ATP Marsylia: porażka Majchrzaka już w I rundzie

• Data publikacji: 16.02.2022, 16:38

Niestety Kamil Majchrzak (79. ATP) nie poradził sobie z Benjaminem Bozni (69. ATP) i przegrał 6:7(1), 4:6 już w pierwszej rundzie turnieju ATP w Marsylii.

Spotkanie rozpoczęło się od fatalnego gema serwisowego Majchrzaka, który przegrał wszystkie cztery piłki i już na starcie został przełamany. Na szczęście chwilę później Kamil odrobił straty, gdy po grze na przewagi zdołał odłamać rywala i wyrównać stan meczu. W trzecim gemie Polak raz jeszcze znalazł się w trudnej sytuacji, ale tym razem obronił break-pointa i utrzymał serwis. W kolejnych gemach podający pewnie wygrywali własne gemy, co ostatecznie doprowadziło do tie-breaka. W nim Benjamin okazał się bezlitosny i zwyciężył aż 7:1, tym samym wygrywając pierwszego seta.

Druga odsłona rozpoczęła się od niewykorzystanych szans Kamila. W pierwszym gemie Majchrzak wygrał trzy pierwsze piłki przy podaniu Francuza, a i tak nie zdołał doprowadzić do przełamania. W trzeciej odsłonie Polak ponownie miał trzy break-pointy po swojej stronie, ale tutaj również Bonzi wybronił się i utrzymał podanie. Pozytywną informacją było przynajmniej to, że Kamil nie załamywał się straconymi szansami i pewnie utrzymywał swój serwis. Od stanu 2:2 obaj zawodnicy bardzo spokojnie wygrywali własne gemy serwisowe, aż dotarliśmy do stanu 5:4 dla Benjamina. Niestety właśnie wtedy po raz pierwszej w secie problemy przy własnym podaniu miał Kamil — Francuz miał aż cztery szanse na zakończenie starcia i w końcu dopiął swego, przełamując Majchrzaka oraz awansując do drugiej rundy rozgrywek.

Benjamin Bonzi (FRA) [9] — Kamil Majchrzak (POL) 7:6(1), 6:4