PKO Ekstraklasa: remis w starciu dołu tabeli

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 19.02.2022, 21:55

Spotkanie 22. kolejki polskiej PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Bruk-Bet Termalicą Nieciecza a Legią Warszawa zakończyło się remisem 0:0

Mecz ten był bardzo ważny w kontekście utrzymania, ponieważ przed tą kolejką obie ekipy były na dwóch ostatnich miejscach w ligowej hierarchii.

Obaj szkoleniowcy nie mogli skorzystać ze wszystkich zawodników ze swoich kadr. W ekipie prowadzonej przez Radoslava Latala zabrakło Pawła Żyry, Zvonimira Kozulja, a także Nemanji Tekijaskiego. Aleksandar Vuković nie mógł za to wystawić do rywalizacji Artura Boruca, Bartosza Kapustki, Artura Jędrzejczyka, Mateusza Hołowni oraz Yuriego Ribeiro.

W pierwszych minutach to drużyna z Małopolski miała delikatną przewagę. Potem jednak aktualni mistrzowie Polski mieli coraz więcej do powiedzenia na placu gry, chociaż nie przekładało się to zbytnio na ilość stwarzanych sytuacji bramkowych.

W drugich 45 minutach też działo się niewiele, a na domiar złego dla Legii, w 73. minucie Rafael Lopes, który wszedł na boisko zaledwie dziesięć minut wcześniej, otrzymał czerwoną kartkę. Sytuacja ta pobudziła Termalicę, która intensywniej zaczęła poszukiwać zwycięskiego gola. Były momenty, że „Słonie” były naprawdę blisko pokonania Cezarego Miszty, ale sztuka ta im się ostatecznie nie udała i mecz zakończył się rezultatem 0:0, co z pewnością nie może satysfakcjonować żadnej ze stron.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Legia Warszawa 0:0

Termalica: Pawliuczenko – Hybs, Putiwcew, Biedrzycki, Grzybek – Grabowski (82’ Kukułowicz), Wlazło, Hubinek, Stefanik (82’ Tusha) – Mesanović, Radwański (60’ Kocyła)

Legia: Miszta – Nawrocki, Wieteska, Rose – Mladenović, Slisz (72’ Celhaka), Sokołowski, Johansson (63’ Wszołek) – Josue, Skibicki (63’ Ciepiela (83’ Kastrati)) – Pekhart (62’ Lopes)

Żółte kartki: 13’ Putiwcew, 79’ Grzybek – 3’ Slisz, 58’ Johansson, 60’ Skibicki,  67’ Lopes, 81’ Wieteska, 86’ Rose

Czerwone kartki: 73’ Lopes

Sędzia: Damian Sylwestrzak