Suzuki Puchar Polski: pewny awans Stali do półfinału
Rafał Jakubowicz/Arged BM Stal

• Data publikacji: 18.02.2022, 20:12

Poznaliśmy trzeciego półfinalistę rozgrywanego w Lublinie Suzuki Pucharu Polski. Została nim Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski. Mistrzowie Polski wygrali 84:78 z Twardymi Piernikami Toruń. Ich rywalem w 1/2 finału będzie zwycięzca meczu Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - WKS Śląsk Wrocław.

Dwa pierwsze ćwierćfinały przyniosły dogrywki i nieoczekiwane rozstrzygnięcia. W piątek przyszedł czas na dwa kolejne spotkania 1/4 finału. W jednym z nich Twarde Pierniki Toruń zmierzyły się z Arged BM Stalą Ostrów Wielkopolski. Obydwa zespoły w lidze prezentowały odmienną formę. Ostrowianie wygrali trzy ostatnie mecze, a torunianie ponieśli dwie kolejne porażki.

Twarde Pierniki miały poważne problemy ze zdobyciem pierwszych punktów. Do kosza rywali trafili po pięciu minutach gry, kiedy Stal prowadziła 9:0. Zespół z Torunia zmniejszył różnicę do czterech punktów - 7:11, aby stracić kolejnych osiem oczek. Podopieczni Igora Milicicia mogli być zadowoleni z wyniku po pierwszej kwarcie - 21:9. Pozwoliło im to na kontrolę sytuacji na parkiecie. Przez większą część drugiej kwarty utrzymywali dwucyfrową przewagę i do przerwy wygrywali 42:32.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie, jak pierwsza. Sześć punktów z rzędu zdobyli mistrzowie Polski. Jednak w całej trzeciej kwarcie Stal zwiększyła różnicę zaledwie o jeden punkt, więc ostrowianie nie byli jeszcze pewni zwycięstwa. Dodatkowo, wnioskując z wczorajszych wydarzeń na tym pucharze można było się spodziewać wszystkiego. Na sześć minut przed końcem po skutecznej akcji Bartosza Diduszki, Twarde Pierniki przegrywały tylko 68:62.

Igor Milicić przerwą na żądanie zatrzymał szaleńczą pogoń ekipy z Torunia. Stal szybko odbudowała dwucyfrową przewagę. Twarde Pierniki walczyły do końca. Po rzucie za trzy punkty Jahennsa Manigata na ponad 20 sekund przed końcem mieli tylko cztery punkty straty. Ostatecznie to mistrzowie Polski wygrali 84:78 i zameldowali się w półfinale Pucharu Polski. Najwięcej - 18 - punktów w tym spotkaniu zdobyli Kobi Jordan Simmons oraz Bartosz Diduszko.

Twarde Pierniki Toruń - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 78:84 (9:21, 23:21, 20:21, 26:21)