Pekin 2022 - 19 lutego [ZAPIS LIVE]
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

Pekin 2022 - 19 lutego [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 19.02.2022, 15:00

Czas olimpijskiej rywalizacji powoli zbliża się do końca. W przedostatnim dniu zmagań w Pekinie nie zabraknie jednak biało-czerwonych akcentów. Już w nocy będziemy mogli śledzić narciarstwo alpejskie, gdzie polska reprezentacja powalczy w slalomie równoległym drużyn mieszanych. Warto zwrócić uwagę również na rywalizację panczenistów, bo tam w biegu masowym zobaczymy między innymi Zbigniewa Bródkę, dla którego będzie to ostatni występ w karierze.

PROGRAM DNIA

STARTY POLAKÓW

Relacja na żywo

To już koniec dzisiejszych zmagań, zapraszamy ponownie na niedzielę, która będzie zarazem ostatnim dzień pekińskich igrzysk.

Hokej na lodzie - Koniec spotkania, Słowacja po raz pierwszy w historii medalistą igrzysk olimpijskich, w meczu o brąz nie dała żadnych szans Szwecji.

Hokej na lodzie - 4:0!!! Szwecja wciąż grała bez bramkarza, błąd jej hokeisty, któremu Regenda odbiera krążek i umieszcza w siatce.

Hokej na lodzie - Johansson opuszcza bramkę, a chwilę później Slafkovsky podwyższa na 3:0!!! Już nic nie odbierze Słowakom brązowego medalu.

Hokej na lodzie - Znów groźnie Słowacja, do końca dwie minuty, a Szwedzi bezradni w ataku.

Hokej na lodzie - Słowacja zamknięta w swojej tercji dzielnie się broni i oddala zagrożenie z rąk rywali.

Hokej na lodzie - Wyrównana gra w ostatniej części gry, ale wynik na tablicy się nie zmienia. Już tylko 8 minut zostało Szwedom na wyrównanie.

Hokej na lodzie - Ajj, Cehlarik marnuje sytuację sam na sam z Johanssonem.

Hokej na lodzie - Dobra akcja Słowaków, zakończona niestety niecelnym strzałem.

Hokej na lodzie - W przewadze grają Słowacy.

Hokej na lodzie - Gra wznowiona, bliżej historycznego brązu Słowacy,

Curling - Ostatni kamień decydował!Szwedki umieściły go prawie idealnie w punkcie środkowym i dopisały punkt do dorobku. Wygrywają ze Szwajcarkami 9:7 i staną na najniższym stopniu podium! Mecz o złoto między Japonią i Wielką Brytanią już najbliższej nocy, początek dokładnie o 02:05.

Hokej na lodzie - Druga tercja dobiegła końca, Szwedom zostało 20 minut na odrobienie strat do Słowacji.

Hokej na lodzie - Znowu nerwy, krewkich hokeistów rozdziela sędzia.

Curling - Trzy szwajcarskie kamienie w domu i po dziewięciu endach wszystko jest jeszcze możliwe. Szwedki prowadzą tylko jednym punktem. Czekają nas ogromne emocje w najbliższych 10 minutach.

Hokej na lodzie - Szansa dla Szwedów, ławkę przez dwie minuty pogrzeje Cehlarik.

Hokej na lodzie - Kolejna kara dla Szwedów, początkowo Słowacy zgodnie z tradycją nie potrafili pokonać golkipera rywali, sytuacja uległa na kilka sekund przed końcem gry w przewadze. Zza bramki podawał Regenda, z ostrego kąta z krążek w siatce precyzyjnym strzałem umieścił Samuel Takc i jest 2:0.

Hokej na lodzie - Nie wykorzystali Słowacy gry w przewadze, co nie jest w przypadku tej drużyny wyjątkiem na tym turnieju, do do tej pory na czternaście Power Play nasi południowi sąsiedzi nie wykorzystali ani jednej takiej sytuacji.

Curling - Tym razem Szwedki zdobywają dwa punkty i na dwie partie przed końcem prowadzą 8:4. Szwajcarki w arcytrudnej sytuacji.

Bobsleje - To tyle na dziś. Do zakończenia rywalizacji na ultranowoczesnym torze nieopodal Pekinie pozostały już tylko dwa ślizgi męskich czwórek. Zaplanowano je na noc z soboty na niedzielę i, jak się zdaje, powody do radości na koniec też będą mieli Niemcy.

Hokej na lodzie - Dwie minuty dla Landera za zahaczanie, Szwecja w osłabieniu.

Bobsleje -LAURA NOLTE I DEBORAH LEVI ze złotym medalem w bobslejowych dwójkach. Niemki zdecydowanie i zasłużenie staną na najwyższym stopniu podium. Najlepsze czasy uzyskały we wszystkich ślizgach. Brawo!

Hokej na lodzie - Zamieszanie pod bramką Rybara, znów górą Słowak.

Bobsleje - Mariama Jamanka, broniąca tytułu z Pjongczangu ma co najmniej srebro! Na górze pozostały już tylko Laura Nolte i Deborah Levi. Katastrofa tylko może im zabrać złoto.

Bobsleje - Elana Meyers-Taylor ma co najmniej brąz! To jej czwarty medal w dwójkach, piąty w ogóle (była druga w monobobach w Pekinie oraz w dwójkach w Pjongczangu i Soczi, trzecia w dwójkach w Vancouver). Tej wspaniałej zawodniczce brakuje w dorobku olimpijskiego złota, ale czy dotrwa do następnych igrzysk w Turynie trudno powiedzieć, będzie wtedy miała już 42 lata.

Hokej na lodzie - Robi się gorąco, kolejna przepychanka zawodników, na razie bez kar.

Bobsleje - Ho ho ho! Kalicki będzie wyżej od de Bruin! 0.09 sekundy przewagi Niemki.

Hokej na lodzie - Gol dla Słowacji!!! Solowa akcja Slafkowskiego, zawodnik dośrodkowywał krążek , który tak niefortunnie odbił się od szwedzkiego gracza, że kompletnie zmylił Johanssona i znalazł się w siatce strzeżonej przez niego bramki. Slafkowsky zdobywa tym samym szóstą bramkę w Pekinie.

Bobsleje - Czołową piątkę otwiera Kim Kalicki, która pewnie obejmuje prowadzenie. Ponad pół sekundy przewagi nad Hasler! Czas na Christine de Briun!

Bobsleje - Trzykrotna złota medalistka olimpijska, Kailie Humphries będzie za Szwajcarką, kolejnego krążka do bogatej kolekcji nie dorzuci na 100%

Bobsleje - Melanie Hassler wyprzedza Appiah o 0.69 sekundy. Będzie co najmniej siódma!

Hokej na lodzie - Hokeiści są z powrotem na lodzie.

Curling - Szwajcarki się nie poddają! Dwa punkty w siódmym endzie dają im jeszcze nadzieję na wygraną ze Szwedkami!

Bobsleje - Cynhia Appiah nową liderką. Będzie w ósemce!

Bobsleje - Katrin Beierl też nie wyprzedza Siergiejewej. Czyżby Rosjanka niespodziewanie miała wskoczyć do ósemki? Czas na Cynthię Appiah.

Łyżwiarstwo figurowe - Gospodarze tych igrzysk z kolejnym złotym medalem. Chińczycy w Pjongczangu zdobywali srebro, a teraz są mistrzami olimpijskimi! Srebro dla Jewgieniji Tarasowej i Władimira Morozowa, a brąz dla Aleksandry Miszyny i Aleksandra Gallamowa.

Łyżwiarstwo figurowe - Wenjing Sui oraz Han Cong z Chin ze złotem olimpijskim! Nota 239,88 punktów wystarczyło na pokonanie Rosjan!

Bobsleje - Melissa Lotholz też za Siergiejewą. Rosjanka wskoczy do pierwszej dziesiątki.

Bobsleje - Dziesięć osad już na dole, dziesięć pozostało na górze. Na prowadzeniu Siergiejewa, która wyprzedza Chinkę Mingming i Francuzkę Margot Boch. Słaby przejazd Australijki Brreany Walker kosztował ją spadek na miejsce 16.

Bobsleje - Rosjanka Nadieżda Siergiejewa nową liderką. Nie na długo zapewne.

Łyżwiarstwo figurowe - Jewgienija Tarasowa i Władimir Morozow zrobili to! Bezbłędny, emocjonujący przejazd, piękna historia! Dla Rosjan rekord sezonu i 239,25 punktów. Zmieniają na prowadzeniu swoich kolegów i wszystko okaże się po przejeździe Chińczyków! Kto zdobędzie złoto olimpijskie?

Bobsleje - Belgijka An Vannieuwenhuse dopiero trzecia po swoim ślizgu. Boch wciąż liderką.

Hokej na lodzie - Koniec pierwszej tercji, wynik 0:0, więcej pracy niż Patrik Rybar miał Lars Johansson.

Bobsleje - Margot Boch też zaliczy awans, wyprzedziła już Chinkę Ying Qing.

Curling - Oj, wygląda na to, że Szwedki w szóstym endzie mogły przesądzić kwestię brązowych medali. Zdobyły trzy punkty i prowadzą 6:2.

Bobsleje - Andrea Grecu i Anastazja Makarowa będą za McNeill. Brytyjka awansuje co najmniej dwie lokaty w górę klasyfikacji

Hokej na lodzie - Rozkręciła się Słowacja, od kilku minut reprezentacja Trzech Koron nie potrafi oddać celnego strzału.

Łyżwiarstwo figurowe - A teraz jedni z faworytów do medali! Wspaniały występ Anastasiji Miszyny i Aleksandra Gallamowa. Może i nie był to aż tak wyrazisty przejazd, do jakiego nas przyzwyczaili, ale niemal wszystkie elementy były wykonane bezbłędnie. Aż 237,71 punktów i pewna pozycja liderów na ten moment.

Bobsleje - Dwie osady już mają za sobą czwarty przejazd - Mica McNeill wyprzedza Martinę Fontanive.

Hokej na lodzie - Świetny strzał Hudacka, krążek kończy w łapaczce Johanssona.

Łyżwiarstwo figurowe - Aleksandra Bojkowa i Dmitrij Kozłowski troszkę niepewnie i bez precyzji w niektórych skokach. Był to dobry występ, ale sporo do poprawy według panelu technicznego. Pierwsza z trzech par rosyjskich z notą 220,50 obejmuje prowadzenie.

Łyżwiarstwo figurowe - I ostatnia grupa przed nami, a to oznacza, że za około pół godziny poznamy mistrzów olimpijskich!

Bobsleje - Już za chwilę decydujący ślizg, w którym zawodniczki pojadą w kolejności odwrotnej do zajmowanych miejsc. To, co najciekawsze, czeka nas więc na koniec, około 15:10. Jako pierwsza pojedzie zajmująca 20. miejsce Szwajcarka Martina Fontanive.

Hokej na lodzie - Szwecja nie wykorzystuje momentu gry w przewadze po karze dla słowackiego bramkarza, który dostaje dwie minuty kary, za niego na ławce ląduje Libor Hudacek.

Curling - Udało się Szwajcarkom umieścić jeden kamień w domu i odrabiają nieco strat. W połowie meczu o brązowy olimpijski medal przegrywają ze Szwedkami jednym punktem - 2:3.

Łyżwiarstwo figurowe - Tylko jeden element z lekkim zawahaniem, ale genialny występ mają za sobą Cheng Peng i Yang Jin. Japończycy wyszli na prowadzenie, choć ich program dowolny był dopiero trzecim najlepszym. Nota łączna 214,84 pkt.

Hokej na lodzie - Właśnie rozpoczął się mecz o brązowy medal turnieju mężczyzn, w którym grają Szwedzi i Słowacy.

Łyżwiarstwo figurowe - Ależ wiele radości wnieśli teraz na lód Alexa Knierim i Brandon Frazier! Amerykanie ze świetnym potrójnym podnoszeniem twistowym, wyrzucany flip też robił wrażenie. Pokonali Japończyków o niecały punkt - 212,68.

Curling - W czwartym endzie Szwedki miały dwa kamienie bliżej punktu centralnego i prowadzą ze Szwajcarkami już 3:1.

Łyżwiarstwo figurowe - Ojojoj, Ashley Cain-Gribble trochę zagubiona, dwa upadki poskutkowały odjęciem punktów. Na ten moment są drudzy, z notą łączną 198,05 pkt.

Curling - Trzecia partia wyzerowana i nadal mamy remis w starciu Szwedek i Szwajcarek.

Łyżwiarstwo figurowe - Riku Miura i Ryuichi Kihara otwierali występy trzeciej grupy. Japończycy wzruszeni i słusznie! Piękny przejazd, świetne popisowe ich podnoszenie... Mają rekord życiowy w programie dowolnym i z łączną notą 211,89 pkt obejmują prowadzenie.

Bobsleje - Koniec trzeciego ślizgu. Dla przypomnienia: 1. Laura Nolte i Deborah Levi (Niemcy), 2. Mariama Jamanka i Alexandra Burghardt (Niemcy) + 0.78, 3. Elana Meyers-Taylor i Sylvia Hoffman (USA) + 1.17. Ślizg finałowy, w którym osady pojadą w kolejności odwrotnej do zajmowanych miejsc o 14:30.

Bobsleje - Zbliża się do końca trzeci ślizg, na górze pozostały już tylko cztery osady, które zajmowały ostatnie miejsca w klasyfikacji po dwóch przejazdach. Oczywiście w czołówce nic się nie zmienia. Straty jadących obecnie dwójek do prowadzących Niemek przekraczają już 4 sekundy. W bobslejach to dużo.

Curling - Trwa mecz o brąz czwórek kobiet. Po dwóch endach w spotkaniu Szwecji i Szwajcarii jest 1:1.

Bobsleje - Kolejne osady mają już za sobą trzeci ślizg, bez istotnych zmian w klasyfikacji. Ósemka się nie zmieniła, na 9. lokacie jest Katrin Beierl. Dziesiątkę zamyka Australijka Breeana Walker.

Łyżwiarstwo figurowe - Dumni mogą być natomiast Karina Safina i Luka Belurawa z Gruzji! Debiutanci na pewno będą w pierwszej dziesiątce tych igrzysk, to fenomenalny wynik za równie fenomenalny występ tej młodej pary. Nota 192,44 punktów, rekord życiowy i prowadzenie.

Bobsleje - Szwajcarki Melanie Hasler i Nadja Pasternack oraz Kanadyjki Cynthia Appiah i Dawn Richardson Wilson nie dają rady wyprzedzić rywalek. Pierwsza ósemka wygląda zatem: Nolte - Jamanka - Meyers - de Bruin - Kalicki - Humphries - Hasler - Appiah.

Łyżwiarstwo figurowe - Oj, szkoda przejazdu Włochów... Ostatni sezon Nicole i Matteo nie będzie zwieńczony świetnym wynikiem, trochę się pogubili i popełnili kilka błędów. Rekord sezonu jest, ale dopiero czwarte miejsce - 179,87 pkt.

Bobsleje - Trzecia osada niemiecka, Kim Kalicki i Lisa Buckwitz będą piąte ze stratą 1.94 sek do Nolte. Niemki wyprzedziły Humphries, to pierwsze przetasowanie po 3. ślizgu.

Bobsleje - Mistrzyni olimpijska z Pekinu w jedynkach, dwukrotna mistrzyni w dwójkach (z Vancouver i Soczi), Kailie Humphries dorobku medalowego dziś raczej nie powiększy. Wraz z Kayshą Love po trzech ślizgach będą zapewne piąte. Ponad sekunda straty do podium...

Bobsleje - Christine de Bruin i Kristen Bujnowski będą w najlepszym razie czwarte, strata Kanadyjek do podium spora - 0.72 sekundy.

Bobsleje - Elana Meyers-Taylor i Sylvia Hoffman są na razie trzecie, tracą do Nolte 1.17, do Jamanki 0.39 sekundy. Czy Meyers-Taylor zdobędzie drugi medal w Pekinie? O coś więcej niż o brąz będzie ciężko.

Bobsleje - Mariama Jamanka i Alexandra Burghardt będą traciły po trzech ślizgach 0.78 sekundy. To różnica niemal niemożliwa do odrobienia. Wydaje się, że tylko kataklizm może odebrać Nolte i Levi złote medale.

Bobsleje - Laura Nolte i Deborah Levi już na mecie 3. ślizgu. Łączny czas Niemek to 3.02.75 - bezbłędny niemal przejazd Niemek. Czekamy co pokażą rywalki.

Łyżwiarstwo figurowe - Udany przejazd Vanessy James i Erica Radforda. Kanadyjczycy pojechali do "Falling" Harry'ego Stylesa. Nota 180,99 daje im drugie miejsce - tuż za drugą kanadyjską parą.

Bobsleje - Po dwóch ślizgach bobslejowych dwójek pań na prowadzeniu są Niemki Laura Nolte i Deborah Levi, które o pół sekundy wyprzedzają inne Niemki, Mariamę Jamankę i Alexsandę Burghardt. Na trzecim miejscu plasują się Amerykanki Elana Meyers-Taylor i Sylvia Hoffman, tracąc do liderek 0.74 sekundy. Kolejne osady tracą już do Nolte i Levi ponad sekundę, ciężko będzie się im włączyć do walki o złoto. Przed nami trzeci ślizg, w którym bobsleistki pojadą w kolejności zajmowanych miejsc - pierwsze Niemki, a potem kolejnych 19 osad. Żadna z nich nie odpadnie po tym etapie rywalizacji, bo do finałowego przejazdu, planowanego na 14:30 kwalifikuje się właśnie 20 dwójek.

Łyżwiarstwo figurowe - Kanadyjski duet Kirsten Moore-Towers/Michael Marinaro z nie najlepszym przejazdem, ale było lepiej, niż ostatnio. Sporo drobnych potknięć, ale podnoszenia już piękne. Wynik 165,43 punktów daje im prowadzenie.

Łyżwiarstwo figurowe - Reprezentanci Niemiec nie będą zadowoleni z tego występu. Problemy miał głównie Nolan Seegert, przez co niektóre skoki były niedokręcone, a podnoszenie nieudane. Tylko 149,69 punktów i trzecie miejsce.

Łyżwiarstwo figurowe - Utwór Josha Grobana towarzyszył parze z Izraela. Nie był to zbyt pewny przejazd, co było widać. Hailey Hops nie wykonała zaplanowanych skoków - tylko pojedynczy toeloop, salchow też zaledwie z dwoma obrotami. Za to Jewgienij Krasnopolski walczył dzisiaj ze sobą i swoją dyspozycją. Drugie miejsce z łączną notą 153,82.

Łyżwiarstwo figurowe - Jako pierwsi pojechali ci, którzy wczoraj jako ostatni zdobyli awans. Rebecca Ghilardi i Filippo Ambrossini zaprezentowali się do pięknej włoskiej piosenki "Grande Amore". Piękny przejazd, poza jednym elementem wszystko było czysto. Bardzo ładne podnoszenia, świetnie wykonana spirala śmierci. Nota 109,60 dla Włochów.

Łyżwiarstwo figurowe - Za chwilę rozpocznie się rozgrzewka na Capital Indoor Stadium, a później rywalizacja w ostatniej konkurencji figurowego. Pary sportowe zaprezentują swój program dowolny i powalczą o medale!

Curling - Szwedzi mistrzami olimpijskimi! Niklas Edin się doczekał! Bardzo trudnego zagrania próbował Brytyjczyk Bruce Mouat, ale nie wyszło i Szwedzi mogli zacząć się cieszyć.

Curling - Będzie dodatkowy end w finale turnieju męskiego. W dziesiątej partii Bruce Mouat zdołał wywalczyć jeden punkt ostatnim zagraniem i doprowadził do remisu 4:4. W dogrywce ostatni kamień będzie miał do dyspozycji Szwed Niklas Edin.

Łyżwiarstwo szybkie - W ten oto sposób kończymy rywalizację w łyżwiarstwie szybkim na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Zapraszamy do śledzenia relacji z innych dyscyplin, w których przed nami jeszcze parę rozstrzygnięć medalowych.

Curling - Teraz to Brytyjczycy postanowili wyzerować partię dziewiątą i przenieść hammera na dziesiątego enda przy stanie 4:3 dla Szwedów.

Łyżwiarstwo szybkie - Magdalena Czyszczoń kończy rywalizację na 11. miejscu, a Karolina Bosiek po upadku na dwa okrążenia przed końcem zrezygnowała z jazdy.

Łyżwiarstwo szybkie - Irene Schouten wygrywa bieg masowy kobiet. To już trzeci złoty medal tej zawodniczki na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Srebrny medal dla Ivanie Blondin, a brązowy zdobywa Francesca Lollobrigida.

Łyżwiarstwo szybkie - Upada Karolina Bosiek.

Łyżwiarstwo szybkie - Ostatni sprint dla Claudii Pechstein. Wkraczamy w decydującą fazę wyścigu.

Łyżwiarstwo szybkie - Kolejna premia wygrana przez Kanadyjkę Maltias.

Łyżwiarstwo szybkie - Valerie Maltias wygrywa pierwszą premię lotną i próbuje uciec od peletonu, punkt dla Magdaleny Czyszczoń.

Łyżwiarstwo szybkie - Zaczynamy finał wyścigu pań z udziałem Magdaleny Czyszczoń i Karoliny Bosiek.

Curling - Nie był to wymarzony end w wykonaniu Szwedów, ale zdobyli jeden punkt i znów wyszli na prowadzenie 4:3. Dwie partie do końca.

Curling - Brytyjczycy przejmują partię za jeden punkt i doprowadzają do remisu 3:3.

Łyżwiarstwo szybkie - Bart Swings wygrywa wyścig i zostaje mistrzem olimpijskim! Drugie i trzecie miejsce dla Koreańczyków Chung Jae Won oraz Lee Seung Hoon.

Łyżwiarstwo szybkie - Kolejne 3 punkty dla Ryosuke Tsuchiya.

Łyżwiarstwo szybkie - Druga lotna premia dla Ryosuke Tsuchiya.

Łyżwiarstwo szybkie - Pierwsze trzy punkty dopisuje sobie Seitaro Ichinohe.

Łyżwiarstwo szybkie - Zaczynamy wielki finał biegu masowego mężczyzn.

Biegi narciarskie - Jest i Mateusz Haratyk, który kończy swój występ w Pekinie na 50. pozycji. Męska część biegaczy zakończyła tym samym igrzyska, jeszcze jutro bieg pań, zobaczymy jeszcze tylko na jakim dystansie.

Curling - Widać stawkę tego pojedynku. Niklas Edin razem z kolegami znów zdecydował się na wyzerowanie partii i Szwedzi cały czas prowadzą 3:2.

Biegi narciarskie - Jest i Dominik na mecie, 4 i pół minuty straty i 30 pozycja.

Curling - Piąty end bez historii i Szwedzi zdecydowali się go wyzerować.

Biegi narciarskie - Na podbiegu została ich tylko trójka: Bolszunow, Jakimuszkin i Krueger, na końcowych metrach wszystkim plecy pokazał ten pierwszy, srebro dla jego rodaka Jakimuszkina, Krueger brązowym medalistą.

Łyżwiarstwo szybkie - Wyścig zwycięża Francesca Lollobrigida, za nią do mety dojechały Boreum Kim i Dan Guo. Karolina Bosiek dojechała do mety piąta, co wystarczyło jej do awansu.

Biegi narciarskie - Mocno pracuje Bolszunow, czy wystarczy mu sił na finiszu?

Łyżwiarstwo szybkie - Ostatnia premia została wygrana przez Kazaszkę Morozową.

Łyżwiarstwo szybkie - Trzy punkty również dla Valeire Maltais.

Biegi narciarskie - Porwała się czołówka, tempo ustala Aleksander Bolszunow, w odjeździe (odbiegu?) towarzyszą mu Iwan Jakimuszkin, Denis Malcew, i Norwegowie Roethe i Krueger.

Łyżwiarstwo szybkie - Irene Schouten wygrywa pierwszą premię.

Łyżwiarstwo szybkie - Czas na drugi półfinał, w którym wystartuje Karolina Bosiek.

Curling - W czwartym endzie potrzebna była wizyta na lodzie sędziego w celu określenia, który kamień znajduje się bliżej środka. Ostatecznie okazało się ze brytyjscy szczotkujący bardzo dobrze wykonali swoją robotę, gdyż dociągnęli kamień bliżej środka po niezbyt udanym zagraniu ich skipa Bruce'a Mouata. Brytyjczycy zdobyli jeden punkt, ale w całym spotkaniu ze Szwedami przegrywają 2:3.

Biegi narciarskie - Mocno popracował Szwed Poromaa i też melduje się w czołówce, pytanie czy jego pogoń nie wypompowała z niego sił, nie odpuszcza też Manificat.

Łyżwiarstwo szybkie - Na mecie najszybsza Ivanie Blondin, druga Ayano Sato, a trzecia Qishi Li. Magda Czyszczoń zajmuje szóste miejsce i mamy naszą reprezentantkę w finale.

Biegi narciarskie - Po 20 kilometrach została ósemka zainteresowana medalami, połowę stanowią Rosjanie, dodatkowo dwóch Norwegów, Francuz i rewelacyjny Amerykanin. Z trasy zszedł Johannes Klaebo.

Łyżwiarstwo szybkie - Trzecia premia dla Blondin. Kolejne dwa punkty dla Polki, co prawdopodobnie da jej awans do finału.

Łyżwiarstwo szybkie - Drugą premię wygrywa Groenewoud. Odważna próba Magdaleny Czyszczoń, która zaatakowała dość wcześnie, dzięki czemu udało jej się zdobyć dwa punkty.

Biegi narciarskie - Na styku trzeciej i czwartej dziesiątki do mety zmierza Dominik Bury, ,jego strata to już 2 minuty. W czołówce małą niespodzianką jest obecność Amerykanina Pattersona.

Łyżwiarstwo szybkie - Ruszył już pierwszy bieg półfinałowy. Lotną premię po czwartym okrążeniu wygrywa Qishi Li.

Biegi narciarskie - Prawie 17 kilometrów za zawodnikami, Holund po zmianie nart i złamaniu kijka próbuje dołączyć do czołówki, w której jest dwóch jego rodaków, czterech Rosjan, dwóch Francuzów, Brytyjczyk czy Amerykanin.

Łyżwiarstwo szybkie - Teraz czas na rywalizację pań. W pierwszym półfinale zobaczymy Magdalenę Czyszczoń, a w drugim Karolinę Bosiek.

Biegi narciarskie - Czają, czają się przedstawiciele Rosyjskiego Komitu Olimpijskiego, którzy w trójkę pilnują czubu zawodów. Norwegowie Klaebo, Holund i Klaebo na dalszych pozycjach, tylko Roethe utrzymuje tempo. Dopiero 31. jest Dominik Bury, który traci już ponad 1,5 minuty.

Curling - Nie ułożyła się po myśli Brytyjczyków trzecia partia. Bruce Mouat chciał ostatnim zagraniem przepchnąć kamień Szwedów i pozostawić bliżej środka swój, ale uczynił to za lekko i Szwedzi przejęli partię za jeden punkt.

Biegi narciarskie - 13 kilometrów a biegaczami, Francuz Parisse znów daje o sobie znać, za nim podąża trójka Rosjan.

Biegi narciarskie - Topnieje liczebność peletonu, na którym co chwilę zmienia się prowadzący. Przez motorami napędowymi byli doświadczeni Dario Cologna i Maurice Manificat, niestety Dominik Bury nie jest już częścią czołówki.

Łyżwiarstwo szybkie - Artur Janicki próbował włączyć się do walki na finiszu, jednak dojechał do mety jako siódmy. Polak nie punktował też na premiach lotnych, a więc nie wystartuje w finale.

Biegi narciarskie - Na 8 kilometrze pierwszy melduje się Rosjanin Maltsev, wcześniej przez chwilę tempo napędzał Francuz Parisse.

Curling - Szwedzi odpowiedzieli Brytyjczykom, zgarniając dwa punkty w drugiej partii i prowadzą 2:1.

Łyżwiarstwo szybkie - Wyścig wygrywa Andrea Giovannini, przed Lee Seung Hoon i Livio Wengerem. Awansowali także Belchos, Tsuchyia, Michael, Thorup i Odor.

Łyżwiarstwo szybkie - Po raz kolejny lotną premię wygrywa Jordan Belchos.

Łyżwiarstwo szybkie - Jordan Belchos uciekł razem z Japończykiem i tym razem to on zdobywa 3 punkty. Dwaj zawodnicy mają około pół okrążenia przewagi nad resztą stawki.

Biegi narciarskie - Pomiar czasu po 5,9 kilometra pokazuje, że tempo w grupie czołowej jest jeszcze 40 zawodników, w tym Dominik Bury. Niestety wolniej pokonywanie kilometrów idzie Mateuszowi Haratykowi.

Łyżwiarstwo szybkie - Pierwsza lotna premia dla Ryosuke Tsuchiya.

Łyżwiarstwo szybkie - Ruszył drugi bieg półfinałowy.

Biegi narciarskie - Coraz bardziej rozciąga się narciarski peleton, kontaktu z czołówką nie traci Dominik Bury, tyłów trzyma się Mateusz Haratyk.

Łyżwiarstwo szybkie - Zbigniew Bródka nie wytrzymał tempa i został z tyłu po około 14. okrążeniach.

Curling - Pierwszy punkt na swoim koncie zapisali Brytyjczycy. Bruce Mouat wykorzystał prawo do ostatniego zagrania i wjechał kamieniem po jeden punkt.

Łyżwiarstwo szybkie - Pierwszy półfinał wygrywa Kristian Ulekleiv, drugie miejsce dla Barta Swingsa, a trzeci dojechał Zhongyan Ning. Poza pierwszą trójką awans uzyskali Chung, Aldoshkin. Gelinas-Bealieu, Kramer i Ichinohe.

Biegi narciarskie - Mocniejsze tempo narzucił przez chwilę Hans Holund, wszyscy biegną jednak już razem. W ścisłej szpicy biegną Norwegowie i Rosjanie.

Łyżwiarstwo szybkie - Kolejne trzy punkty inkasuje Japończyk Seitaro Ichinohe.

Łyżwiarstwo szybkie - Lotną premię po 8. okrążeniach wygrywa Sven Kramer.

Łyżwiarstwo szybkie - Na pierwszej lotnej premii 3 punkty zdobywa Haralds Silovs.

Biegi narciarskie - Wreszcie ruszyli z godzinnym opóźnieniem. Do pokonania mają dokładnie 28 kilometrów i 400 metrów. Wśród 60 zawodników jest dwóch Polaków: Dominik Bury i Mateusz Haratyk.

Łyżwiarstwo szybkie - Zaczynamy pierwszy półfinał!

Łyżwiarstwo szybkie - W pierwszym półfinale wystąpi Zbigniew Bródka, dla którego jest to prawdopodobnie ostatni start w karierze. W drugim biegu półfinałowym pojedzie kolejny z naszych reprezentantów - Artur Janicki.

Łyżwiarstwo szybkie - Za niecałe 10 minut wystartuje pierwszy półfinał wyścigu masowego mężczyzn. Do biegu finałowego awansuje po ośmiu zawodników z każdego półfinału, którzy zbiorą największą liczbę punktów. Przypomnijmy, że punkty można zdobyć za trzy pierwsze miejsca w wyścigu, oraz za bycie w czołowej trójce po 4, 8 i 12 okrążeniu.

Curling - Już za chwilę rozpocznie się jeden z bardziej emocjonujących finałów tych igrzysk - finał curlingu mężczyzn, w którym zmierzą się Szwedzi i Brytyjczycy.

Biegi narciarskie - O 7 czasu polskiego mieli wystartować panowie do biegu na 50 kilometrów stylem dowolnym, ostatniej konkurencji męskich "nartek" na tych igrzyskach. Niestety z powodu warunków pogodowych bieg został opóźniony o godzinę i skrócony do 30 kilometrów.

Narciarstwo alpejskie - Organizatorzy zdecydowali się przełożyć zawody drużynowe w narciarstwie alpejskim na niedzielę na 2:00 czasu polskiego. Jednak prognozy na jutro są jeszcze gorsze i trudno będzie je rozegrać.

Bobsleje - Czwórka z Jamajki zakończyła ślizg i zamyka stawkę. Jutro dokończenie zawodów w czwórkach, również w nocy czasu polskiego. Wówczas Francesco Friedrich będzie bronić prowadzenia. A jeszcze dzisiaj od 13:00 rozstrzygnięcia w dwójkach kobiet.

Bobsleje - W czołowej dwudziestce zmian już nie będzie. Youngjin Suk zjechał na 25. pozycję. Do końca ślizgu trzech zawodników.

Bobsleje - Wygląda na to, że w drugim ślizgu Edson Bindilatti obroni 20. miejsce, bo rywale spoza "20" nie odrabiają strat. Jutro w trzecim przejeździe Brazylijczyk ma spore szanse, aby awansować do finałowej części zmagań.

Narciarstwo alpejskie - Dzisiejszy drużynowy slalom równoległy został odwołany. Do takiej decyzji przyczynił się zbyt silny wiatr.

Bobsleje - Z walki o miejsca na podium przenosimy się do rywalizacji o 20. lokatę. Bardzo wolno pojechał Markus Treichl, który ma najgorszy czas ślizgu.

Bobsleje - Lochner dużo wolniejszy od Friedricha, więc traci przewagę z pierwszego przejazdu. Liderem po pierwszym dniu jest mistrz olimpijski w dwójkach oraz obrońca tytułu, ale z zapasem zaledwie trzech setnych nad swoim rodakiem. Trzeci Justin Kripps traci 38 setnych i ma 17 setnych przewagi nad Christophem Haferem.

Bobsleje - Rekord startu i bardzo dobry przejazd w wykonaniu Francesco Friedricha. Jak odpowie Johannes Lochner?

Bobsleje - Nie będzie trzech Niemców na czele po pierwszym dniu rywalizacji. Justin Kripps wyprzedził o 17 setnych Hafera, ale stracił sporo zapasu.

Bobsleje - Aż 23 setne straty Rostisława Gaitukiewicza i dopiero czwarte miejsce. Trwa walka o lokaty w czołowej trójce po tym ślizgu.

Bobsleje - Na piątym miejscu ex aequo byli Christoph Hafer i Brad Hall. Niemiec objął prowadzenie, a Brytyjczyk spadł nawet za Kibermanisa.

Bobsleje - Świetny przejazd Oskarsa Kibermanisa. Łotewska czwórka wyprzedziła Rosjan o ponad pół sekundy. Przed nami sześć czołowych osad.

Bobsleje - Maksim Andrianow zdecydowanie lepiej radzi sobie w czwórkach niż dwójkach. Najpierw o trzy dziesiąte wyprzedził Mihaia Tenteę, a potem przegonił o jedną dziesiątą Benjamina Maiera.

Bobsleje - Słabszy przejazd Huntera Churcha. Chrisa Springa wyprzedził Mihai Cristian Tentea. Rumuni są już pewni miejsca w najlepszej dziesiątce po pierwszym dniu.

Bobsleje - Christopher Spring pojechał wolniej od Michaela Vogta, ale wyprzedza Szwajcara. Trwa walka o miejsce w czołowej dziesiątce.

Bobsleje - Mamy dwóch liderów. Frank Delduca i Romain Heinrich mają po dwóch ślizgach taki sam czas, co do setnej sekundy.

Bobsleje - Dwóch Chińczyków na czele. Chunjian Li wyprzedza Suna.

Bobsleje - Sun i Won odrobili swoją przewagę nad rywalami. Dopiero Patrick Baumgartner pojechał wolniej i spadł na trzecie miejsce.

Bobsleje - Jako pierwszy, tak samo jak w pierwszym przejeździe, zjechała czwórka z Brazylii pilotowana przez Edsona Bindilattiego. Dopiero za dłuższy czas dowiemy się, czy utrzymają się w "20".

Narciarstwo dowolne - Jeszcze jedna, niestety zła informacja z halfpipe'u. Ostatni zawodnik w stawce Aaron Blunck zaliczył upadek, który niestety okazał się groźny. Amerykanin nie mógł wstać o własnych siłach.

Bobsleje - Wracamy na Yanqing National Sliding Centre. Przed nami drugi ślizg czwórek. Po pierwszym prowadzi Johannes Lochner przed Francesco Friedrichem. W drugim zawodnicy pojadą w kolejności od 20. do 1. miejsca, a następnie reszta stawki.

Narciarstwo dowolne - Wiemy już wszystko. W trzecim przejeździe żaden z zawodników nie poprawił wyniku. Najlepsze pięć prób oglądaliśmy w pierwszej części zawodów. Triumfował 20-letni Nico Porteous z Nowej Zelandii (93,00). Po dwóch złotach srebro wywalczył Dawid Wise (90,75), a podium uzupełnił drugi z Amerykanów Alex Ferreira (86,75). Tym samym kończymy rywalizację freestyle'ową na igrzyskach.

Narciarstwo alpejskie - Start dzisiejszych zawodów drużynowych znów opóźniony. Na obecną chwilę rywalizacja ma rozpocząć się o 5:00 czasu polskiego.

Narciarstwo dowolne - Nie będzie trzeciego z rzędu złota olimpijskiego dla Dawida Wise'a. Amerykanin pozostaje na drugim miejscu z notą 90,75 z pierwszej próby.

Narciarstwo dowolne - Jeszcze tylko trzech narciarzy może wyprzedzić Nico Porteousa. Lider zmagań także ma przejazd do wykonania.

Narciarstwo dowolne - Jak dotąd w ostatnim przejeździe bez większych zmian w czołówce klasyfikacji. Do końca jeszcze siedmiu zawodników.

Bobsleje - Za nami koniec pierwszego przejazdu męskich czwórek. Na prowadzeniu załoga Johannesa Lochnera (58,13s) przed ekipą Francesco Friedricha (58,29s) i Justina Krippsa (58,38s). Drugi ślizg o godzinie czwartej.

Bobsleje - Niezły start Chunjiana Li oraz reszty jego załogi. 16. miejsce gospodarzy.

Narciarstwo dowolne - W drugim przejeździe mało kto zdołał się poprawić. Czołowa trójka pozostaje bez zmian - Nico Porteous (93,00), Dawid Wise (90,75) i Alex Ferreira (86,75). Czas na ostatnią część zmagań, w której może się wiele wydarzyć.

Bobsleje - Na torze bez zmian. Na pierwszym miejscu Johannes Lochner i reszta. Do końca pozostało sześć załóg.

Narciarstwo dowolne - W trudnych warunkach zawodnicy mają spore problemy. Trwa druga seria przejazdów, ale nikt nie zbliżył się do wyników czołowej trójki.

Bobsleje - W połowie pierwszego ślizgu wciąż na prowadzeniu załoga Johannesa Lochnera i tak już pewnie pozostanie.

Narciarstwo dowolne - Nico Porteous ma dużą ochotę odebrać Wise'owi olimpijskie złoto. 93 punkty dla Nowozelandczyka w pierwszym przejeździe. Prowadzi po pierwszej części zawodów.

Bobsleje - Z niedawno zakończonych przejazdów najlepiej poradziła sobie czwórka Rostysława Gatiukiewicza, która jest tuż za podium.

Narciarstwo dowolne - Znakomity przejazd Dawida Wise'a. Mistrz olimpijski otrzymał wynik 90,75.

Narciarstwo alpejskie - Zawody drużynowe rozpoczną się jednak nieco później. Obecnie organizatorzy planują rozpoczęcie zmagań na 4:00. Decyzja zostanie podjęta pół godziny godziny wcześniej. Przyczyna? Zbyt silny wiatr.

Bobsleje - Załoga Johannesa Lochnera wychodzi na prowadzenie! Rezultat 58,13 sekundy!

Narciarstwo dowolne - Po połowie pierwszej serii mamy pierwszy naprawdę udany przejazd. Na prowadzenie z notą 86,75 wyszedł Alex Ferreira.

Narciarstwo alpejskie - Zawody drużynowe odbywają się w systemie pucharowym. Drużyny wystawiają po czterech zawodników. Każdy z nich wykonuje przejazd slalomu równoległego wraz z zawodnikiem przeciwnej drużyny

Bobsleje - Dobry start Kanadyjczyków z Justinem Krippsem za sterami. Zaledwie 0,09 sekundy za Niemcami.

Bobsleje - Oczywiście Niemcy najlepsi z czasem 58,29 sekundy.

Narciarstwo alpejskie - O godzinie 3:00 mają rozpocząć się sobotnie zawody drużynowe. Na starcie znajdują się reprezentanci Polski.

Bobsleje - Czas na załogę Francesco Friedricha.

Bobsleje - Mahai Tentea i reszta Rumunów o ponad pół sekundy lepsza od Brazylijczyków.

Bobsleje - Rywalizację rozpoczęła czwórka pod przewodnictwem Edsona Bindilattiego, która prowadzi z czasem 59,49 sekundy.

Bobsleje - Na starcie stanie 28 załóg. Oczywiście faworyt może być tylko jeden, a jest nim ekipa Francesco Friedricha.

Narciarstwo dowolne - Przed nami ostatni finał w tej konkurencji. Kto zostanie mistrzem olimpijskim w halfpipie mężczyzn? Czy Dawid Wise zdobędzie trzecie złoto z rzędu? Kto mu w tym przeszkodzi? Aaron Blunck, Nico Porteous, Alex Fereira, Brendan Mackay czy może ktoś inny?

Bobsleje - Już za 10 minut rozpocznie się jedna z pierwszych konkurencji przedostatniego dnia igrzysk olimpijskich w Pekinie. Na tor w Yanqing powrócą najlepsi bobsleiści, którzy tym razem rywalizować będą w czwórkach.

Ostatni bieg w karierze Zbigniewa Bródki? Tego nie można przegapić! Start naszego mistrza olimpijskiego już o godzinie 8:00. My jednak naszą relację rozpoczniemy od zmagań bobsleistów o 2:30, a zaledwie pół godziny później w slalomie drużyn mieszanych zobaczymy pierwszych Biało-Czerwonych. Zapraszamy!

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

21-latka zakręcona na punkcie sportu. Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.