Skicross - Wszystkie zawodniczki mają pewny awans do biegów 1/8 finału. Podczas eliminacji toczy się walka o jak najlepsze rozstawienie w tych wyścigach.

Curling - Szwajcarzy za trzy w ostatniej partii i wygrywają 10:8.

Curling - Amerykanie doprowadzają do sytuacji, że Duńczycy nie mieli już nawet matematycznych szans na zwycięstwo wygrywając 7:5.

Skicross - Znakomity przejazd absolutnej dominatorki tego sezonu Sandry Naeslund. Szwedka poprawiła czas dotychczasowej liderki o niemal 3 sekundy.

Curling - Norwegowie wygrywają za dwa dziewiąty end i przy stanie 9:4 Włosi poddają mecz.

Curling - Kanadyjczycy poddali spotkanie w czasie trwania dziewiątej partii. Brytyjczycy wygrywają 7:3 i przypieczętowują wygraną w fazie zasadniczej.

Skicross - Jako pierwsza czas ustaliła Marielle Thompson. Jej wynik to 1:18,16 sekundy.

Skicross - Rozpoczynamy wyścigi rozstawieniowe kobier w skicrossie.

Narciarstwo alpejskie - Początek slalomu od 7:00 czasu polskiego.

Narciarstwo alpejskie - Za nami zjazd do kombinacji alpejskiej. Przed przystąpieniem do slalomu prowadzi Austriaczka Scheyer. Tuż za nią znajduje się Ledecka, zaś czołową trójkę uzupełnia Austriaczka Siebenhofer (+0,14). Rywalizację ukończyło 24 zawodniczki.

Curling - Szwedzi przed ostatnią partią wracają na prowadzenie zdobywając jeden punkt.

Curling - dwa punkty dla Duńczyków i przewaga Amerykanów przed ostatnią partią topnieje do dwóch punktów.

Curling - Brytyjczycy dorzucają kolejny punkt do przewagi, a Norwegowie powiększają ją do trzech oczek.

Curling - Szwajcarzy doprowadzają do wyrównania, Amerykanie odskakują na czteropunktowe już prowadzenie.

Curling - Mamy komplet wyników po siódmym endzie. Kanada przeniosła partię, Amerykanie i Szwedzi powiększają swoją przewagę o punkt, zaś Norwegowie zapisują na swoim koncie dwa oczka i wychodzą na prowadzenie.

Narciarstwo dowolne - Finał halfpipe kobiet odbędzie się jutro w nocy, a jeszcze dzisiaj zapraszamy na kwalifikacje mężczyzn.

Narciarstwo dowolne - Ostatnimi, które awansowały dalej są Amy Fraser i Sabrina Cakmakli. Ta druga zakwalifikowała się z ostatniego miejsca dającego prawo startu w finale, a jej nota nie uległa zmianie - 71,50.

Narciarstwo dowolne - Do grona finalistek dołączyły także Chinka Li i dwie Amerykanki - Faulhaber i Margulies.

Narciarstwo dowolne - Sporo poprawiły się Zhang i Sigourney, obie obejrzymy w finale.

Curling - Szwedzi i Brytyjczycy dopisują sobie za szóstego enda po jednym punkcie

Narciarstwo alpejskie - I jest zmiana na prowadzeniu w zjeździe. Najlepszym czasem może pochwalić się Austriaczka Christine Scheyer, która startowała z 10. numerem startowym. Jej czas wyniósł 1 minutę, 32 sekundy i 42 setne sekundy. Jest szybsza od Ledeckiej o zaledwie 0,01 sekundy.

Narciarstwo alpejskie - Z Ledecką przegrała też Shiffrin. Amerykanka straciła 55 setnych sekundy. Obecnie zajmuje 2. miejsce.

Narciarstwo dowolne - Oprócz Gu, Karker i Atkin, awans uzyskały już też Kelly Sildaru oraz Cassie Sharpe.

Narciarstwo alpejskie - Wspomniana Gisin zajmuje po swoim przejeździe dopiero 3. miejsce. Za nami przejazdy siedmiu zawodniczek.

Curling - Włosi i Amerykanie zerują partię szóstą.

Narciarstwo alpejskie - Na prowadzenie wskakuje Ester Ledecka. Czeszka nie zdobyła medalu w supergigancie oraz zjeździe, dlatego zdecydowała się na start w kombinacji. Na tych igrzyskach zdobyło już złoto w snowboardzie, ale marzyła też o zdobyciu krążka w jeździe na nartach. Dzisiejszy zjazd przejechała w czasie 1 minuty, 32 sekund i 43 setnych sekundy.

Narciarstwo dowolne - W drugiej próbie poprawiły się też Rachael Karker i Zoe Atkin.

Narciarstwo alpejskie - Wright już na mecie zjazdu. Jej czas wyniósł 1 minutę, 33 sekundy i 72 setne sekundy.

Curling - pozostałe piąte partie spokojniejsze. Dania i Norwegia za jeden, a Kanada wyzerowała swoją partie.

Narciarstwo dowolne - Kolejny fantastyczny przejazd Ailing Gu, która jeszcze poprawia swoją notę.

Narciarstwo alpejskie - Być może pierwszy medal na tych igrzyskach zdobędzie Shiffrin, która jest liderką klasyfikacji generalnej PŚ. Przewodzi też w tabeli łącznej slalomu. To druga część kombinacji.

Curling odpowiedź na wygraną partię Szwedów zafundowali Szwajcarzy, którzy zgarniając 3 punkty doprowadzili do remisu 5:5 przed przerwą

Narciarstwo alpejskie - W Pjongczangu zawody kombinacji alpejskiej wygrała Szwajcarka Michelle Gisin. Tuż za nią znalazła się Amerykanka Mikaela Shiffrin. Obie są dziś na starcie.

Narciarstwo alpejskie - Czwartkową rywalizację alpejek rozpoczyna Amerykanka Isabella Wright.

Narciarstwo dowolne - Zakończyły się pierwsze przejazdy kwalifikacyjne. Na prowadzeniu Ailing Gu, przed Rachael Karker i Kelly Sildaru. Na ten moment ostatnią kwalifikującą się zawodniczką jest Sabrina Cakmakli, która otrzymała 71,5 punktu.

Curling - Utrzymała się przewaga Szwedów (5:2) oraz Włochów (4:2). Na jednopunktowe prowadzenie wyszli natomiast Brytyjczycy.

Curling Amerykanie w natarciu. W dwóch kolejnych endach zdobyli pięć oczek i wyszli na prowadzenie 5:2.

Narciarstwo alpejskie - Do startu zgłoszono 26 zawodniczek, wśród których nie ma reprezentantek Polski.

Narciarstwo alpejskie - O godzinie 3:30 rozpocznie się zjazd pań do kombinacji alpejskiej.

Curling drugi end pod znakiem przejęcia przez Włochów i Duńczykowi. Partie przenieśli Szwajcarzy, a za dwa punkty Kanadyjczycy.

Narciarstwo dowolne - Chinka Ailing Gu obejmuje prowadzenie, uzyskując 93,75 punktu.

Narciarstwo dowolne - Trwają kwalifikacje w halfpipe kobiet. Dwanaście zawodniczek z najlepszą notą awansuje do finału.

Curling - zakończyły się pierwszs partie. Drużyny posiadające przywilej ostatniego zagrania dopisały na swoje konto pierwsze punkty - Duńczycy i Włosi po jednym, Brytyjczycy za dwa, a Szwedzi tezy punkty.

Curling - Dania zmierzy się z USA, Szwecja ze Szwajcarią, Wielka Brytania z Kanadą, a Włochy z Norwegią. Jako pierwsze wymienione zostały w spotkaniu zespoły, które posiadają "Hammera".

Curling - Już za dziesięć minut ruszy ostatnia sesja czwórek mężczyzn. Pora poznać czwarty zespół, który dołączy do Wielkiej Brytanii, Szwecji i Kanady w walce o medale igrzysk olimpijskich!

Liwia Waszkowiak

20-letnia studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, aspirująca na dziennikarkę sportową. Od dzieciństwa pasjonatka żużla i piłki nożnej, związana niegdyś z siatkówką, tańcem, a także przez dłuższą chwilę z lekkoatletyką.