Lekkoatletyka: kolejna wygrana Swobody, rekord życiowy Skrzyszowskiej

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 20.02.2022, 16:51

Za nami kolejny halowy mityng lekkoatletyczny z udziałem Polaków. Tym razem zobaczyliśmy ich na starcie zawodów Istaf Indoor w Düsseldorfie. Kolejne zwycięstwo w sezonie odniosła Ewa Swoboda. Natomiast Pia Skrzyszowska ustanowiła nowy rekord życiowy na 60 metrów.

W rywalizacji kobiet na 60 metrów stanęły dwie Polki, a jedną z nich była rewelacyjna w tym sezonie Ewa Swoboda, która pewnie wygrała swój półfinał z czasem 7,12 sekundy. W tym samym biegu co Swoboda startowała także Pia Skrzyszowska. Druga z naszych reprezentantek nieźle pobiegła i dzięki rezultatowi 7,27 sekundy awansowała do finału. W decydującym wyścigu najlepsza oczywiście była Swoboda, która triumfowała, osiągając wynik 7,10 sekundy. Za nią, na drugiej pozycji dobiegła Pia Skrzyszowska. Ta z kolei, rezultatem 7,22 sekundy pobiła swój rekord życiowy.

Na tym samym dystansie, ale z płotkami zaprezentowała się Klaudia Siciarz. Polka z czasem 8,11 sekundy wygrała swój półfinał i ostatecznie z czwartym wynikiem weszła do finału. W nim Siciarz uzyskała rezultat 8,06 sekundy, co dało jej trzecie miejsce i najlepszy wynik w tym sezonie. Najlepsza była Nadine Visser z czasem 7,93 sekundy.

Konkurs skoku o tyczce mężczyzn padł łupem Bo Kanda Lity Baehre, który osiągnął wysokość 5,81 metra. Drugie miejsce z rezultatem o 10 centymetrów słabszym zajął Piotr Lisek. Gorzej poszło Robertowi Soberze, który po zaliczeniu 5,61 i trzech zrzutkach na 5,71 metra został sklasyfikowany na szóstej lokacie. Niestety obu naszym reprezentantom nie udało się osiągnąć minimum kwalifikacyjnego do halowych mistrzostw świata w Belgradzie.