Liga Europy: remis Barcelony z Napoli, ładny gol Zielińskiego

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 17.02.2022, 20:46

Pierwsze spotkanie 1/8 finału Ligi Europy pomiędzy FC Barceloną a SSC Napoli zakończyło się remisem. Po golu Torresa dla gospodarzy i trafieniu Zielińskiego dla włoskiej ekipy padł wynik 1:1. Polak rozegrał naprawdę niezłe 80 minut.

W swoich ligach obie drużyny walczą o zupełnie inne cele. Zespół hiszpański stara się utrzymywać miejsce w TOP4, zaś „Azzurri” dzielnie walczą o mistrzostwo Włoch.

Sytuacja kadrowa obu zespołów nie była przed tym meczem najlepsza. W ekipie prowadzonej przez Xaviego Hernandeza zabrakło Daniego Alvesa, Ronalda Araujo, Memphisa Depaya, Ansu Fatiego, Clementa Lengleta, Sergiego Roberto oraz Samuela Umtitiego. Luciano Spalletti nie mógł za to wystawić do rywalizacji Axela Tuanzebe, Matteo Politano, Hirvinga Lozano, a także Stanislava Lobotki.

W początkowym etapie meczu gospodarze mieli przewagę, ale w 29. minucie to Napoli wyszło na prowadzenie. Ładną, zespołową akcję potężnym strzałem wykończył na raty Piotr Zieliński.

Od początku drugich 45 minut „Duma Katalonii” starała się jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Udało się to w 59. minucie, gdy Ferran Torres skutecznie egzekwował rzut karny. Już do samego końca FC Barcelona w pełni kontrolowała mecz, ale pomimo kilku niezłych szans na zdobycie jeszcze jednego trafienia, wynik nie uległ już zmianie.

FC Barcelona – SSC Napoli 1:1 (0:1)

Bramki: 59’ Torres(k.) - 29’ Zieliński

Barcelona: ter Stegen – Alba, Garcia, Pique, Mingueza (81’ Dest) – Pedri, F. de Jong (65’ Busquets), Nico (65’ Gavi) – Torres, Aubameyang (86’ L. De Jong), Traore (65’ Dembele)

Napoli: Meret – Jesus, Koulibaly, Rrahmani, Di Lorenzo – Ruiz, Anguissa (84’ Malcuit) – Insigne (72’ Ounas), Zieliński (80’ Demme), Elmas (84’ Rui) – Osimhen (80’ Mertens)

Żółte kartki: 39’ Anguissa, 70’ Ruiz, 90+1’ Meret

Sędzia: Istvan Kovacs