Koszykówka - Suzuki Puchar Polski: Stal Ostrów triumfatorem! Nie było sensacji w finale.
Rafał Jakubowicz/Arged BM Stal

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 20.02.2022, 20:03

W niedzielnym finale Suzuki Pucharu Polski Stal Ostrów Wielkopolski zmierzyła się z największą sensacją tych rozgrywek, drużyną Startu Lublin. W półfinałach lublinianie pokonali Kinga Szczecin, z kolei Stal triumfowała nad Śląskiem Wrocław. Dziś po puchar sięgnęli koszykarze z Wielkopolski, których niekwestionowanym liderem był James Florence.

W pierwszej kwarcie finału bardzo wiele wskazywało na to, że ekipa Startu Lublin rozpędziła się na dobre po zwycięstwach z Zastalem i Kingiem Szczecin i absolutnie nie zamierza zwalniać tempa. Drużyna prowadzona przez Tane Spaseva wygrała tę partię aż 20:10. Nie tylko rozmiar przewagi po zaledwie dziesięciu minutach gry robił wrażenie, ale też zaledwie 10 oczek zdobytych przez zespół z Ostrowa. Na początku drugiej części gry obserwowaliśmy pewnego rodzaju kontynuację tego, co było w pierwszej. Lublinianie błyskawicznie uciekli nawet na 16 punktów, ale wtedy zaczęły się ich problemy, a do głosu doszli koszykarze Stali. Mistrzowe Polski od wyniku 28:12 dla rywali zanotowali serial punktowy 13:3, który pozwolił im wrócić do meczu. Po pierwszej połowie Start Lublin prowadził 41:34.

Trzecia kwarta wyglądała już zupełnie inaczej niż pierwsza połowa. Drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego zagrała świetną parię, dzięki której zapewniła sobie całkiem wygodny wynik wyjściowy przed ostatnią odsłoną. Trener Milicić był w stanie zmotywować swoich podopiecznych, a ci przełożyli jego uwagi na swoją postawę na parkiecie. Trzecią kwartę Stal wygrała aż 28:14, a kluczową postacią drużyny był James Florence. Przed ostatnią kwartą wiele wskazywało, że rozpędzona drużyna z Ostrowa nie pozwoli sobie na wypuszczenie zwycięstwa z rąk. Podopieczni Milicicia utrzymali formę z poprzedniej odsłony i stopniowo powiększali swoją przewagę. Na osiem minut przed końcem spotkania prowadzili nawet 73:57, co dawało Startowi już tylko iluzoryczne szanse. Stal Ostrów Wielkopolski ostatecznie pokonała Start Lublin 83:76 i została triumfatorem Suzuki Pucharu Polski.

Start Lublin - Stal Ostrów Wielkopolski 76:83 (20:10, 21:24, 14:28, 21:21)

Start Lublin: Kostrzewski 20, Wilson 18, Scott 11, Jeszke 7, Szymański 6, Dziemba 5, Melvin 5, Taylor 2, Pelczar 2.

Stal Ostrów Wielkopolski: Garbacz 20, Florence 19, Palmer 12, Simmons 9, Andersson 7, Young 6, Drechsel 5, Mokros 3, Kulig 2, Wojciechowski 0.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.