Serie A: Inter przegrywa bardzo ważne spotkanie
Wikimedia

• Dodał: Hubert Dondalski
  • Data publikacji: 20.02.2022, 20:00

W ramach 26. kolejki Serie A będący przed szansą na powrót na tron Inter Mediolan podejmował US Sassuolo Calcio. Goście pokazali się z bardzo dobrej strony i zwyciężyli z podopiecznymi Simone Inzaghiego 0:2!

Już w pierwszej minucie Sassuolo odebrało piłkę w środku pola i pognało pod bramkę Samira Handanovicia, lecz strzał Hameda Juniora Traore był daleki od sukcesu. Drużyna gości w pierwszych minutach była aktywniejszą ekipą, co przełożyło się na pierwszą bramkę w tym spotkaniu. W 8.  minucie Hakan Calhanoglu stracił piłkę w środku pola, z czego narodziła się akcja, na której końcu Giacomo Raspadori oddał strzał z 14. metra i pokonał golkipera! W 16. minucie Hakan Calhanoglu pięknie uderzył z krawędzi pola karnego, lecz na jego nieszczęście piłka o milimetry minęła prawy słupek bramki.

Kolejną okazje Inter miał w 18. minucie, gdy szczęścia z dystansu spróbował Alexis Sanchez, ale strzał Chilijczyka bez problemu został obroniony przez bramkarza. Nerazzuri próbowali wyrównać wynik, ale nim się obejrzeli, a było już 0:2. W 26. minucie Traore posłał bardzo ładne dośrodkowanie do Gianluci Scamacci, który idealnie wkleił się w linię obrony i strzałem głową zaskoczył gospodarzy! W 39. minucie powinno być 0:3, ale strzał Dominica Berardiego odbił się od poprzeczki! Koniec końców pierwsza odsłona tego spotkania zakończyła się prowadzeniem gości.

Na drugą połowę Inter wyszedł ze zmianami w składzie i od razu przełożyło się to na grę. W 59. minucie świeżo wprowadzony Edin Dzeko zmarnował bardzo dobrą sytuację, po tym gdy otrzymał dośrodkowanie, ale jego strzał zatrzymał niezawodny dziś Andrea Consigli. To nie był jedyny pojedynek tej dwójki. W 64. minucie Bośniak ponownie stanął przed szansą na zdobycie kontaktowej bramki, ale ponownie golkiper Sassuolo stanął na wysokości zadania!

Minuty mijały nieubłagalnie, a Inter Mediolan nie potrafił znaleźć sposobu, na pokonanie Andrei Consigliego. Co więcej, w 79. minucie Giacomo Raspadori miał dobrą okazję na przypieczętowania wyniku, lecz tym razem to Handanović popisał się umiejętnościami. W ostatnich minutach Inter zdobył bramkę kontaktową za sprawą Stefana de Vrija, ale nawet ta została anulowana i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sassuolo 0:2.

Inter Mediolan - US Sassuolo Calcio 0:2 (0:2)

Bramki: 8' Raspadori, 26' Scamacca

Inter: Handanović - Skriniar, de Vrij, Dimarco - Darmian (46' Dumfries), Gagliardini (46' Dzeko), Barella, Calhanoglu (78' Vidal), Perisić (78' D'Ambrosio) - Sanchez, Martinez

Sassuolo: Consigli - Muldur, Chiriches, Ayhan, Kyriakopoulos - Frattesi (70' Matheus Henrique), Lopez - Berardi (89' Peluso), Raspadori, Traore (78' Harroui) - Scamacca (70' Defrel)

Żółte kartki: D'Ambrosio - Raspadori, Muldur

Sędzia: Francesco Fourneau