NHL: Calgary Flames z dziewiątym zwycięstwem z rzędu
Daniel [CC BY 2.0]/Flickr

• Dodał: Krzysztof Dunaj
  • Data publikacji: 20.02.2022, 10:58

Calgary Flames w niedzielę (20.02.22 r.)  polskiego czasu zwyciężyło po raz dziewiąty z rzędu. Natomiast Anaheim Duck przerwało serię porażek. Wyjątkowa skuteczność Eliasa Lindholma, który reprezentuje “Płomienie”.

Calgary Flames rozgrywa bardzo udany sezon. W niedzielę, 20 lutego br. “Płomienie” zwyciężyły dziewiąty raz z rzędu. Tym razem ich wyższość musieli uznać gracze Seattle Kraken. Wówczas gospodarze wygrali 2:1. Oba zespoły strzeliły już w pierwszej tercji. Wyniki 1:1 utrzymywał się przez większość spotkania. Choć goście przegrali, mieli swoje okazje do wyjścia na prowadzenie. Na ich nieszczęście świetną dyspozycją w spotkaniu wykazał się bramkarz Jacob Markstrom.

Zwycięskiego gola dla Calgary Flames w 48. minucie spotkania zdobył Elias Lindholm. 27-latek w ostatnich siedmiu spotkaniach strzelił osiem bramek.

Calgary Flames - Seattle Kraken 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Anaheim Ducks na wyjeździe w meczu przeciwko Vancouver Canucks przerwało serię czterech porażek z rzędu. “Kaczory” w niedzielnej kolejce zwyciężyły 7:4. Goście już po pierwszej tercji prowadzili 3:0. W drugiej części dołożyli kolejne trzy. W tej tercji dwie bramki zdobyli gospodarze. Choć ostatnia tercja zakończyła się na korzyść Vancouver Canucks (2:1), to nie wystarczyło, żeby po ostatniej syrenie cieszyć się ze zwycięstwa.

Vancouver Canucks - Anaheim Ducks 4:7 (0:3, 2:3, 2:1)