Ultraliga: kłopoty TEG, Piwek z Penta Killem!
Illuminar Gaming

• Dodał: Hubert Dondalski
  • Data publikacji: 17.02.2022, 13:51

Ciekawe czasy nastały w Ultralidze. Po wielu tygodniach dominacji Team ESCA Gaming zaliczyło pierwszy tydzień z niechlubnym wynikiem 0-2, przegrywając na Forsaken oraz na Goskilla. Swoją pierwszą zwycięską kolejkę zanotowało Illuminar Gaming, które pokonało devils.one oraz Komil & Friends. W tym drugim spotkaniu strzelec IHG Kamil "Piwek" Staroń zanotował swojego pierwszego Penta Killa na głównej scenie Polski.

Forsaken vs Team ESCA Gaming - 1:0 (MVP: Domas)

Forsaken Team ESCA Gaming
sheru Gragas 2/2/10 3/4/4 Aatrox HeSSZero
Jaunatis Qiyana 6/3/7 4/6/6 Xin Zhao xeonerr
Domas Corki 9/0/7 2/3/7 Lux lee sang
Ruf Zeri 2/5/8 5/2/7 Aphelios HARPOON
WillTheScout Nautilus 1/6/6 2/5/7 Thresh marlon

W 6. minucie tego spotkania Team ESCA Gaming postanowiło pociągnąć za spust i zgarnąć pierwszą krew na dolnej alei, ale xeonerr wszedł za głęboko pod przeciwną wieżę, na czym skorzystał Jaunatis, który dobił swojego rywala. Nic nie ginie w przyrodzie i pół minuty później Ruf wyszedł zdecydowanie za daleko, co wykorzystał marlon oraz HARPOON, którzy wyeliminowali przeciwnego strzelca. W tym samym momencie Forsaken pozbyło się Aatroxa na górnej alei. Kolejne wybuchy na całej mapie ujrzeliśmy w 11. minucie, gdy na dolnej alei TEG dopadło Rufa, ale w tym samym czasie na środkowej alei Domas popisał się solowym zabójstwem na lee sangu!

Do środkowego etapu rozgrywki Team ESCA Gaming wchodziło ze zgrabnie zbudowaną przewagą i widać było, że ta drużyna potrafi konsekwentnie przeprowadzać walki drużynowe. W 19. minucie udało się im pozbyć się duetu z dolnej alei, a Ruf w swoim wyniku miał już 4 śmierci. W 20. minucie obie ekipy starły się o Smoka Górskiego, gdzie górą okazało się być Forsaken za sprawą świetnego wejścia ze strony Jaunatisa. Cztery minuty później Team ESCA Gaming postanowiło wziąć Barona, ale FSK skutecznie wybiło im ten pomysł z głowy.

Kluczową akcją tej mapy była walka o bardzo ważnego Smoka, który dawał Forsaken duszę. Początkowo wszystko wskazywało na sukces TEG, gdyż lee sang skutecznie obił Jaunatisa do niskiego poziomu zdrowia. Reprezentant FSK nie wycofał się i ukradł ten obiekt rywalom, co dało jego drużynie Mountain Soula! Głównie dzięki temu jego drużyna była w stanie odwrócił to starcie i wybić trzech rywali. W 28. minucie Team ESCA Gaming ponownie spróbowało wzięcia Barona, ale Forsaken ponownie wykurzyło swoich przeciwników i to oni wzmocnili się Baronem Nashorem. To zakończyło ten szalony mecz w 31. minucie!

Komil & Friends vs Illuminar Gaming - 0:1 (MVP: Warszi)

Komil & Friends Illuminar Gaming
Tracyn Renekton 1/3/2 1/2/10 Gragas LeQu
Yuta Volibear 1/3/4 1/1/13 Lee Sin Chris
many Azir 1/4/4 7/0/11 Viktor Warszi
svns Jinx 2/4/4 10/0/8 Aphelios Piwek
minemaciek Tahm Kench 1/5/4 0/3/12 Leona xCharm

Rozpoczęcie tej mapy pojawiło się już w 5. minucie na dolnej alei, gdzie KNF znalazło zabójstwo na xCharmie. Cztery minuty później duet z dolnej alei Komil & Friends pojawił się na środkowej alei, gdzie Azir świetnie wystawił im Chrisa, a dzieło dokończył svns. W następnych minutach Illuminar Gaming zgarnęło aż pięć zabójstw i odskoczyło swoim przeciwnikom w złocie.

W 18. minucie obie drużyny starły się na środkowej alei i w tym całym szaleństwie żadna drużyna nie wyszła lepiej, gdyż podzieliły się one zabójstwami. Kluczowa walka tej mapy miała miejsce w 24. minucie, gdy na mapie pojawił się Hextech Drake. llluminar Gaming wyszło zwycięsko z tego starcia, a Piwek zadał ogrom obrażeń. W 28. minucie IHG miało już trzy smoki na swoim koncie i coraz bardziej dusiło starania swoich przeciwników. Trzy minuty później byliśmy świadkami ostatniej walki tej mapy. To właśnie tam Piwek swoim Apheliosem wyrżnął co do jednego swoich rywali i zgarnął swojego pierwszego Penta Killa na scenie Ultraligi! To pozwoliło jego drużynie zakończyć to starcie w 32. minucie.