PKO Ekstraklasa: niesamowity powrót Warty Poznań i wygrana z Radomiakiem

• Dodał: Mateusz Krupa
  • Data publikacji: 20.02.2022, 14:27

Niedzielne zmagania w PKO BP Ekstraklasie zapoczątkował mecz między Wartą Poznań a Radomiakiem Radom. Po niesamowitym powrocie gospodarzy ostatecznie padł wynik 3:1.

W pierwszym kwadransie nie widzieliśmy żadnych groźniejszych sytuacji. Lekką przewagę mieli podopieczni Dawida Szulczka, ale nie potrafili oni zagrozić bramce Majchrowicza. Żadna z ekip nie była w stanie przeprowadzić składnego ataku. Swoje szanse mieli m.in. Zrelak i Maurides, lecz nie udało im się skierować piłki do siatki. Kilka chwil przed zakończeniem pierwszej połowy Radomiak wyszedł na prowadzenie. Po zamieszaniu w polu karnym i odbiciu futbolówki przez Lisa najlepiej w tej sytuacji odnalazł się Abramowicz, który miał przed sobą pustą bramkę i zdobył swojego drugiego gola w tym sezonie. Na przerwę to goście z Radomia schodzili w lepszych humorach, prowadząc 1:0.

Świetnie zaczęła się ta druga połowa dla Warty. Już w 47. minucie stan meczu wyrównał Jan Grzesik. Prawy obrońca po podaniu od Papeau płaskim strzałem pokonał Majchrowicza i ucieszył kibiców zgromadzonych na stadionie w Grodzisku. Chwilę później było 2:1 dla gospodarzy. Kontrę wyprowadził Papeau i zagrał do Luisa, który w sytuacji sam na sam dał prowadzenie swojej drużynie. Nieprawdopodobne rzeczy działy się w tym meczu. Do siatki ponownie trafił Miguel Luis, tym razem po strzale z powietrza i w osiem minut zrobił nam się wynik 3:1. Fatalnie weszli w tę drugą połowę zawodnicy Radomiaka. Podopieczni Dariusza Banasika starali się odwrócić przebieg tego spotkania, ale bezskutecznie. Gospodarze liczyli już tylko na kontry, lecz również nie zdołali podwyższyć prowadzenia i ostatecznie Warta wygrała 3:1, czyniąc spory krok w stronę utrzymania w lidze.

Warta Poznań - Radomiak Radom: 3:1 (0:1)

Bramki: 47' Grzesik, 52', 53' Luis - 37' Abramowicz

Warta: Lis - Matuszewski, Ivanov, Szymonowicz, Trałka, Grzesik - Papeau (63' Castaneda), Kupczak (90+3' Maenpaa), Kopczyński, Luis (63' Szczepański) - Zrelak (74' Kuzimski)

Radomiak: Majchrowicz - Abramowicz, Cichocki, Rossi, Jakubik (75' Matos) - Joalisson (59' Luizao), Łukasik (75' Karwot), Cele (59' Machado), Leandro - Maurides (59' Radecki), Angielski

Żółte kartki: 17' Trałka - 24' Cele, 90+4' Leandro

Sędzia: Krzysztof Jakubik