La Liga: Betis z kolejną wygraną
TQUIFES, Tomás Quifes Correa/Flickr

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 20.02.2022, 21:05

Real Betis pokonał Mallorcę 2:1 na Estadio Benito Villamarin. Było to ich czwarte zwycięstwo w ostatnich pięciu meczach ligowych.

W niedzielny wieczór w Sewilli spotkały się dwie drużyny, które w ostatnich meczach potrafiły wygrywać. Z jednej strony zdecydowanym faworytem wydawał się Betis, z drugiej jednak Mallorca zainkasowała komplet punktów w ostatnich dwóch pojedynkach, oddalając się od strefy spadkowej. Na niekorzyść gospodarzy mogło działać natężenie spotkań, ponieważ Andaluzyjczycy grali zarówno w Pucharze Hiszpanii, jak i Lidze Europy.

Manuel Pellegrini szachował siłami piłkarzy, wystawiając kilku innych zawodników, niż to miało miejsce w czwartkowym meczu z Zenitem Sankt Petersburg. Pierwsza połowa to dominacja wyżej notowanej drużyny. W 25. minucie Sergio Canales dośrodkował piłkę w pole karne, a Alex Moreno klasycznym "szczupakiem" umieścił ją w siatce. Przyjezdni byli blisko wyrównania za sprawą Vedata Muriqiego. Kosowianin silnie uderzył, lecz futbolówka odbiła się od słupka. W drugiej odsłonie gospodarze sprawiali wrażenie zadowolonych skromnym prowadzeniem i spowalniali grę. W 75. minucie Muriqi wyrównał z główki i Betisowi zaczęło się spieszyć. Niecałe dziesięć minut później Rodrigo Battaglia zagrał ręką w polu karnym, co zakończyło się jedenastką, którą wykorzystał Willian Jose. Trzeci zespół tabeli mógł cieszyć się z kolejnych trzech punktów.

Real Betis - Mallorca: 2:1 (1:0)

Bramki: 25' Moreno, 83'(k.) Willian Jose - 75' Muriqi

Betis: Silva - Bellerin, Bartra, Ruiz (62' Gonzalez), Moreno - Rodriguez, Carvalho, Fekir, Canales (84' Joaquin), Juanmi (62' Tello) - Iglesias (70' Willian Jose)

Mallorca: Rico - Maffeo, Valjent, Raillo, Costa - Kubo (46' Lee), Sevilla (65' Battaglia), Galarreta (45+2' Sanchez), Rodriguez (70' Nino) - Angel (46' Ndiaye), Muriqi

Żółte kartki: 45' Ruiz, 46' Juanmi, 87' Bellerin - 52' Muriqi, 82' Battaglia

Sędzia: Cesar Soto Grado