Piłka ręczna - Bundesliga: SC Magdeburg i Chrapkowski z pewnym zwycięstwem
Pixabay

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 20.02.2022, 20:17

Za piłkarzami ręcznymi grającymi w niemieckiej Bundeslidze już 21. seria gier. W czwartek kolejne zwycięstwo odniosła drużyna Piotra Chrapkowskiego - SC Magdeburg zwyciężył u siebie, broniąc jednocześnie pozycji lidera w tabeli.

Zawodnicy z Magdeburga tym razem grali przed własną publicznością, a ich rywalem była drużyna z drugiej części tabeli. Dla ekipy Chrapkowskiego ten mecz był okazją do umocnienia się na pierwszej pozycji. Gospodarze zaczęli od szybkiego prowadzenia 5:1 dzięki skuteczności Magnussona. To był tylko początek koncertowej gry Magdeburga - znacznie częściej oddawali rzuty na bramkę rywali, a pod koniec pierwszej partii zaliczyli jeszcze pokaźną, sześciopunktową serię i schodzili z boiska z zapasem 20:9. Nie inaczej było w drugiej odsłonie. Pierwsze dziesięć minut po przerwie przebiegało pod znakiem gry punkt za punkt, ale później znów swoje robili gospodarze. Drużyna z Göppingen nie potrafiła znaleźć sposobu na świetną grę miejscowych. Piotr Chrapkowski dołożył do wyniku w tym spotkaniu jedną bramkę.

Magdeburg - Göppingen 37:26 (20:9)

O utrzymanie się na trzeciej pozycji stale walczą zawodnicy z Flensburga. Tym razem SG mierzyło się na wyjeździe z HC Erlangen i wykonało swoje zadanie. Przyjezdni potrzebowali dziesięciu minut, by wyprowadzić wynik na swoją korzyść - po bramce Jakobsena prowadzili 7:4. Był moment, kiedy mieli w zapasie nawet pięć "oczek", ale rywale nie zamierzali odpuszczać i deptali im po piętach. W 18. minucie drużyny dzieliła bowiem tylko jedna bramka, ale na przerwę to goście schodzili z uśmiechem na twarzy. Ten mecz był w ich rękach, ale musieli utrzymać poziom gry także w drugiej części. Udało im się być równie skutecznymi w ataku, dzięki czemu zwyciężyli to spotkanie i wywieźli z Erlangen cenne punkty.

Erlangen - Flensburg-Handewitt 26:30 (13:15)

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.