Pięciobój nowoczesny - MŚ: Białorusinki najlepsze w sztafecie

• Data publikacji: 07.09.2018, 23:30

Białorusinki zdobyły złoto mistrzostw świata w pięcioboju nowoczesnym w konkurencji sztafet żeńskich. Drugie miejsce zajęły Niemki, a trzecie Gwatemalki.

Zawody rozpoczęto od rankingowej rundy szermierki. Najlepsze były w niej Koreanki Soo Jin Yang i Juhye Choi, które wgrały 33 pojedynki. Dwa zwycięstwa mniej odnotowały Rosjanki Swietłana Lebiediewa i Liudmiła Tebekina, natomiast na trzecim miejscu z 30 wygranymi uplasowały się Xiaonan Zhang i Yufei Bian z Chin.

W pływaniu Rosjanki jako jedyne złamały barierę dwóch minut, uzyskując czas 1:59,98. Na drugim miejscu do mety przypłynęły Węgierki Michelle Gulyás i Blanka Guzi (2:04,63), a na trzecim Chinki. Sborna objęła prowadzenie w klasyfikacji łącznej, na drugie miejsce awansowały Zhang i Bian, a na trzecie spadły Koreanki.

Bonusowa runda szermierki nie przyniosła zmian w czołówce, ponieważ trzy najlepsze sztafety po pływaniu przegrały swoje pojedynki. Stratę do nich zmniejszyły czwarte Białorusinki - Iryna Prasiancowa i Anastasija Prokopienko pokonały w tej fazie zawodów cztery inne duety.

Jazda konna doprowadziła do zmiany lidera - eliminację Rosjanek wykorzystały Koreanki, które wprawdzie zaliczyły w sumie trzy zrzutki, ale zdołały wyprzedzić również Koreanki, które zebrały w sumie 27 pkt. karnych. Na trzecie miejsce awansowały Białorusinki, które również trzykrotnie strąciły przeszkody.

Do kombinacji Yang startowała trzy sekundy przed Zhang i osiem przed Prasiancową. Białorusinki udowodniły, że są jednymi z najlepszych specjalistek od biegu i strzelania w stawce - wyszły na prowadzenie i z przewagą 17 sekund wygrały. Na drugie miejsce awansowały Niemki Annika Schleu i Ronja Steinborn, natomiast na najniższym stopniu podium stanęły Gwatemalki Sofia Cabrera i Sophia Hernandez.

1. Iryna Prasiancowa/Anastasija Prokopienko (Białoruś) 1381 pkt.
2. Annika Schleu/Ronja Steinborn (Niemcy) 1364 pkt.