Pekin 2022 - Narciarstwo dowolne: halfpipe dla Nico Porteousa

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 19.02.2022, 04:00

Halfpipe mężczyzn zakończył zmagania w narciarstwie dowolnym podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022. Złotym medalistą został Nico Porteous.

W finale udział wzięło oczywiście 12 zawodników, którzy wykonywali trzy przejazdy. Do końcowej oceny przypisywany był najlepszy start narciarza. W pierwszym przejeździe świetnie zaprezentował się Nico Porteous, który zgromadził 93 punkty. Nie była to jedyna ponad 90-punktowa nota z początku rywalizacji. Tę granicę o 0,75 punktu przekroczył także David Wise. Trzecią lokatę po 1/3 finału zajmował Alex Ferreira.

Drugi przejazd nie zmienił sytuacji na czołowych lokatach. Najlepiej zaprezentował się Noah Bowman, ale jego 84,75 punktu pozwoliło mu na utrzymanie czwartej pozycji. Podobnie zresztą było w ostatnich startach narciarzy. W ten sposób mistrzem olimpijskim został Nico Porteous, dla którego jest to drugi medal igrzysk po brązie w Pjongczangu. Po dwóch złotach z 2014 roku i 2018 roku tym razem David Wise musiał zadowolić się srebrem. Najniższy stopień podium zajął Alex Ferreira, który był najrówniejszym zawodnikiem podczas finału. Każdy z jego przejazdów był względnie udany.