Pekin 2022 - 20 lutego [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 19.02.2022, 21:37

"To już jest koniec, nie ma już nic" - tak będziemy mogli zaśpiewać już po południu polskiego czasu, gdy skończą się zawody w Pekinie. Wcześniej jednak dojdzie do ostatnich medalowych rozstrzygnięć. W rywalizacji zobaczymy m.in. biegaczki na najdłuższym 30-kilometrowym dystansie z Izabelą Marcisz w stawce.

PROGRAM DNIA

STARTY POLAKÓW

Relacja na żywo

Hokej na lodzie - KONIEC! KONIEC! Wielka radość fińskiej drużyny! Od zwycięstwa do zwycięstwa w całym turnieju aż do finału! Wielkie zwycięstwo 2:1 w meczu o złoto z broniącym tytuł Rosyjskim Komitetem Olimpijskim! Tym samym kończymy sportową rywalizację na tych igrzyskach. W turnieju hokejowym złoto dla Finów, srebro dla Rosjan, a brąz dla Słowacji.

Hokej na lodzie - Przerwa na żądanie dla Rosjan. 16,5 sekund do końca. Finlandia bardzo blisko triumfu.

Hokej na lodzie - Rosyjski Komitet Olimpijski bez bramkarza! Ostatnia minuta!

Hokej na lodzie - Bardzo mądrze grają reprezentanci Finlandii. Rosjanie mają już tylko trzy minuty na zdobycie wyrównującej bramki.

Hokej na lodzie - Bardzo dobra przewaga w wykonaniu Finów. Był strzał w poprzeczkę na koniec, ale zabrakło bramki, która mogłaby przybliżyć ich do złota. Sześć minut do końca trzeciej tercji.

Hokej na lodzie - Zła wiadomość dla obrońców tytułu. Rosyjski Komitet Olimpijski po karze dla Siergieja Andronowa będzie grał w osłabieniu.

Hokej na lodzie - Rosjanie ruszyli mocno do ataku. Muszą gonić wynik, a czas z ich perspektywy upływa bardzo szybko. Długi fragment bez przerwy i osiem minut do końca.

Hokej na lodzie - Kwadrans dzieli Finów od historycznego złotego medalu. Jednak muszą utrzymać przewagę dla mocnym zespołem Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego. Drużyna ze Skandynawii musi być skoncentrowana do samego końca, a szczególnie bramkarz Harri Sateri.

Hokej na lodzie - Fantastyczny początek trzeciej tercji w wykonaniu fińskiej drużyny. Po 30 sekundach bramkę zdobył Hannes Bjorninen. Finowie po raz pierwszy wychodzą na prowadzenie i są bliżej wygrania meczu.

Hokej na lodzie - W pierwszej tercji jedna bramka dla Rosjan, a w drugiej jedna dla Finlandii. Po 40 minutach jest remis 1:1. Czy trzecia odsłona gry przyniesie rozstrzygnięcie? Przekonamy się po przerwie.

Hokej na lodzie - Zostały jeszcze cztery minuty do końca drugiej tercji. W tej oglądaliśmy jedną bramkę dla Finlandii.

Hokej na lodzie - Kilka kolejnych minut wyrównanej rywalizacji.

Hokej na lodzie - Finlandia nie wykorzystała przewagi liczebnej. Połowa podstawowego czasu gry za nami. Nadal remis.

Hokej na lodzie - Kara dla Kiriłła Siemionowa.

Hokej na lodzie - I mamy wyrównanie w czwartej minucie drugiej tercji! Dość niegroźny strzał Wille Pokki ląduje w rosyjskiej bramce! 1:1.

Hokej na lodzie - Trwa już tylko jedna sportowa konkurencja na tych igrzyskach. Po pierwszej tercji finału Rosyjski Komitet Olimpijski prowadzi 1:0 z Finlandią.

Hokej na lodzie - Koniec pierwszej tercji. Rosjanie bliżej złota olimpijskiego. Po golu w przewadze prowadzą 1:0. Wracamy za kwadrans.

Biegi narciarskie - Na mecie zameldowała się druga z Polek. Młodziutka Magdalena Kobielusz zajęła co prawda odległe, 57. miejsce, ale sam fakt ukończenia i walki na tym dystansie to jej spory sukces.

Hokej na lodzie - Fińscy hokeiści założyli hokejowy zamek i oddali kilka strzałów, ale nie zdołali zdobyć bramki.

Biegi narciarskie - Izabela Marcisz ma za sobą bardzo udany występ i na mecie zajęła dobrą, 21. lokatę.

Hokej na lodzie - Tym razem to Finowie zagrają w przewadze, więc mogą odrobić stratę.

Biegi narciarskie - Therese Johaug mistrzynią olimpijską w biegu na 30 km techniką dowolną kobiet. Norweżka szybko zapewniła sobie zwycięstwo, uciekając rywalkom i pewnie zmierzając po trzecie złoto na tych igrzyskach. Srebro dla Amerykanki Jessie Diggins, a przed atakiem rywalek na ostatnich fragmentach niestety nie wybroniła się Ebba Andersson. Brąz wywalczyła Kerttu Niskanen z Finlandii, a Andersson rywalizację skończyła na 8. lokacie.

Hokej na lodzie - Pierwsza przewaga dla Rosjan w tym meczu i pierwsza bramka. Michaił Grigorenko otworzył wynik wielkiego finału.

Biegi narciarskie - Świetną dyspozycję utrzymuje Izabela Marcisz, która zajmuje 21. lokatę.

Hokej na lodzie - Pierwsze minuty lepsze w wykonaniu Finlandii. Po pięciu minutach w strzałach 4-1 dla Suomi.

Biegi narciarskie - Do mety pozostały już nieco ponad 4 kilometry, a na prowadzeniu nieprzerwanie Therese Johaug. Prawie minutę i 40 sekund traci na tym etapie Jessie Diggins, a trzecia Ebba Andersson ma dwie sekundy i 40 sekund straty. Kwestia medali wydaje się już być przesądzona, bowiem strata do podium kolejnych zawodniczek jest spora.

Hokej na lodzie - Rozpoczęli! Finlandia walczy o najlepszy wynik w historii, gdyż jeszcze nie zdobyła złota w hokeju. W 1988 roku zajęła drugie miejsce za Związkiem Radzieckim, ale nie było wówczas finału, tylko rozgrywane były zmagania w grupowym formacie.

Hokej na lodzie - Rozpoczynają się ostatnie zmagania na tych igrzyskach olimpijskich. Czas na wielki finał turnieju hokeja. Zmierzą się w nim obrońcy tytułu Rosyjski Komitet Olimpijski oraz niepokonani na tych igrzyskach Finowie. Czekają nas wielkie emocje.

Bobsleje - Francesco Friedrich zostaje mistrzem olimpijskim! Pokonał Johannesa Lochnera o 0,37 sek. Na trzecim miejscu stanie osada kanadyjska, której pilotem był Justin Kripps. Nie będzie więcej zmagań na torze bobslejowo-saneczkowym w Pekinie. Koniec mistrzostw... a właściwie koniec igrzysk, dobranoc.

Biegi narciarskie - Po raz trzeci na stadionie melduje się Therese Johaug, która pewnie zmierza po trzecie olimpijskie złoto. Druga Jessue Diggins traci do niej ponad minutę, a trzecia Ebba Andersson ponad dwie minuty.

Bobsleje - Johannes Lochner o 0,42 sek lepszy niż Kanadyjczyk. Pozostał tylko dominator - Francesco Friedrich.

Bobsleje - Justin Kripps pokonuje Christopha Hafera o 0,06 sek! Kanada z medalem, ale prawdopodobnie brązowym. Strata do drugiego miejsca była bowiem już ogromna.

Bobsleje - Christoph Hafer wyprzedza Kibermanisa. Czwarte miejsce już pewne, ale przed nami trzy najlepsze po trzech ślizgach osady. Czas tej osady wyniósł 3:55,15.

Biegi narciarskie- Na 13 kilometrów przed metą Izabela Marcisz zajmuje dobre 25. miejsce, natomiast Magdalena Kobielusz biegnie w okolicach 60 lokaty.

Bobsleje - Oskar Kibermanis obejmuje prowadzenie, lecz to nie był najlepszy przejazd łotewskiej osady.

Biegi narciarskie - Rewelacyjna Norweżka dokłada rywalkom coraz więcej. Druga Diggins traci już do niej niespełna 50 sekund, a Andersson minutę i 42 sekundy. Czy już po 17 km trasy możemy rozdawać medale?

Bobsleje - Brad Hall o 0,43 sek lepszy od Gajtjukiewicza. Zostało pięć osad.

Bobsleje - Rostisław Gajtjukiewicz wyprzedza swojego rodaka. Łączny czas przejazdu tej osady to 3:56,15.

Bobsleje - Maksim Adrianow obejmuje prowadzenie. Rosyjska osada wyprzedza Springa o 0,44 sek.

Bobsleje - Austracka osada Benjamina Maiera spada obecnie na czwarte miejsce.

Bobsleje - Christopher Spring nowym liderem wyścigu. Kanadyjczycy szybsi od Amerykanów o 0,07 sek.

Biegi narciarskie - Połowa trasy za nami. Pogoń po złoto kontynuuje Therese Johaug, która nad drugą Jessie Diggins ma już 27 sekund przewagi. Trzecia Andersson traci już minutę i 15 sekund.

Bobsleje - przed nami czołowa dziesiątka!

Bobsleje - Hunter Church z piekła do nieba. Słabo rozpoczął swój ślizg i długo plasował się za Vogtem. Ostatecznie Amerykanie pokonali Szwajcarów o 0,01 sek.

Bobsleje - Michael Vogt zgodnie z przewidywaniami zostaje nowym liderem w rywalizacji.

Bobsleje - Mihal Cristian Tentea zdobywa pierwsze miejsce ex aequo z Amerykanami. To najlepszy wynik rumuńskiej osady w tym sezonie.

Bobsleje - Tragiczny przejazd francuskiej osady. Romain Heinrich spada na przedostatnie miejsce.

Curling - I w ten oto sposób dobiega końca piękna przygoda z olimpijskim curlingiem. Przypomnijmy, że złoty medal w rywalizacji par mieszanych zdobyła reprezentacja Włoch, turniej mężczyzn wygrali Szwedzi, a teraz do grona mistrzyń olimpijskich dołącza kobieca drużyna Wielkiej Brytanii.

Bobsleje - Frank Delduca nowym liderem. Łączny czas o 0,05 sek lepszy od prowadzących dotąd Włochów.

Biegi narciarskie - Therese Johaug włączyła wyższy bieg i na 1/3 dystansu prowadzi z 13-sekundową przewagą nad Jessie Diggins, a Ebba Andersson ma już 32 sekundy straty. Izabela Marcisz biegnie w kilkuosobowej grupce i zajmuje 23. miejsce.

Curling - Wielka Brytania nie pozostawiła złudzeń rywalkom i dołożyła jeszcze dwa punkty. Wynik 10:3 i Japonki nie będą grały ostatniej partii. Brytyjki mistrzyniami olimpijskimi w curlingu!

Bobsleje - słaby przejazd drugiej z chińskich osad. Chunjian Li spada za swojego rodaka.

Bobsleje - Osada Patricka Baumagartnera nowym liderem. Wyprzedzili reprezentantów Chin o 0,27 sek.

Bobsleje - Yunjong Won wolniej od Chińczyków i osada spada za gospodarzy turnieju.

Biegi narciarskie - Z walki o medale wypada Delphine Claudel, która nie wytrzymuje tempa znacznie bardziej doświadczonych rywalek. Na 8.8 km na czele w dalszym ciągu Johaug, a Francuzka traci do niej już 12 sekund.

Bobsleje - Kaizhi Sun wyprzedza Brazylijczyka o 0,51 sek.

Bobsleje - Edson Luques Bindilatti jako pierwszy kończy czwarty ślizg. Czas łączny tej osady to 3:58,48 i to do tego czasu będziemy porównywać kolejne zjazdy. Wiemy natomiast, że to najlepszy w historii występ brazylijskiego bobsleju w rywalizacji czwórek na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.

Bobsleje - Rozpoczął się czwarty ślizg. Tym razem osady zjeżdżają od najwolniejszej do najszybszej po trzech zjazdach.

Biegi narciarskie - 6.2 km za nami. Na prowadzeniu w dalszym ciągu 4-osobowa czołówka z Therese Johaug na czele, która powiększa przewagę nad kolejnymi zawodniczkami. Marcisz podskoczyła na 28. lokatę, a Kobielusz jest 58.

Curling - Myli się Satsuki Fujisawa i Japonki zdobywają tylko jeden punkt. Drużyna Brytyjska może wszystko zakończyć już w kolejnym endzie.

Biegi narciarskie - Polki póki co daleko - Izabela Marcisz jest 34., a Magdalena Kobielusz 59.

Curling - Fantastycznie rozegrana siódma partia przez Brytyjki, które zdobywają w niej aż cztery punkty. Na trzy endy przed końcem mamy wynik 8:2 i sytuacja reprezentacji Japonii jest już bardzo trudna.

Biegi narciarskie - Na punkcie pomiaru na 2.9 km prowadzi Therese Johaug, a za jej plecami utrzymują się już tylko Ebba Andersson, Jessie Diggins i zaskakująco Delphine Claudel z Francji.

Biegi narciarskie - Mocne tempo od samego początku narzuciła Therese Johaug, która szybko rozciągnęła stawkę i jak widać planuje szybko wykluczać konkurencję.

Biegi narciarskie - Ruszyły! W walce o medale bierze udział 65 zawodniczek.

Narciarstwo alpejskie - Podium w slalomie równoległym drużyn mieszanych prezentuje się zatem następująco: złoto zdobyła Austria, srebro powędrowało do Niemiec, podium uzupełniła natomiast Norwegia. Polska odpadła w 1/8 finału z Norwegią właśnie, o czym zadecydowały czasy bezpośrednie.

Biegi narciarskie - Już niedługo rozpocznie się ostatnia już konkurencja w biegach narciarskich na tych igrzyskach. Będzie to bieg na 30 km stylem dowolnym kobiet, w którym zobaczymy Izabelę Marcisz i Magdalenę Kobielusz. Jedyną medalistką z poprzedniej edycji, która pojawi się na tracie, jest Finka Krista Parmakoski, która w Pjongczang wywalczyła srebro w maratonie stylem klasycznym.

Narciarstwo alpejskie - Alexander Schmid mimo bycia szybszym od Johannesa Strolza, nie był wystarczająco szybki, by zapewnić reprezentacji Niemiec złoto. Reprezentacja Austrii zwycięża!

Curling - Punkt w pierwszej partii po przerwie odrabiają Japonki.

Narciarstwo alpejskie - Emma Aicher zaliczyła upadek, a Katharina Liensberger bez problemu dojechała do mety. 2:1 dla Austrii, za chwilę ostateczne rozstrzygnięcie kwestii złotego medalu.

Narciarstwo alpejskie - Wynik nadrabia Stefan Brennsteiner, dla którego to była formalność. Jest 1:1.

Narciarstwo alpejskie - Rozpoczynamy walkę o złoto! W pierwszym przejeździe lepiej poradziła sobie Lena Duerr. 1:0 dla naszych sąsiadów.

Narciarstwo alpejskie - River Radamus dał z siebie wszystko, jednakże Norwegia o włos, po raz kolejny, zwycięża! Brąz pozostaje zatem w jej rękach.

Narciarstwo alpejskie - Stjernesund wykorzystała szybszą trasę i pewnie, z dużą przewagą, wjechała na metę! Prowadzi Norwegia (2:1).

Narciarstwo alpejskie - Pałeczkę odbił jednakże Fabian Wilkens Solheim. Norweg wygrał ze swoim przeciwnikiem i doprowadził do remisu.

Narciarstwo alpejskie - Pierwszy przejazd w walce o brąz zwyciężyła Paula Moltzan. W połowie trasy wrzuciła drugi bieg i z dużą przewagą przekroczyła linię mety. 1:0 dla USA.

Bobsleje - Jamajska osada Shanwayne'a Stephens'a zakończyła trzeci ślizg. Na czwarty zapraszamy o godzinie 4:30.

Bobsleje - Została już tylko osada jamajska.

Narciarstwo alpejskie - O brąz powalczą ze sobą Stany Zjednoczone oraz Norwegia, a o złoto Austria i Niemcy.

Bobsleje - Youngjin Son wyprzedza holenderską osadę Ivo de Bruina. Są to jednak ślizgi, które dla czołowej dwudziestki nie mają żadnego znaczenia.

Narciarstwo alpejskie - Alexander Schmid poradził sobie ze swoim przeciwnikiem i przypieczętował zwycięstwo Niemiec. Już za chwilę walka o medale!

Narciarstwo alpejskie - Paula Moltzan nie utrzymała się na trasie, przeszkodziła w dodatku Emmie Aicher, w wyniku czego punkt powędrował na konto Niemiec, którzy prowadzą 2:1.

Curling - Brytyjki jako pierwsze przejmują partię i przed przerwą prowadzą 4:1.

Narciarstwo alpejskie - River Radamus wystrzelił niczym rakieta i popędził bez najmniejszego problemu do mety. Mamy 1:1.

Narciarstwo alpejskie - Mikaela Shiffrin ponownie nie podołała. Udało się dojechać do mety, co już jest sukcesem, jednakże to właśnie Lena Duerr wywalczyła pierwszy punkt dla Niemiec.

Bobsleje - Zostały już cztery osady do końca trzeciego ślizgu.

Bobsleje - Markus Treichl kolejnym pilotem, który wyprzedza Austina.

Narciarstwo alpejskie - O możliwość walki o złoto z Austriakami powalczą teraz Amerykanie oraz Niemcy.

Narciarstwo alpejskie - Ależ to była zacięta rywalizacja. Joahnnes Strolz popełnił błąd na trasie, przez co jako pierwszy pewnie do mety dojechał jego rywal, jednakże nie był wystarczająco szybki. W dużym finale zobaczymy zatem Austrię!

Bobsleje - Czech Dominik Dvorak awansuje przed Taylora Austina, ale kończą trzeci ślizg obecnie na dwudziestym pierwszym miejscu i nie zobaczymy tej osady już w finałowym zjeździe.

Narciarstwo alpejskie - Katharina Liensberger również świetnie pokazała się na trasie. Mamy 2:1 dla Austrii.

Narciarstwo alpejskie - Z jaką lekkością pojechał Stefan Brennsteiner! Bez najmniejszego problemu popędził do mety. 1:1.

Narciarstwo alpejskie - Thea Louise Stjernesund ponownie pojechała naprawdę świetnie - zostawiła Katharinę Truppę w tyle. 1:0 dla Norwegii.

Bobsleje - Patrick Baumgartner wyprzedza wcześniej wymienioną osadę koreańską i chińską wskakując na siedemnastą lokatę.

Narciarstwo alpejskie - W półfinałach zmierzą się zatem Austria z Norwegią oraz Stany Zjednoczone z Niemcami.

Bobsleje - Pierwsza od dawna zmiana na pozycjach. Koreańczyk Yunyong Won wyprzedza Chińczyka Kaizhi Suna i zajmuje obecnie 17. miejsce.

Narciarstwo alpejskie - Linus Strasser wypadł z trasy, ale pomimo remisu to właśnie Niemcy przechodzą do półfinału. Obrońcy tytuły wyrzuceni z dalszej rywalizacji.

Curling - Brytyjki z kolejnym punktem. Obecnie prowadzą 3:1. Rozpoczęła się piąta partia.

Narciarstwo alpejskie - Lena Duerr poradziła sobie z Wendy Holdener. Zwyciężyła ze Szwajcarką o 0,13 s. 2:1 dla Niemiec.

Bobsleje - Kilka kolejnych przejazdów nie przyniosło zmian na pozycjach. Trwa walka o awans do najlepszej dwudziestki i awans do czwartego ślizgu.

Narciarstwo alpejskie - Świetny czas i przejazd zanotował Alexander Schmid. Mamy remis.

Narciarstwo alpejskie - Ostatni ćwierćfinał rozstrzygnie się pomiędzy Niemcami a Szwajcarią. Pierwszy przejazd należał do Andrei Ellenberger, tym samym Szwajcaria wychodzi na prowadzenie 1:0.

Narciarstwo alpejskie - River Radamus poradził sobie bez problemu z Alexem Vinatzerem, tym samym Stany Zjednoczone przechodzą do półfinału (3:1).

Narciarstwo alpejskie - Ależ to była rywalizacja! Bassino szybsza o 0,02 sekundy! Włochy wciąż mają szansę na półfinał.

Narciarstwo alpejskie - Mamy 2:0 dla Amerykan, z trasy wypadł Luca de Aliprandini. Wszystko rozstrzygnąć może się między Mikaelą Shiffrin, a Martą Bassino.

Bobsleje - Hunter Church kolejnym, który uzyska awans. Amerykańska osada wskakuje na jedenaste miejsce.

Narciarstwo alpejskie - Paula Moltzan zdecydowanie lepsza od Federici Brignone! 1:0 dla USA.

Narciarstwo alpejskie - A teraz Włochy vs Stany. Będzie ciekawie.

Bobsleje - Rumuńska osada spada o kolejną lokatę. Michael Vogt szybszy od Tentea'i.

Narciarstwo alpejskie - Norwegia ponownie o włos przeciska się do dalszej rywalizacji! Francja robi out, a może raczej adieu.

Narciarstwo alpejskie - Maria Therese Tviberg również z problemami. Coralie Frasse Sombet zdobywa kolejny punkt dla Francji! 2:1, wszystko rozstrzygnie się w ostatnim przejeździe.

Bobsleje - Awans Kanadyjczyków. Christopher Spring zdobył dziewiąty wynik w trzecim ślizgu i obecnie daje mu to dziesiątą lokatę.

Narciarstwo alpejskie - Mamy 1:1, Timon Haugan nie podołał i wypadł z trasy. Alexis Pinturault zdobywa oczko dla Francuzów.

Bobsleje - Mihai Cristian Tentea dziesiąta lokata. Najlepsza dziesiątka na półmetku już za nami.

Narciarstwo alpejskie - Stjernesund zdecydowanie lepsza od Worley. Norweżka z dobrym czasem dojechała do mety.

Bobsleje - Benjamin Maier jeszcze wolniej niż Adrianow - dziewiąte miejsce.

Narciarstwo alpejskie - O kolejne miejsce w półfinale powalczą Francuzi z Norwegami.

Curling - Brytyjki widząc, że nie są w stanie zdobyć więcej niż jednego oczka natychmiast usuwały wszystkie kamienie z domu i przeniosły przywilej ostatniego kamienia na kolejną partię.

Narciarstwo alpejskie - No i mamy pewny awans Austrii do półfinału. Katharina Liensberger wygrała z Tiną Robnik o 0,04 s.

Bobsleje - Bardzo słaby ślizg drugiej osady Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego. Maksim Adrianow zajmuje ósmą lokatę popełniając po drodze bardzo dużo błędów.

Narciarstwo alpejskie - Kolejne nieukończenie trasy, również po stronie Słowenii! Mamy 2:0.

Bobsleje - Rostisław Gajtjukiewicz siódmy z czasem o 1,42 sek słabszym od lidera. Jak dotąd bez zmian na pozycjach względem drugiego zjazdu.

Narciarstwo alpejskie - Andreja Slokar już na początku wypadła z trasy. Katharina Truppe dotarła do mety, zatem pierwszy punkt na konto Austrii!

Bobsleje - Linia dobra, ale bardzo słabe tempo - to przełożyło się na 1,17 sek straty Brada Hella do lidera.

Bobsleje - Łotewska osada Oskara Kibermanisa obecnie na piątym miejscu z czasem 0,80 sek słabszym niż prowadzący Friedrich.

Narciarstwo alpejskie - W 1/4 finału zmierzą się ze sobą Austria ze Słowenią, Francja z Norwegią, Włochy ze Stanami oraz Niemcy ze Szwajcarią.

Bobsleje - Christoph Hafer 0,08 sek za trzecim aktualnie Krippsem.

Narciarstwo alpejskie - Andrea Ellenberger z ogromną przewagą dojechała do mety i tym samym zapewniła Szwajcarii awans do dalszej rywalizacji.

Narciarstwo alpejskie - Z ogromną lekkością i łatwością poradził sobie Justin Murisier. 2:0.

Curling - Japonki za jeden w drugiej partii. Szansa dla Brytyjek żeby odskoczyć rywalkom.

Bobsleje - Justin Kripps zalicza nienajlepszy przejazd i strata do Lochnera wynosi 0,45 sek.

Narciarstwo alpejskie - Pierwszy punkt dla Szwajcarii zdobywa Wendy Holdener, która na swoim koncie ma już dwa medale z tych igrzysk.

Bobsleje - Johannes Lochner na mecie ze sratą 0,20 sek do Friedricha.

Narciarstwo alpejskie - Przed nami Szwajcarzy, którzy zmierzą się z gospodarzami.

Narciarstwo alpejskie - Trzy nieukończone przejazdy reprezentantów Szwecji i nasi zachodni sąsiedzi awansują do dalszej rywalizacji.

Bobsleje - Francesco Friedrich zgodnie z założeniami zalicza znakomity czas przejazdu - 58,17 co daje łącznie 2:55,17.

Narciarstwo alpejskie - Linus Strasser z kolejnym punktem dla Niemiec. Mattias Roenngren, podobnie jak rodaczka, nie zdołał dojechać do mety.

Narciarstwo alpejskie - Emma Aicher zdobywa pierwszy punkt dla naszych sąsiadów. Szwedka wypadła z trasy.

Narciarstwo alpejskie - Kolejni Niemcy, którzy zmierzą się ze Szwedami.

Narciarstwo alpejskie - Stany Zjednoczone nie dały szans Słowacji - Radamus i Moltzan dołożyli kolejne dwa oczka, zatem mamy 3:0 i pewny awans Amerykanów!

Bobsleje - Za kilka chwil rozpocznie się trzeci ślizg rywalizacji czwórek mężczyzn. Na półmetku liderem jest osada Francesco Friedricha.

Narciarstwo alpejskie - Mikaela Shiffrin w końcu zdołała dotrzeć do mety w konkurencji technicznej. Zrobiła to również szybciej od swojej rywalki, zatem mamy 1:0 dla USA.

Narciarstwo alpejskie - Włosi z pewnym awansem 3:1! Przed nami Stany oraz Słowacja.

Narciarstwo alpejskie - O kolejny awans powalczą Włosi oraz Rosjanie. Póki co na prowadzeniu 2:0 reprezentacja Włoch.

Curling - Eve Muirhead wykorzystuje przywilej ostatniego zagrania i dwa oczka wędrują na konto Brytyjek

Narciarstwo alpejskie - Ależ się porobiło! Fabian Wilkens Solheim wypadł z trasy niemalże na starcie, Pyjas dojechał do mety. Wywalczyliśmy remis, ale o awansie decydowały czasy. Pod tym względem Norwegowie byli lepsi, zatem to właśnie oni przechodzą do dalszej rywalizacji.

Narciarstwo alpejskie - Thea Louise Stjernesund zdobywa punkt dla reprezentacji Norwegii. Na polu bitwy pozostał Paweł Pyjas.

Narciarstwo alpejskie - Jasiczek nie dał rady Norwegowi. Mamy 1:1. O kolejny punkt powalczy Magdalena Łuczak.

Narciarstwo alpejskie - Przyszedł czas na Michała Jasiczka. On z kolei zmierzy się z Timonem Hauganem.

Narciarstwo alpejskie - Maryna pewnie dojeżdża do mety! Jej rywalka dodatkowo zaliczyła upadek. Pierwszy punkt dla Polski.

Narciarstwo alpejskie - Jako pierwsza wystartuje Maryna Gąsienica-Daniel, a jej rywalką będzie Maria Therese Tviberg.

Narciarstwo alpejskie - Przyszedł czas na Polskę! Zmierzymy się z Norwegami.

Narciarstwo alpejskie - Tereza Nova zaliczyła upadek, a z dużą przewagą na metę wjechała Coralie Frasse Sombet. Francja przechodzi dalej.

Narciarstwo alpejskie - 2:0 dla Francji! Alexis Pinturault szybszy od Krystofa Kryzla.

Narciarstwo alpejskie - Teraz Francja vs Czechy. W pierwszym przejeździe szybsza okazała się Tessa Worley.

Narciarstwo alpejskie - O ostatecznym zwycięstwie zadecydują czasy - a pod tym względem Słowenia była szybsza.

Narciarstwo alpejskie - Lepsza okazała się również Andreja Slokar! Mamy już 2:1 dla Słowenii.

Narciarstwo alpejskie - Kolejni ruszyli Miha Hrobat i Erik Read. Tym razem szybsza była Słowenia.

Narciarstwo alpejskie - W pierwszym przejeździe Erin Mielzynski oraz Ana Bucik. Pierwsza na mecie była Kanadyjka.

Narciarstwo alpejskie - Dziś ostatnia konkurencja alpejska - slalom równoległy drużyn mieszanych. Wśród wszystkich reprezentacji wystąpi również Polska. Rozpoczniemy od starcia Słowenii z Kanadą.

Curling - Już kilka chwil po rozpoczęciu zmagań w narciarstwie alpejskim czeka nas finał czwórek kobiet w curlingu. O złoty medal zawalczą Japonki z Brytyjkami. Hammer po stronie drużyny z Europy.

No to zaczynamy! Przed nami ostatni dzień igrzysk, rozsiądźcie się wygodnie, na pierwszy ogień narciarstwo alpejskie. Ruszamy punkt 2:00.

Zanim oficjalnie pożegnamy igrzyska olimpijskie w Pekinie, przed nami jeszcze kilka medalowych rozstrzygnięć - w curlingu, bobslejach czy hokeju na lodzie. Z polskiego punktu widzenia, czeka nas jeszcze start drużyny w narciarstwie alpejskim oraz Izabeli Marcisz na 30 kilometrów.