Liga Europy: FC Porto skromnie pokonuje Lazio

• Dodał: Mateusz Krupa
  • Data publikacji: 17.02.2022, 22:58

Na Estadio do Dragao Porto podejmowało Lazio w ramach 1/16 finału Ligi Europy. Po interesującym meczu gospodarze skromnie pokonali drużynę Maurizio Sarriego 2:1 i dzięki tej zaliczce są w lepszej sytuacji przed rewanżem.

Od pierwszego gwizdka oglądaliśmy szybkie spotkanie, ale bez groźniejszych akcji. Obie ekipy czekały na dogodny moment do wyprowadzenia składnego ataku. Małą przewagę mieli jednak goście z Rzymu. W 23. minucie Lazio wyszło na prowadzenie za sprawą Zaccagniego, który sprytnym strzałem pokonał Diogo Coste. Porto mogło szybko odpowiedzieć, lecz świetną okazję zmarnował Pepe, będąc w sytuacji sam na sam. Na kilka chwil przed końcem pierwszej połowy pięknym uderzeniem głową popisał się Martinez i tym samym doprowadził do remisu na Estadio do Dragao. Oba zespoły do przerwy nie stworzyły więcej szans i do szatni zeszły z wynikiem 1:1.

Doskonale rozpoczęła się ta druga połowa dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska na listę strzelców ponownie wpisał się Toni Martinez, pokonując Strakoshę po raz drugi. Porto przejęło inicjatywę i zasłużenie objęło prowadzenie w tym meczu. Przez kolejne minuty nie widzieliśmy wielu ciekawych sytuacji. Głównie to podopieczni Sergio Conceicao utrzymywali się przy piłce, czekając na następne szanse na podwyższenie wyniku. Portugalski zespół miał pod kontrolą końcówkę tego spotkania i dowiózł to skromne prowadzenie do ostatniego gwizdka arbitra. Przed rewanżem w Rzymie to Portugalczycy znajdują się na lepszej pozycji.

FC Porto - Lazio: 2:1 (1:1)

Bramki: 37', 49' Martinez - 23' Zaccagni

FC Porto: Diogo Costa - Zaidu, Pepe, Mbemba, Joao Mario (88' Costa) - Uribe, Grujić (46' Galeno), Otavio - Pepe (88' Eustaquio), Martinez (68' Evanilson), Vieira (46' Vitinha)

Lazio: Strakosha - Radu (72' Hysaj), Patric, Luiz Felipe, Marusić - Alberto (83' Basić), Leiva (68' Cataldi), Milinkovic-Savić - Zaccagni (84' Moro), Pedro (84' Cabral), Anderson

Żółte kartki: 4' Grujić, 45+1' Vieira, 72' Galeno, 73' Evanilson - 39' Milinkovic-Savić, 78' Zaccagni

Sędzia: Serdar Gozubuyuk