Liga Konferencji Europy: zwycięstwo Marsylii i dublet Milika

• Dodał: Kamil Dembczyk
  • Data publikacji: 17.02.2022, 23:07

Olympique Marsylia pokonała Qarabag na własnym stadionie w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Konferencji Europy. Dwie bramki dla francuskiej drużyny zdobył Arkadiusz Milik.

W pierwszej połowie okazje do zdobycia bramki miały obie drużyny. Bardzo dobrze w bramce klubu z Azerbejdżanu zachowywał się Luka Gugeshashvili, który kilkukrotnie bronił chociażby mocne strzały Kamary. Były również momenty, kiedy to goście prowadzili grę i przez pewien czas mogło wydawać się, że pokuszą się oni o sprawienie niespodzianki na Stade Velodrome. Wszystko zmieniło się jednak po 40. minucie, gdy do głosu doszedł Arkadiusz Milik. Napastnik reprezentacji Polski najpierw pokonał bramkarza dobitką po własnym strzale głową, a trzy minuty później podwyższył prowadzenie na 2:0 dzięki fantastycznemu podaniu Gueye.

Piłkarze Qarabagu nie podłamali się dwoma straconymi bramkami "do szatni" i po przerwie to oni wyraźnie dominowali. Niesamowitym doświadczeniem wykazywał się w bramce 36-letni golkiper Marsylii Steve Mandanda. Francuz popisał się świetną interwencją po strzale Wadijego, a także kilkukrotnie ratował swoją drużynę przed stratą bramki po błędach obrońców. Trener Jorge Sampaoli widząc, że zwycięstwo jego drużyny nie jest wcale takie pewne, postanowił wprowadzić na boisko takich zawodników jak Dieng, Guendouzi czy Payet. Azerbejdżanie wciąż grali ofensywnie i dopięli swego w 85. minucie, kiedy to piłkę w siatce zmieścił Kady. Po stracie gola gospodarze nieco odważniej wyszli do ataku, czego efektem była bramka strzelona w doliczonym czasie gry przez Dimitri Payet'a.

Olympique Marsylia - Qarabag FK 3:1 (2:0)

Bramki: 41', 44' Milik, 90+2' Payet - 85' Kady

Marsylia: Mandanda - Peres, Gonzalez, Kamara, Balerdi, Lirola - de la Fuente (68' Bakambu), Gueye, Gerson (68' Guendouzi), Under (68' Dieng) - Milik (68' Payet)

Qarabag: Gugeshashvili - Bayramov, Medvedev, Medina, Vesovic - Quarayev (90+1' Ibrahimli), Andrade - Zoubir (90+1' Leandro Andrade), Ozobic (74' Sheydayev), Kady - Wadji (89' Qurbanly)

Żółte kartki: 36' Under, 66' Peres, 77' Dieng

Sędzia: Nikola Dabanovic