La Liga: pewne zwycięstwo Królewskich, piękna bramka Asensio
Mervat [CC BY-SA 4.0]/Wikimedia Commons

• Dodał: Hubert Dondalski
  • Data publikacji: 19.02.2022, 22:52

Ostatnim spotkaniem sobotnich zmagań w La Liga był mecz pomiędzy Realem Madryt a Deportivo Alaves. Sporo czasu zajęło Królewskim na zdobycie bramki, ale koniec końców zwyciężyli 3:0 po bramkach Marco Asensio, Viniciusa Juniora oraz Karima Benzemy. Szczególnie bramka Hiszpana jest wartą zobaczenia.

Królewscy, którzy ostatnio niezbyt mogą się poszczycić formą, jak można się było spodziewać, od pierwszych minut ruszyli na rywali. Bardzo aktywnym piłkarzem był Vinicius Junior, ale Brazylijczyk nas do tego przyzwyczaił. W 13. minucie Federico Valverde miał całkiem niezłą okazję, ale jego uderzenie z okolic jedenastego metra było niecelne i minęło poprzeczkę rywali o centymetry. Widać było różnicę klas między tymi dwoma drużynami. W 30. minucie podobną sytuację do tej Valverde miał Ferland Mendy, ale i również jego uderzenie powędrowało nad poprzeczką.

W 37. minucie w końcu do głosu doszli goście, gdy lewym skrzydłem pognał Luis Rioja i jego strzał był całkiem niezły, ale nie sprawiło to problemu takiemu bramkarzowi, jakim jest Thibaut Courtois. Była to zdecydowanie najlepsza okazja w tej pierwszej połowie, która nie zachwycała poziomem.

Na drugą połowę podopieczni Carlo Ancelottiego wyszli bardzo zmotywowani. Ich ataki cały czas sprawiały problem obronie Deportivo Alaves. W 55. minucie Vinicius Junior popisał się swoimi umiejętnościami technicznymi, minął kilku rywali i oddał groźny strzał, lecz tym razem Fernando Pacheco okazał się lepszy. Golkiper drużyny gości nie miał jednak nic do powiedzenia w 63. minucie. Real Madryt pognał w stronę bramki przeciwników i piłka trafiła do Marco Asensio, a hiszpański skrzydłowy technicznym strzałem z dystansu wpakował piłkę prosto w prawe okno! Cudowna bramka!

Widać było, że ta bramka dodała sporo tlenu piłkarzom Realu, którzy zaczęli grać z polotem i fantazją. W 76. minucie Dani Carvajal oddał groźny strzał w stronę bramki Alaves, ale nie sprawiło to kłopotów golkiperowi drużyny gości. Minutę później Karim Benzema znalazł się na świetnej pozycji do zdobycia bramki, ale Francuz uderzył w prawy słupek. Druga bramka przyszła w 80. minucie. Real Madryt rozegrał piękną akcję i na samym jej końcu Benzema podał do Viniciusa Juniora, a Brazylijczyk dopełnił formalności. Tuż przed końcem spotkania Rodrygo został sfaulowany w polu karnym, co w konsekwencji skończyło się jedenastką, którą na bramkę zamienił Karim Benzema. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 i Real umocnił się na pozycji lidera.

Real Madryt - Deportivo Alaves 3:0 (0:0)

Bramki: 63' Asensio, 80' Vinicius Junior, 90+1' (k.) Benzema

Real: Courtois - Carvajal, Militao, Alaba, Mendy (85' Marcelo) - Modrić (82' Rodrygo), Casemiro, Valverde - Asensio (81' Ceballos), Benzema, Vinicius Junior (85' Hazard)

Alaves: Pacheco - Tenaglia, Miazga, Lejeune, Duarte (83' Navarro) - Pina - Jason (61' Pons), Escalante (72' Mendez), Loum (83' Moya), Rioja (72' Vallejo) - Joselu

Żółte kartki: Modrić - Loum

Sędzia: Jose Munuera Montero