EBL: Trefl Sopot wygrał w Radomiu

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 16.02.2022, 21:56

W Radomiu spotkały się ze sobą dwie drużyny z dolnej części tabeli. Lokalny HydroTruck podejmował ekipę Trefla Sopot. Pomimo przewagi własnej hali ekipa gospodarzy nie była stawiana w roli faworytów. Choć mecz był bardzo wyrównany, to przyjezdni byli w stanie uwypulkić swoje atuty i odnieść zwycięstwo w Radomiu.

Już pierwsza kwarta zwiastowała nam bardzo wyrównany mecz. Początkowo lepiej wyglądali goście, którym udało się szybko zbudować 7-punktową przewagę, ale ta równie błyskawicznie stopniała, aż na prowadzenie wyszła ekipa HydroTrucka. Po 10 minutach gry gospodarze mieli o jedno oczko na swoim koncie więcej. Na drugą kwartę można powiedzieć, że wyszła tylko jedna drużyna. Trefl był zdecydowanie lepszy i całkowicie dominował grę. Partia wygrana aż 23:15 pozowaliła na odskoczenie rywalom jeszcze w pierwszej połowie i zmusiła ich do odrabiania strat po przerwie.

HydroTruck po przerwie odwdzięczył się Treflowi za drugą odsłonę. Koszykarzom gospodarzy udało się bowiem odrobić startę, w głównej mierze dzięki skuteczności rzutów z gry na poziomie 57,1%, podczas gdy goście zagrali na nieznacznie ponad 35%. Kwestia zwycięstwa miała się rozstrzygnąć w czwartej kwarcie, bo HydroTruck miał przed nią zaledwie jeden punkt straty. Po dystansowym trafieniu Zalewskiego gospodarze objęli nawet prowadzenie, ale do końca było jeszcze ponad 6 minut gry, a w tym okresie znacznie lepiej wyglądali ponownie goście. Dzięki temu Trefl Sopot odniósł swoje jedenaste zwycięstwo w tym sezonie.

HydroTruck Radom - Trefl Sopot 69:76 (20:19, 15:23, 18:12, 16:22)

HydroTruck Radom: Hill 19, Moore 19, Kraljević 13, Ireland 7, Lewandowski 4, Żmudzki 4, Zalewski 3, Zegzuła 0, Dzierżak 0.

Trefl Sopot: Gruszecki 16, Franke 15, Davis 13, Kolenda 11, Sharma 11, Leończyk 8, Ziółkowski 2, Łałak 0.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.