Pekin 2022 - 18 lutego [Zapis LIVE]
Steffen Prößdorf

Pekin 2022 - 18 lutego [Zapis LIVE]

  • Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 18.02.2022, 14:00

Piątek będzie ostatnim dniem, w którym do startu przystąpią biatlonistki i biatloniści. Polscy kibice powinni zwrócić szczególną uwagę na rywalizację pań, gdzie szanse na dobry rezultat będzie miała Monika Hojnisz-Staręga. Polka z każdym kolejnym występem na igrzyskach olimpijskich w Pekinie uzyskuje lepsze wyniki, a bieg masowy to jedna z jej koronnych konkurencji. To nie jedyny polski akcent tego dnia, bo z dystansem 1000 metrów zmierzą się Piotr Michalski i Damian Żurek.

 

PROGRAM DNIA

 

STARTY POLAKÓW

Relacja na żywo

Tyle na dziś z Pekinu, zapraszamy na jutro. -

Hokej - Tak więc o złoto Rosja zagra z Finalndią, a o brąz Słowacja ze Szwecją!

Hokej - ROSJAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!! Arseni Gritsiuk pokonuję Johanssona i daje swojej druzynie olimpijski finał!

Hokej - Johansson lepszy od Gusiewa, Fiedotow od Friberga! Jezu, kiedy to się rozstrzygnie??

Hokej - Wallmark bez efektu!

Hokej - Johansson broni strzał Gusiewa!

Hokej - Klingberg nieskutecznie!

Hokej - Lander przegrywa z Fiedotowem i 2:2 po pięciu seriach!

Hokej - Jakowlew na 2:2!

Hokej - Johansson broni akcję Tkaczowa, a Fiedotow Tommernesa!

Hokej - Gusiew i Nordstroem skutecznie! 2:1 dla Szwecji!

Hokej - Grigorenko nieskutecznie, a Wallmark trafia do bramki! Przewaga Szwecji!

Hokej - Slepyszew i Klingberg nieskuteczni.

Hokej - Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, czeka nas zatem seria rzutów karnych, które wylonią finalistę igrzysk olimpijskich.

Hokej - Połowa dogrywki za nami, drużyny nie ustają w probach zdobycia bramki, ale wciąż są nieskuteczne. Bramkarze wybronili już ponad 70 strzałów!

Hokej - No i będzie dogrywka.

Hokej - Minuta dop końca regulaminowego czasu! Wciąż remis

Hokej - 5 minut do końca, remis 1:1. Obie drużyny atakują, ale bramki nie padają.

Curling - to koniec curlingowych emocji na dziś. Jutro o 7:05 wielki finał czwórek mężczyzn, a o 13:05 spotkanie o brąz w rywalizacji czwórek kobiet.

Curling - Wielka Brytania wygrywa extra end.

Hokej - MAMY REMIS! Anton Lander przywraca Szwedom nadzieje na olimpijski finał!

Curling - Fantastyczne spotkanie! Szwedki dokonują niemożliwego i uciekają spod topora zdobywając trzy punkty. Przed nami dogrywka.

Hokej - Już za chwilę rozpczynamy trzecią tercję. Czy Szwedzi odwrócą losy tego półfinału?

Curling - Znakomita defensywa Japonek, które ósmym zagraniem całkowicie wyczyściły dom i w grze został tylko strażnik. Szwajcarki bezradnie próbowały zdobyć chociaż jeden punkt, lecz to do Satsuki Fujisawy należało ostatnie zagranie. Japonka zdobyła jeden punkt i została pierwszą finalistką kobiecego turnieju czwórek.

Curling - cóż za end! BIG END dla Brytyjek! Zacięta rywalizacja w tym endzie, która toczyła się niemal na guziku. Reprezentantki Wielkiej Brytanii zadomowiły się na samym środku i Szwedki były bezradne. Cztery punkty i prowadzenie Brytyjek 11:8 przed ostatnim endem.

Curling - Szwajcarki słabo rozegrały ostatni kamień i tylko jeden punkt na ich koncie. Przed ostatnią partią 7:6 dla Japonii i to do Azjatek należy ostatnie zagranie.

Hokej - Niby Szwedzi mają przewagę, ale w sumie w statystykach obie drużyny idą "łeb w łeb" - po 22 strzały na brakę, podobna liczba kar. Tylko w tym najistotniejszym - liczbie strzelonych bramek, Rosjanie są lepsi. Przed nami kilka chwil przerwy, a potem trzecia, decydując tercja.

Hokej - Rosjanie zagrają teraz w przewadze. Pięc minut do końca drugiej tercji.

Hokej - Oj oj oj iskrzy między oboma drużynami, sędziowie mają mnóstwo roboty. Jak na razie bójki rodem z NHL się nie doczekaliśmy, ale było blisko. Wszystko to pod rosyjską bramką, bo Szwedzi mocno przyparli rywali, ale na razie bez efektó bramkowych.

Curling - jeden punkt także na koncie Szwedek, które objęły prowadzenie

Bobsleje - Ależ ślizg Laury Nolte. Wyprzedziła Jamankę o 0.5 sekundy oraz pobiła własny rekord toru z pierwszego ślizgu. Złoty medal oddala się rywalkom. Trzeci ślizg rozpocznie się jutro o 13:00, a w nocy o 2:30 rozpoczną swoje zmagania czwórki męskie.

Curling - Japonia zdobywa punkt i prowadzi 7:5.

Bobsleje - Szybki ślizg Mariamy Jamanki. Wyprzedziła Amerykankę o 0.24 sekundy. Czy wystarczy to na Nolte? Przypomnijmy, że zapas Laury and koleżanką z reprezentacji to zaledwie 0.06 sekundy.

Hokej - Przeważają Szwedzi, ale na razie nie zbliżyli się do wyrównania stanu meczu.

Bobsleje - Bardzo dobry ślizg Elany Meyers Taylor. Wyprzedziła de Bruin o 0.42 sekundy. Humphries spadła za Kanadyjkę, do której traci 0.17 sekundy.

Bobsleje - Christine de Bruin wyprzedziła o 0.18 sekundy Kim Kalicki. Dobry przejazd, ale czy wystarczy na Amerykanki i Niemki?

Hokej - Anton Slepyszew daje prowadzenie drużynie rosyjskiej, zdązyło minąć zaledwie 15 sekund drugiej tercji!

Bobsleje - Pomimo wielu błędów udało się Kim Kalicki wyprzedzić Szwajcarkę Hasler o 0.11 sekundy.

Curling - Brytyjki doprowadzają do wyrównania.

Curling - Szwajcarki gonią swoje rywalki zdobywając trzy punkty. Japonkom został już tylko punkt zaliczki.

Bobsleje - W końcu zmiana na pozycji liderki. Cynthia Appiah objęła prowadzenie o 0.30 sekundy. Na górze pozostało siedem ekip.

Bobsleje - Fatalny przejazd Rumunki Grecu. Spadła, aż na dziesiątą pozycję, więc prawdopodobnie zakończy dzień na 18. pozycji.

Bobsleje - Niesamowity awans Sergiejewej. Rosjanka awansowała już o sześć pozycji. Chinka Huai jest aktualnie trzecia, a Makarowa spadła na szóstą pozycję. Pozostało dziewięć przejazdów do końca.

Bobsleje - Sergiejewa wciąż na prowadzeniu. Wyprzedziła Austriaczkę Beierl, a Francuzka Boch spadła, aż na siódmą lokatę, więc zakończy dzień na osiemnastej pozycji.

Bobsleje - Rosjanka wciąż na prowadzeniu. Awansuje już co najmniej o dwie pozycje, gdyż za nią sklasyfikowane zostały Australijka Walker oraz Chinka Ying.

Łyżwiarstwo figurowe - Tym samym rywalizacja par sportowych na dziś dobiegła końca, znane są już pary, które wystąpią w programie dowolnym. Na prowadzeniu pozostała para Wenjing Sui oraz Cong Han, następne trzy pozycje należały natomiast do trzech par Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego.

Hokej - Pierwsza tercja kończy się bezbramkowo.

Curling - po przerwie dwa punkty dla Szwedek, które wysforowały się na prowadzenie, jeden punkt dla Japonek, które prowadzą już 6:2.

Łyżwiarstwo figurowe - "Jezioro Łabędzie" w wykonaniu Aleksandry Bajkowej i Dmitrija Kozłowskiego było bardzo eleganckie. Potrójny wyrzucany flip, trudne podnoszenia, sekwencja dobrze oddająca muzykę pozwoliły na uzyskanie noty 78,59. Jest to nowy rekord sezonu i czwarta pozycja.

Bobsleje - Po pierwszych pięciu ślizgach w klasyfikacji nic się nie zmieniło. Prowadzi Sergiejewa przed zawodniczką z Belgii oraz Kanadyjką Lotholz.

Hokej - Rosjanie zagrają w przewadze!

Łyżwiarstwo figurowe - A przed nami ostatnia para na dziś - Aleksandra Bojkowa oraz Dmitrij Kozłowski.

Łyżwiarstwo figurowe - Bardzo wzruszający występ Jewgieniji Tarasowej oraz Władimira Morozowa. Potrójny wyrzucany rittberger, bardzo ładna interpretacja muzyczna i perfekcyjnie wykonany program! Nota 84,25, rekord sezonu i życiowy, ale miejsce drugie, na prowadzeniu wciąż pozostają reprezentaci gospodarzy.

Hokej - Słupek uratował Rosjan!

Hokej - Po 10 strzałów oddały obie drużyny, ale po żadnym krązek nie znalazł drogi do siatki.

Łyżwiarstwo figurowe - Trudne podnoszenie twistowe, piękna sekwencja kroków podkreślająca muzykę, kapitalny program w wykonaniu Wenjing Sui oraz Cong Han. Nota 84,41 daje im prowadzenie i oznacza również ich nowy rekord!

Bobsleje - Wracamy na tor bobslejowy. Zawodniczki wystartują w kolejności odwrotnej od zajętych miejsc po pierwszym ślizgu. W takim razie rozpocznie drugi przejazd Martina Fontanive, a zakończy Laura Nolte.

Hokej - Akcja za akcję, strzał za strzał, ale bramek wciąż brak.

Łyżwiarstwo figurowe - Para Anastasija Miszyna i Aleksandr Gallamow pokazała absolutną klasę. Wszystkie elementy poszły im naprawdę świetnie, choć ich program nie był bardzo skomplikowany. Nota 82,76 to ich nowy rekord życiowy dająca również prowadzenie.

Curling - Japonki w natarciu - cztery punkty na konto curlerek z kraju kwitnącej wiśni i na półmetku prowadzą 5:2.

Hokej - Przewaga niewykorzystana, nadal bezbramkowy remis

Curling - początek piątej partii układał się całkowicie pod dyktando Szwedek. Jeden błąd Anny Hasselborg sprawił jednak, że z trzech punktów dla nich zrobiły się trzy, ale dla Brytyjek. Ostatecznie w drugim swoim zagraniu reprezentantka Szwecji poprawiła nieco sytuację, ale mimo tego to Brytyjki przejmują partię za jeden punkt i do przerwy mamy remis 5:5.

Hokej -Pierwsze w meczu wykluczenie dla zawodnika rosyjskiego. Szwedzi mają szanse na pierwszą bramkę. Na razie spotkanie bardzo wyrównane, sporo strzalów, ale stuprocentowych okazji nie bylo.

Hokej - Krążek w grze!

Łyżwiarstwo figurowe - Włoska para Rebecca Ghilardi i Filippo Ambrosini poradziła sobie nieco gorzej. Partnerka miała trudny początek, zaliczyła dwa upadki, miała problem z rotacją, mimo tego im dalej w las tym było lepiej. "Mambo Italiano", do którego pojechał ten duet, wprowadziło naprawdę przyjemne obrazki, ale sędziowie ocenili ich na 55,83.

Curling - Szwedki dobrze schowały się za kamieniem Brytyjek wymuszając na zawodniczkach z wysp wzięcie partii za jeden punkt.

Hokej - Już za kilka chwil rozpocznie się drugi połfinał turnieju hokeistów. Zagrają w nim Rosjanie i Szwedzi. Widowisko zapowiada się przednio. Faworyta trudno wskazać. Każdy wynik jest tu możliwy, a o sukcesie zadecydują niuanse, łut szczęścia i dyspozycja dnia poszczególnych zawodników.

Łyżwiarstwo figurowe - Kapitalnie pojechała również para Cheng Peng i Yang Jin. Szybkie tempo, bardzo daleki wyrzucany rittberger, piękne podnoszenie oraz bardzo dobra interpretacja muzyczna. Chińska para zgarnęła 76,10, a także po tak długim czasie wyrwała prowadzenie z rąk Amerykanów.

Łyżwiarstwo figurowe - Piękny występ za sobą miała natomiast za sobą druga para Amerykanów - Ashley Cain-Gribble oraz Timothy Leduc. Piękne pozycje, naprawdę dobrze rytmicznie, bardzo ładny program i nota 74,13 - SB i druga pozycja.

Curling - Szwedki i Japonki za jeden punkt.

Łyżwiarstwo figurowe - Kanadyjczycy zdecydowanie nie mogą być zadowoleni z tego występu. Obydwoje zaliczyli upadek, co mocno zaważyło na ostatecznej ocenie. Dekoncentracja zaowocowała notą 62,51, 14 punktów poniżej ich rekordu.

Bobsleje - 15. pozycję objęła Breeana Walker, a dwie lokaty niżej zameldowała się belgijska osada. Drugi ślizg zaplanowany jest na 14:30.

Łyżwiarstwo figurowe - Wracamy do dalszej rywalizacji na lodzie, a przed nami Kanadyjczycy Kirsten Moore-Towers oraz Michael Marinaro.

Bobsleje - Kolejne dwa przejazdy za nami. Szwajcarka Fontanive jest ostatnia, a Brytyjka McNeill przed ostatnia.

Bobsleje - Dobry przejazd w wykonaniu Andreei Grecu. Rumunka wskoczyła na dziewiątą pozycję tuż przed Makarową. Chinka Ying oraz Austriaczka Beierl zajmują pozycje pod koniec stawki.

Curling - Szwajcarki w drugiej partii jeden punkt.

Curling - Na atak Szwedek natychmiastowa odpowiedź Brytyjek, które zdobyły trzy punkty. Po dwóch endach 4:3 dla Szwecji.

Bobsleje - Dość przeciętny ślizg Cynthii Appiah. Zajmuje ósmą lokatę ze stratą 0.71 sekundy do prowadzącej Nolte.

Bobsleje - Niezły przejazd Szwajcarki Melanie Hasler. Do Kim Kalicki traci jedynie 0.04 sekundy. Na ostatnich pozycjach są Mellisa Lotholz i Nadjeżda Sergiejewa.

Curling - Szwedki zaczynają od mocnego ciosu zgarniając cztery punkty w pierwszym endzie. W drugim spotkaniu Szwajcarki wyzerowały partię.

Łyżwiarstwo figurowe - Teraz trochę dłuższa przerwa, bo około dwudziestominutowa. Wracamy o 13:43 na przejazd pierwszej pary z czwartej grupy!

Łyżwiarstwo figurowe - Ależ romantycznie zrobiło się teraz na lodzie! Rozbrzmiało "You Are The Reason" przy prezentacji Fabienne Minervy Hase i Nolana Seegerta. Reprezentanci Niemiec naprawdę zachwycili świetnym początkiem, ale po upadku łyżwiarki przy wyrzucanym salchowie trochę się pogubili. Nota 62,37 punktów i siódme miejsce, także awans zapewniony.

Bobsleje - Bardzo dobry ślizg Jamanki. Niemka aktualnie jest druga, lecz do Nolte traci jedyne 0.06 sekundy. Bardzo ciekawie wygląda aktualnie klasyfikacja. Na górze pozostało 11 osad.

Bobsleje - Elana Meyers Taylor również nie wyprzedziła Nolte. Straciła do Niemki 0.22 sekundy. Pora na obrończynię tytułu z Pjongczangu, czyli Mariama Jamanka.

Bobsleje - Również Amerykanka nie wyprzedziła Nolte, lecz zajmuje aktualnie drugą pozycję ze stratą 0.37 sekundy do Niemki. Bardzo ciasno robi się za plecami Laury Nolte.

Łyżwiarstwo figurowe - Kolejna europejska i pierwsza z dwóch włoskich par - Nicole Della Monica/Matteo Guarise. Zaliczyli upadek, co przełożyło się na jeden odjęty punkt, ale całościowo dobry przejazd. Awans z notą 63,58 i czwartym programem krótkim dla Italii.

Bobsleje - Christine de Bruin przed Kalicki, lecz do Nolte traci 0.41 sekundy. Teraz pora na mistrzynię olimpijską w monobobach, czyli Kaillie Humphries.

Bobsleje - Kolejna Niemka pokonała tor bobslejowy. Kim Kalicki uplasowała się na drugiej pozycji z dużą stratą do koleżanki z reprezentacji, czyli 0.57 sekundy.

Bobsleje - Laura Nolte obejmuje prowadzenie ze znaczną przewagą nad Rosjanką. Wyprzedziła rywalkę o prawie 0.79 sekundy.

Łyżwiarstwo figurowe - A teraz para z Izraela! Doświadczony Jewgienij Krasnopolski i Hailey Hops pojechali do "Torn" Nathana Laniera. Brakowało trochę pewności w tym przejeździe, 33-latek zaliczył też błąd w sekwencji kroków, potykając się ale oboje ładnie osadzili elementy w muzyce. Dla duetu 55,99 punktów, ostatnia pozycja premiowana awansem.

Bobsleje - Pierwsze trzy ślizgi za nami. Prowadzi Anastazja Makarowa z czasem 1:01.83. Na drugim miejscu Mingming Huai o 0.05 sekundy za Rosjanką, a na trzeciej Margot Boch ze stratą 0.07 sekundy do liderki.

Curling - rozpoczęła się rywalizacja pań. Japonki mierzą się ze Szwajcarkami, a Szwedki z Brytyjkami.

Łyżwiarstwo figurowe - Czeski duet Jelizawieta Żukowa i Martin Bidar z dwoma upadkami - jeden przy wyrzucanym potrójnym lutzu, drugi u partnera na początku programu przy toeloopie. Szkoda, bo mogło być lepiej. Tak tylko 54,64 punktów i są pierwszą oczekującą parą na drodze do awansu.

Bobsleje - Już za chwilę rozpoczynamy pierwsze dwa ślizgi w rywalizacji dwójek bobslejowych pań. Faworytki zobaczymy od czwartego ślizgu, czyli Laury Nolte. Na starcie dwadzieścia osad.

Curling - za około 15 minut rozpoczną się półfinałowe zmagania czwórek kobiet.

Łyżwiarstwo figurowe - Znów około osiem minut przerwy na rozgrzewkę, a potem już trzecia z pięciu grup!

Łyżwiarstwo figurowe - Pierwszy sportowy hiszpański duet historii igrzysk, Laura Barquero/Marco Zandron z pięknym rozpoczęciem. Dziewiąta para ostatnich mistrzostw Europy nie pojechała idealnie, sporo elementów do poprawy, ale oni mogą być dumni ze swojego debiutu - 63,34 punktów daje im awans do drugiego segmentu!

Łyżwiarstwo figurowe - Do nostalgicznego utworu "All I Want" zaprezentował się doświadczony austriacki duet, Miriam Ziegler oraz Severin Kiefer. Kiepski występ tej pary, niepewne podnoszenia i sporo drobnych błędów w przejeździe. Tak samo jak w Pjongczangu - raczej nie uda im się awansować do programu dowolnego, tylko 51,96 punktów.

Łyżwiarstwo figurowe - Debiutująca na igrzyskach Riku tylko z podwójnym toeloopem i to właśnie na tym elemencie stracą najwięcej punktów. Przepiękne natomiast wejście i zejście w podnoszeniu grupowym. Za program krótki 70,85 punktów i drugie miejsce, co oznacza, że w programie dowolnym na pewno się pojawią.

Łyżwiarstwo figurowe - Wracamy na Capital Indoor Stadium! Za moment swój program zaprezentuje jedyny japoński duet w stawce, Riku Miura i Ryuichi Kihara.

Łyżwiarstwo figurowe - Z pewnym awansem do drugiego segmentu są już Amerykanie Knierim/Frazier. Teraz trwa rozgrzewka drugiej grupy, w której zobaczymy tylko trzy duety ze względu na wycofanie się węgierskiej pary.

Łyżwiarstwo figurowe - Czas na Kanadyjczyków, Vanessę James ora Erica Radforda. Szkoda nieudanego toeloopa u łyżwiarki, ale za to bardzo ładnie wykonany wyrzucany salchow z udanym lądowaniem. Tylko 63,03 punktów i trzecia pozycja, ostatnia na ten moment.

Łyżwiarstwo figurowe - Alexa Knierim i Brandon Frazier pojechali do "House of The Rising Sun". Amerykanie pojechali znacznie lepiej, niż w rywalizacji drużynowej. Dla tej pary 74,23 punkty i prowadzenie.

Łyżwiarstwo figurowe - Pierwsi na lodzie Karina Safina i Luka Belurava z Gruzji. Duet bardzo ładnie wykonał piruety i wyrzucanego rittbergera. Nota trochę niższa od ich SB - 66,11 pkt.

Łyżwiarstwo figurowe - Wiemy, że jednej pary na lodzie zabraknie. Nie wystartują reprezentanci Węgier, Julija Szczetinina oraz Mark Magyar. Pozytywny wynik testu na koronawirusa uzyskał Mark.

Łyżwiarstwo figurowe - Za chwilę rozpocznie się rywalizacja par sportowych. Do programu dowolnego awansuje 16 najlepszych par.

Biathlon - to koniec biathlonowych emocji na igrzyskach w Pekinie. Dziękujemy, pozdrawiamy i widzimy się za cztery lata przy okazji igrzysk olimpijskich we Włoszech.

Biathlon - Quentin Fillon Maillet dobiega na czwartym miejscu, Dominik Windisch na piątym, a Sturla Holm Lægreid na szóstym. Ostatnim zawodnikiem, który zmieścił się w dwóch minutach straty do lidera był 39-letni Simon Eder. Austriak zajął siódme miejsce.

Łyżwiarstwo szybkie - Niespodziewany medal był bardzo blisko. Polakowi zabrakło do podium 0,08 s, ale trzeba przyznać, że przed zawodami nikt nie stawiał go w gronie faworytów. Piotr Michalski czwartym zawodnikiem igrzysk olimpijskich na 1000 m. Damian Żurek zajmuje 13. miejsce.

Biathlon - Martin Ponsiluoma dobiega na drugim miejscu, a na trzecim Vetle Sjåstad Christiansen. Wszystkie medale w biathlonie rozdane.

Łyżwiarstwo szybkie - Bardzo mocno otworzył Dubreuil! Na dystansie z powodu kontuzji odpadł Verbij, wydawało się, że Dubreuil opada z sił, ale tak się nie stało. Kanadyjczyk wykręca 2. czas, spychając Polaka na 4. miejsce...

Biathlon - Johannes Thingnes Bø na mecie. Norweg zostaje mistrzem olimpijskim w biegu masowym!

Łyżwiarstwo szybkie - W ostatniej parze pobiegnie Kanadyjczyk Dubreuil, który na 500 m wyprzedził Michalskiego o setne sekundy, oraz Kai Verbij z Holandii.

Łyżwiarstwo szybkie - Chińczyk Ning wygrywa 14. bieg z Holendrem, ale przegrywa z Michalskim! A do końca tylko jedna para

Biathlon - piąty obecnie jest Dominik Windisch, szósty Simon Eder, a siódmy Sturla Holm Lægreid. Kolejni tracą do lidera już ponad dwie minuty.

Łyżwiarstwo szybkie - Do gry wkroczyli Holendrzy i Polak nie jest już liderem. Thomas Krol zajmuje pierwsze miejsce, a biegnący z nim Norweg Lorentzen również osiąga lepszy czas od Piotra Michalskiego. Polak spadł na trzecie miejsce.

Biathlon - Vetle Sjåstad Christiansen wybiega na trzecim miejscu tracąc do Johannesa Bø 45,8 sek. Czwarty wybiega Quentin Fillon Maillet i traci ponad minutę do Norwega.

Biathlon - Johannes Thingnes Bø dwukrotnie pudłuje! Quentin Fillon Maillet pudłuje trzy razy! Norweg pomimo tego wybiega na pierwszym miejscu. Martin Ponsiluoma czysto i biegnie po srebrny medal.

Łyżwiarstwo szybkie - Na półmetku i Musztakow i Gołowaciuk jechali szybciej od Polaka, ale na finiszu okazali się wolniejsi! Białorusin zajmuje drugie miejsce, o 0,07 s za Michalskim.

Łyżwiarstwo szybkie - Szybki 12. bieg, ale Estończyk Liiv z drugim wynikiem, o 0,09 s słabiej od Polaka. Zostało ośmiu zawodników.

Biathlon - Sebastian Samuelsson na piątym miejscu traci już 30,5 sek. Pogubił się całkowicie Tarjei Bø, który dorzucił dwa pudła i biegnie na szesnastym miejscu tracąc już blisko 1,5 minuty.

Biathlon - Johannes Thingnes Bø szybko strzelał, ale spudłował przy ostatniej próbie. Pomimo tego wybiegł 6 sekund przed Martinem Ponsiluomą. Quentin Fillon Maillet bezbłędny i traci do Norwega już nieco ponad 15 sekund. Christian Gow bezbłędny i wybiega chwilę za Francuzem.

Łyżwiarstwo szybkie - Wiemy już, że Piotr Michalski osiągnie najlepszy rezultat w historii startów Polaków na igrzyskach na dystansie 1000 m.

Łyżwiarstwo szybkie - Rywalizacja wznowiona i czysty lód dopomógł zawodnikom. Brytyjczyk Cornelius Kersten spycha z podium Damiana Żurka, ale jest ciągle za Piotrem Michalskim.

Biathlon - Na drugim miejscu wybiegł Christian Gow, trzeci jest Sebastian Samuelsson. Bezbłędni reprezentanci Niemiec - Phillip Nawrath oraz Benedikt Doll na czwartym i piątym miejscu tracąc do lidera około 10 sekund. Tarjei Bø także raz chybił i wybiegł za Fillonem Maillet.

Biathlon - Johannes Thingnes Bø i Quentin Fillon Maillet dogonili przed drugim strzelaniem prowadzącego Samuelssona. Norweg strzelał na czysto i wybiegł pierwszy, a Francuz ponownie z jednym pudłem i traci do lidera ponad 30 sekund.

Biathlon - Tarjei Bø wybiegł na czwartym miejscu, także bezbłędnie strzelając. Fawotyci - Johannes Thingnes Bø oraz Quentin Fillon Maillet po jednym pudle.

Biathlon - bezbłędnie i szybko strzelał Sebastian Samuelsson i objął on prowadzenie. Tuż za nim wybiegają Kanadyjczycy Scott i Christian Gow.

Biathlon - Zawodnicy wbiegają na strzelnicę

Łyżwiarstwo szybkie - Teraz czas na przerwę na czyszczenie toru. Piotr Michalski prowadzi, a Damian Żurek jest trzeci. Po przerwie zobaczymy 12 zawodników.

Biathlon - Biathloniści już na trasie. W Zhangjiakou bardzo mroźno i wietrznie.

Łyżwiarstwo szybkie - Japończyk Kojima wygrywa swój bieg, ale dopiero z 9. wynikiem. Polacy coraz wyżej.

Biathlon - Już za kilka chwil rozpocznie się rywalizacja w biegu masowym mężczyzn. Na starcie niestety nie zobaczymy żadnego reprezentanta Polski.

Łyżwiarstwo szybkie - Pną się w górę biało-czerwoni. Obaj panczeniści z ósmej pary poza czołową dziesiątką.

Łyżwiarstwo szybkie - Czwarty wynik Jordana Stolza, a więc również za dwójką Polaków. Przed nami para numer 8.

Łyżwiarstwo szybkie - Pawieł Kuliżnikow też schodzi poniżej 1:09, ale nie wygrywa z Michalskim. Jest drugi, rozdzielając biało-czerwonych.

Łyżwiarstwo szybkie - Włoch Bosa wygrywa 5. bieg, ale plasuje się za Polakami, na 3. miejscu.

Łyżwiarstwo szybkie - Jest pierwsze miejsce Piotra Michalskiego. Polak zszedł poniżej 1:09 i na razie prowadzi przed Damianem Żurkiem. Do końca jednak aż 11 par.

Łyżwiarstwo szybkie - Wataru Morishige, który zdobył w Pekinie brąz na 500 m, również wolniejszy od Damiana Żurka. Możemy mieć za chwilę dwóch Polaków na czele, bowiem już teraz zobaczymy Piotra Michalskiego.

Curling - Nie ułożyła się po myśli Amerykanów ostatnia partia spotkania i jeszcze przed jej końcem poddali spotkanie, gdyż nie mieli już szans odrobić straty. Kanadyjczycy wygrali 8:5 i wywalczyli brązowe medale.

Łyżwiarstwo szybkie -Obaj zawodnicy z drugiej pary gorsi od Polaka. Za chwilę para numer 3, a już w czwartej zobaczymy drugiego z biało-czerwonych, Piotra Michalskiego.

Łyżwiarstwo szybkie - Z ciekawostek - Żurek jest w tej chwili rekordzistą toru.

Łyżwiarstwo szybkie - Damian Żurek wygrywa swój bieg z czasem 1:09,08. Teraz pozostaje mu tylko obserwować resztę stawki.

Łyżwiarstwo szybkie - W stawce dwóch Polaków, a pierwszy z nich - Damian Żurek - już w pierwszej parze.

Łyżwiarstwo szybkie - Rozpoczynamy dzisiejszą rywalizację na owalnym torze do łyżwiarstwa szybkiego. Dziś jedna konkurencja - 1000 m mężczyzn.

Curling - Ależ pomyłka Johna Schustera. Może to kosztować Amerykanów medal. Schuster źle wykonał wybicie i jego kamień uciekł, przez co Kanadyjczycy przejęli partię za dwa punkty i prowadzą 8:5.

Curling - Kanadyjczycy odpowiadają w ósmym endzie dwoma punktami i wracają na prowadzenie 6:5.

Curling - Brad Gushue (Kanada) wyzerował siódmą partię i Kanadyjczycy przenieśli prawo do ostatniego zagrania na kolejnego enda.

Biathlon - Monika Honjnisz-Staręga kończy udział na igrzyskach w Pekinie na 27. pozycji w biegu masowym. Osiem pudeł na strzelnicy, które dyskredytowały Polkę z walki o wysoką pozycję. Zapraszamy jeszcze dziś o 10:00 na ostatni bieg biathlonowy na igrzyskach, czyli masówka mężczyzn.

Biathlon - Już oficjalnie Justin Braisaz-Bouchet z złotym medalem w biegu masowym. Podium uzupełniły Norweżki. Srebro zgarnęła Tirill Eckhoff, a brąz Marte Olsbu Roiseland. Wszystkie trzy panie zakończyły bieg z czterema karnymi rundami.

Curling - Zmiana sytuacji po szóstym endzie. Amerykanie wygrali partię za dwa punkty i teraz to oni prowadzą 5:4.

Biathlon - Monika Honisz-Staręga z kolejnymi dwiema karnymi rundami, w sumie to osiem. Polka aktualnie na 27. pozycji z szansą na awans o kilka pozycji na trasie.

Biathlon - Braisaz z jedną karną rundą, lecz reszta rywalek również się pogubiła na strzelnicy, więc Francuzka prawdopodobnie mistrzynią olimpijską. O srebro i brąz wciąż będzie niesamowita walka pomiędzy Eckhoff, Olsbu i Davidovą.

Biathlon - Justin Braisaz-Bouchet na trasie wyprzedziła wszystkie rywalki i na punkcie pomiaru czasu ma zapas 15 sekund nad Olsbu Roiseland.

Biathlon - Monika z kolejną karną rundą. Klasyfikowana jest aktualnie na 24. pozycji ze stratą 2 minut i 24 sekund.

Biathlon - Pozmieniało się po trzecim strzelaniu. Na prowadzeniu Olsbu, lecz z dwiema karnymi rundami. Tuż za nią wybiegły Braisaz, Elvira Oeberg, Davidova oraz Eckhoff.

Narciarstwo dowolne - Wielki triumf Ryana Regeza! Wyszedł na prowadzenie już po starcie i nie oddał go do końca. Złoto i srebro dla Szwajcarii, bo drugi finiszował Alex Fiva. Z brązowym medalem, podobnie jak cztery lata temu Siergiej Ridzik. Poza podium Erik Mobaerg.

Biathlon - Norweżki mają już 30 sekund przewagi nad trzecią Francuzką Simon. Monika Hojnisz-Staręga na 28. pozycji ze stratą 3 minut do liderek.

Curling - Na półmetku rywalizacji o brązowy medal bliżej tego osiągnięcia są Kanadyjczycy, którzy prowadzą 4:3.

Narciarstwo dowolne - Simone Deromedis wygrał mały finał, więc jest piąty na tych igrzyskach. Przed nami wielki finał z udziałem Alexa Fivy, Ryana Regeza, Erika Mobaerga i Siergieja Ridzika.

Biathlon - Kolejne trzy karne rundy Moniki Honisz-Staręgi. Nie będzie dobrego miejsca Polki. Będzie klasyfikowana pod koniec stawki.

Biathlon - Na prowadzeniu dwie Norweżki Eckhoff i Roiseland, które były ponownie bezbłędne.

Narciarstwo dowolne - Awaria bramek startowych przed małym finałem skicrossu.

Biathlon - Na ostatnim punkcie pomiaru czasu przed strzelnicą Monika Hojnisz-Staręga plasuje się na 27. pozycji. Wyprzedziła Szwedkę i Mołdawiankę.

Biathlon - Niestety, dwa pudła Moniki Hojnisz-Staręgi na pierwszym strzelaniu i jest w tej chwili 29. Na prowadzeniu mamy bezbłędne zawodniczki Tiril Eckhoff (Norwegia), Hannę Oeberg (Szwecja) i Marte Olsbu Roeiseland (Norwegia).

Biathlon - Cała grupa biegnie razem. Monika Hojnisz-Staręga w tej chwili plasuje się w okolicach 23. miejsca.

Biathlon - Rozpoczął się już bieg ze startu wspólnego kobiet. Wśród 30 zawodniczek, które stanęły na starcie, mamy Monikę Hojnisz-Staręgę.

Narciarstwo dowolne - Pewnie na pierwszym miejscu na linię mety wjechał Erik Mobaerg. W finale będzie dwóch Szwajcarów, bo drugi był Ryan Regez. O medale nie powalczą Johannes Rohrweck i Francois Place.

Narciarstwo dowolne - Alex Fiva wygrał pierwszy półfinał. W finale jest także brązowy medalista z Pjongczangu Siergiej Ridzik. Tytułu nie obroni Brady Leman. Zaledwie w małym finale będzie także Simone Deromedis.

Narciarstwo dowolne - Ostatnimi, którzy awansują do półfinałów są Ryan Regez i Johannes Rohrweck.

Narciarstwo dowolne - Z trzeciego ćwierćfinału dalej awansują Erik Moaberg i Francois Place.

Narciarstwo dowolne - Pewne zwycięstwo Siergieja Ridzika w drugim ćwierćfinale, na ostatnich metrach awans wywalczył Brady Leman.

Narciarstwo dowolne - Świetny wyścig w wykonaniu młodego Włocha Simone Deromedisa, którego na samej linii mety minał Alex Fiva. To ta dwójka awansuje do półfinału.

Curling - Swoją partię wygrywają Amerykanie. Zdobywają w niej jeden punkt i aktualnie przegrywają 1:2.

Narciarstwo dowolne - Jeden z faworytów, Ryan Regez wygrał siódmy wyścig 1/8 finału. Drugi był Johannes Rohrweck. W ostatnim biegu najszybsi byli Igor Omelin i Kevin Drury, więc połowa stawki już odpadła z zawodów.

Narciarstwo dowolne - Kolejni ćwierćfinaliści to: Erik Mobaerg, Tristan Takats, Francois Place i Jared Schmidt. Przed nami dwa ostatnie wyścigi 1/8 finału.

Hokej na lodzie - Gol Finów, 2:0, Finlandia zagra w olimpijskim finale.

Hokej na lodzie - Pusta słowacka bramka, ostatnie chwile trzeciej tercji.

Curling - Kanadyjczycy rozpoczynają spotkanie od zdobycia dwóch punktów.

Hokej na lodzie - Nieco pand trzy minuty do końca regulaminowego czasu gry, Słowacy usiłują dojść do dobrej sytuacji strzeleckiej.

Narciarstwo dowolne - Dwie pierwsze lokaty w trzecim wyścigu dla Reece'a Howdena i Joosa Berry'ego. Trochę niespodziewanie odpadł Terence Tcziknaworian. Czwarty bieg wygrał Siergiej Ridzik przed Bradym Lemanem, czyli obrońcą tytułu.

Hokej na lodzie - Żadna z drużyn nie potrafi od kilku minut oddać strzału, który zaskoczyłby golkipera rywali.

Hokej na lodzie - Zamieszanie pod bramką Sateri'ego, znów górą Finowie.

Curling - rozpoczął się mecz, który zadecyduje o tym a czyjej szyi zawiśnie brązowy medal w rozgrywkach czwórek mężczyzn. Amerykanie podejmują reprezentację Kanady.

Narciarstwo dowolne - Bardzo mocne obsady wszystkich biegów 1/8 finału. Trzeba być skoncentrowanym od samego początku. Odpadł już mistrz z Soczi, Jean Frederic Chapuis, który finiszował za Alexem Fivą i Danielem Bohnackerem. Z drugiego wyścigu awansowali Simone Deromedis i Bastien Midol.

Hokej na lodzie - Kontra Finów, znów górą Rybar.

Hokej na lodzie - Dobra akcja Słowaków, wciąż jednak nie ma wyrównania.

Hokej na lodzie - Spóźnione reakcje słowackich obrońców, dużo swobody w grze mają Finowie.

Narciarstwo dowolne - Przed nami finałowa rywalizacja w męskim ski crossie. Wczoraj w zawodach kobiet oglądaliśmy dominację jednej zawodniczki, a wśród kobiet grono faworytów jest większe. Liczymy więc na bardzo zaciętą walkę o złoto oraz na brak kontrowersji.

Hokej na lodzie - Hokeiści znów na lodzie, ponowna szansa Finów po karze Pospisila.

Hokej na lodzie - Koniec drugiej tercji, wynik bez zmian, od 16 minuty Finowie prowadzą 1:0.

Hokej na lodzie - Szybka kontra Słowaków, dobra reakcja fińskiej defensywy.

Hokej na lodzie Przez nieco ponad minutę Finowie grali w podwójnej przewadze, bo do swojego kolegi na ławkę kar dołączył Regenda, ale skutecznie nasi południowi sąsiedzi obronili się przed stratą kolejnego gola.

Hokej na lodzie - Dopiero teraz jesteśmy świadkami pierwszego wykluczenia w spotkaniu, za spowodowanie upadku przeciwnika na dwie minuty na ławkę kar ląduje Ceresnak.

Hokej na lodzie - Finowie od pierwszej tercji prowadzą w półfinale turnieju olimpijskiego 1:0, strzelcem gola został Sakari Manninen.

Narciarstwo dowolne - Kończymy przejazdy rozstawieniowe. Wygrywa je Alex Fiva, a na drugim i trzecim miejscu dość nieoczekiwanie uplasowali się Igor Omelin i Ryo Sugai. Na właściwą rywalizację zapraszamy od godziny 7:00.

Narciarstwo dowolne - Świetny przejazd Igora Omelina, Rosjanin traci do lidera 0,34 i jest drugi.

Narciarstwo dowolne - Niespodziewanie na drugie miejsce z czasem 1:12,29 wskakuje Japończyk Ryo Sugai.

Narciarstwo dowolne - Bardzo słaby przejazd brązowego medalisty z Pjongczangu - Siergieja Ridzika, który uzyskuje najgorszy jak do tej pory wynik.

Narciarstwo dowolne - Ponownie wznawiamy przejazdy rozstawieniowe, miejmy nadzieję, że teraz wszystko pójdzie już zgodnie z planem.

Narciarstwo dowolne - Okazuje się, że kolumna ustawiona na mecie, która spowodowała wszystkie problemy wcale nie była potrzebna. Rozwiązaniem problemu okazało się usunięcie jej, a aktualnie trwa walka z ustawianiem prowizorycznych zabezpieczeń aparatury pomiaru czasu.

Narciarstwo dowolne - Niestety bramka na mecie nie wytrzymała zbyt długo... szykuje się kolejna przerwa.

Narciarstwo dowolne - Wznawiamy rywalizację, po przejazdach 18. zawodników pierwsza trójka wygląda następująco: Fiva, przed Lemanem i Howdenem.

Narciarstwo dowolne - Mamy awarię bramki na linii mety,. która wymusiła chwilową przerwę w zawodach.

Narciarstwo dowolne - Na mecie jest już też obrońca tytułu sprzed czterech lat Brady Leman. Kanadyjczyk stracił do liderującego Szwajcara 0,36 sekundy i na ten moment jest drugi.

Narciarstwo dowolne - Aktualny lider Pucharu Świata - Ryan Regez przegrywa ze swoim kolegą z reprezentacji o 0,5 sekundy i jest trzeci.

Narciarstwo dowolne - Aktualny mistrz świata Alex Fiva obejmuje teraz prowadzenie z czasem 1:11,94.

Narciarstwo dowolne - Jako pierwszy trasę pokonał Reece Howden. Kanadyjczyk uzyskał czas 1:12,37 i to do niego będziemy teraz porównywać kolejnych zawodników.

Narciarstwo dowolne - Zaczynamy przejazdy rozstawieniowe w skicrossie mężczyzn. 32. zawodników powalczy o jak najkorzystniejsze rozstawienie w wyścigach 1/8 finału.

Narciarstwo dowolne - Z oceną 92,25 mistrzynią olimpijską w narciarskim halfpipe zostaje Chinga Ailing Gu, pozostałe dwa miejsca na podium dla Kanadyjek. Srebrny medal z notą 90,75 zdobywa Cassie Sharpe, a trzy punkty mniej od swojej rodaczki uzyskała Rachaer Karker.

Narciarstwo dowolne - 18-letnia Ailing Gu była już pewna złotego medalu i bezpiecznie zjechała na dół.

Narciarstwo dowolne - Rachael Karker nie poprawia się i jej najlepszą notą pozostaje 87,75 punktu z pierwszego przejazdu. Brąz dla Kanadyjki.

Narciarstwo dowolne - Zabrakło kilku punktów Estonce Kelly Sildaru do trzeciego miejsca i dzisiejsze zawody skończy ona na czwartym miejscu.

Narciarstwo dowolne - W końcu udało się wykonać cały przejazd Zoe Atkin. Ocena Brytyjki to 73,25, co daje jej dziewiąte miejsce.

Narciarstwo dowolne - Chinka po dłuższej chwili podniosła się o własnych siłach.

Narciarstwo dowolne - Groźny upadek Kexin Zhang. Zawodniczka nie podnosi się i jest opatrywana przez służby medyczne.

Narciarstwo dowolne - Minimalnie poprawia się Cassie Sharpe. Końcowa nota Kanadyjki to 90,75, a więc nie wyprzedza ona Chinki i nie obroni złotego medalu sprzed czterech lat.

Narciarstwo dowolne - Kolejne dwie zawodniczki nie wylądowały jednego ze skoków, a wśród nich medalistka z Pjongczangu - Brita Sigourney.

Narciarstwo dowolne - Upada Hanna Faulhaber i na ten moment pozostaje na miejscu szóstym.

Narciarstwo dowolne - Carly Margulies dostaje 61 punktów i awansuje na 10. miejsce.

Narciarstwo dowolne - Sabrina Cakmakli i Amy Fraser nie poprawiają się w trzecim przejeździe.

Narciarstwo dowolne - I zaczynamy decydujący przejazd.

Narciarstwo dowolne - Po dwóch przejazdach w czołowej trójce nic się nie zmienia. Na prowadzeniu pozostanie Ailing Gu, a za nią plasują się Kanadyjki Sharpe i Karker.

Narciarstwo dowolne - Ailing Gu jeszcze dokłada punktów do swojej noty. W drugim przejeździe Chinka uzyskuje 95,25 punktu i umacnia się na prowadzeniu.

Narciarstwo dowolne - Poprawiła się w drugim przejeździe Kanadyjka Cassie Sharpe, jednak jej 90 punktów nie wystarcza na objęcie prowadzenia.

Narciarstwo dowolne - Kolejny nieudany przejazd Zoe Atkin.

Narciarstwo dowolne - Na pierwszym miejscu zgodnie z przewidywaniami plasuje się Chinka Ailing Gu, a jej nota to 93,25. Nieoczekiwanie upadek zaliczyła wiceliderka światowych rankingów Zoe Atkin, która będzie musiała poprawiać się w następnych przejazdach.

Narciarstwo dowolne - Zakończył się już pierwszy przejazd finału halfpipe kobiet.

Relacje z pekińskich aren rozpoczniemy od narciarstwa dowolnego z udziałem kobiet. Bądźcie z nami już od 2.30!