Liga Mistrzów: niezła zaliczka Liverpoolu przed rewanżem

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 16.02.2022, 22:53

Pierwsze spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Interem Mediolan a Liverpool FC zakończyło się zwycięstwem gości. Po golach Firmino oraz Salaha padł wynik 2:0.

Obie drużyny spisują się w tym sezonie bardzo dobrze i w swoich ligach krajowych znajdują się na pozycji wicelidera. Wskazanie faworyta tej rywalizacji nie było więc zadaniem łatwym.

Sytuacja kadrowa obu zespołów różniła się dość diametralnie. W ekipie prowadzonej przez Simone Inzaghiego zabrakło Matiasa Vecino, Nicolo Barelli, Joaquina Corrrei oraz Robina Gosensa. Jurgen Klopp mógł za to wystawić do rywalizacji najsilniejszą drużynę.

Mecz od samego początku był prowadzony na dużej intensywności i z pewnością mógł się podobać kibicom. W 16. minucie „Nerazzurri” byli bardzo blisko wyjścia na prowadzenie, ale uderzenie Turka Hakana Calhanoglu wylądowało jedynie na poprzeczce bramki strzeżonej przez Alissona. W kolejnych minutach goście mieli coraz więcej do powiedzenia, ale Liverpool miał problem by poważniej zagrozić bramce Samira Handanovicia.

Od początku drugich 45 minut Inter ruszył mocno do ataku i zupełnie zdominował Liverpool. Widać było, że gospodarze bardzo chcieliby osiągnąć korzystny rezultat pierwszej potyczki. W 76. minucie to jednak „The Reds” zdobyli gola. Po wrzutce z rzutu rożnego Andy’ego Robertsona, bramkę głową zdobył Roberto Firmino. Na domiar złego dla mediolańczyków, w 83. minucie Mohamed Salah najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i podwyższył wynik meczu na 2:0. Lierpool spokojnie już do końca meczu dowiózł dwubramkowe prowadzenie i to angielski zespół znajduje się w zdecydowanie lepszej sytuacji przed rewanżem na swoim obiekcie.

Inter Mediolan – Liverpool FC 0:2 (0:0)

Bramki: 76’ Firmino, 83’ Salah

Inter: Handanović – Bastoni (90+1’ Dimarco), de Vrij (87’ Ranocchia), Skriniar – Perisić, Calhanoglu, Brozović, Vidal (87’ Gagliardini), Dumfries (87’ Darmian) -  Dzeko, Martinez (70’ Sanchez)

Liverpool: Alisson – Robertson, Konate, van Dijk, Alexander-Arnold – Elliot (59’ Keita), Fabinho (59’ Henderson), Thiago (86’ Milner) – Mane (59’ Diaz), Jota (46’ Firmino), Salah

Sędzia: Szymon Marciniak