CEV Liga Mistrzów: wygrana Projektu na pożegnanie z Ligą Mistrzów

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 16.02.2022, 21:49

Projekt Warszawa wygrywa na zakończenie przygody z siatkarską Ligą Mistrzów w sezonie 2021/2022. Podopieczni Andrea Anastasiego wygrali z wicemistrzem Belgii - VC Greenyard Maaseik i kończą rywalizację w grupie B na trzecim miejscu.

Jako pierwsi do ataku przystąpili gospodarze. VC Greenyard Maaseik od stanu 4:4 zdobyło cztery kolejne punkty, a duża w tym zasługa serwisów Gustavo Guazzelli Bonatto. W zasadzie ten atak z pierwszej części seta dał już dużo spokoju belgiskiej drużynie, która w dalszej części tylko broniła zaliczki chroniąc się przede wszystkim przed atakami duetu Michał Superlak-Mateusz Janikowski. Ostatecznie wicemistrzowie Belgii dotrzymali to prowadzenie do końca partii wygrywając 25:21.

Drugi set był bardziej udany dla polskiej drużyny, a duet Jay Michael Blankenau-Dusan Petković wyprowadzili pierwsze ciosy w kierunku Belgów. Zespół z Maaseik bardzi szybko jednak się pozbierał i nie projektowi odskoczyć. Do stanu 12:12 partia była bardzo wyrównana, choć ostatnie prowadzenie drużyny z zachodniej części Starego Kontynentu miało miejsce przy stanie 4:3. Ani się spostrzeżono i fantastyczna gra Dusana Petkovicia dała Polakom kolejne punkty doprowadzając najpierw do wyniku 13:17, a kilka chwil później już 22:15. Partia ostatecznie zakończyła się wygraną Projektu Warszawa w stosunku 17:25.

Jeszcze lepiej dla brązowego medalisty PlusLigi ułożył się set trzeci, w którym zespół prowadzony przez Andrea Anastasiego prowadził od samego początku. Od początku także wypracowywał sobie przewagę nad rywalami. Już na początku seta było 4:1, a chwilę później 10:5 dla Projektu Warszawa. Swoją magię kontynuował Dusan Petković, który sam z gry zdobył 9 punktów, czyli więcej niż swoich punktów miała cała drużyna VC Maaseik. Belgowie w drugiej części seta gonili rywali i doskoczyli już na dwa oczka przewagi. Przy wyniku 15:17 ponownie jednak zdecydowanie śmielej poczynali sobie reprezentanci klubu ze stolicy Polski, którzy doprowadzili najpierw do stanu 16:21, a chwilę później do zakończenia partii wynikiem 18:25.

Czwarty set podobnie jak poprzedni rozgrywany był pod pełną kontrolą przyjezdnych. Siatkarze z Warszawy rozprowadzili rywali po kątach nie dając im żadnych szans na wygranie drugiego seta. Projekt szybko doprowadził do prowadzenia 10:6, a następnie długi czas utrzymywał tę przewagę. Kilka kolejnych punktów warszawiacy dorzucili w końcówce meczu doprowadzając do stanu 15:22 i utrzymując tę różnicę już do końca meczu. Set zakończył się wynikiem 18:25.

VC Greenyard Maaseik - Projekt Warszawa 1:3 (25:21, 17:25, 18:25, 18:25)

VC Greenyard Maaseik: Lomba, Treial, Vanker, Cirović, Guazzelli Bonatto, Cox, Perin (libero) oraz Reggers, Martinez Franchi, McCluskey

Projekt Warszawa: Wrona, Trinidad de Haro, Janikowski, Gałązka, Superlak, Fornal, Wojtaszek (libero) oraz Petković, Grobelny, Blankenau, Jaglarski