PGNiG Superliga Kobiet: zwycięstwo MKS-u Lublin w hicie kolejki

• Data publikacji: 20.02.2022, 20:09

Mecz w Lubinie między mistrzyniami Polski a ostatnią drużyną w tabeli w ramach 18. kolejki PGNiG Superligi Kobiet został przełożony. Inne spotkania doszły do skutku, a w najciekawszym z nich MKS Lublin wygrał w Kobierzycach.

Najciekawiej zapowiadał się mecz w Kobierzycach. Trzeci w tabeli zespół KPR Gminy podejmował MKS FunFloor Perłę Lublin. Zespół z Lubelszczyzny mógł zostać samodzielnym liderem, gdyż spotkanie MKS-u Zagłębie Lubin z Suzuki Koroną Handball Kielce został przełożony. KPR dotrzymał kroku faworytkom jedynie w pierwszych minutach, kiedy prowadził 2:0. Kilka minut później było już 7:3 dla drużyny z Lublina. Do przerwy MKS utrzymał cztery bramki przewagi - 16:12. Drugą połowę, podobnie jak pierwszą zespół gospodarzy rozpoczął od dwóch bramek. Lublinianki odpowiedziały serią 5:0, a bezpieczną zaliczkę zachowały do samego końca. Ostatecznie szczypiornistki z Lublina triumfowały 29:26 i sięgnęły po 16. zwycięstwo w sezonie. Aż siedem bramek rzuciła Romana Roszak.

Do niespodzianki doszło w Piotrkowie Trybunalskim. Piotrcovia zajmująca piąte miejsce w tabeli przegrała z przedostatnim EKS-em Startem Elbląg. Zespół gości odniósł dopiero czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Zespół z Elbląga prowadził praktycznie przez całe spotkanie. Na kwadrans przed końcem Start miał sześć bramek przewagi, a ostatecznie wygrał 35:31. Liderką EKS-u była Joanna Wołoszyk, która rzuciła aż 13 goli. W Jarosławiu Eurobud JKS pewnie wygrał 29:17 z Młynami Stoisław Koszalin.