WTA Doha: świetny powrót i zwycięstwo Linette

• Data publikacji: 21.02.2022, 15:56

Magda Linette (67. WTA) pokonała w I rundzie turnieju WTA Doha Amerykankę, Alison Riske (52. WTA) 2:6, 7:6(5), 6:1. Tym samym Polka zrewanżowała się za styczniową porażkę z tą samą rywalką podczas turnieju w Adelajdzie, kiedy przegrała w dwóch setach.

Spotkanie od samego początku nie układało się naszej zawodniczce, która w pierwszych trzech gemach wygrała ledwie cztery piłki, przez co bardzo szybko przegrywała 0:3 z podwójnym przełamaniem. Trochę nadziei w serca polskich kibiców wlała czwarta odsłona, w której Magdzie udało się uzyskać odłamanie i nawiązać walkę z rywalką. Niestety chwilę później Riske przełamała Polkę po raz trzeci, by następnie zamknąć rywalizację w secie wynikiem 6:2.

Druga odsłona to niestety powtórka z rozrywki. Linette zaczęła jeszcze gorzej, ponieważ tym razem w trzech gemach wygrała tylko dwie wymiany i ponownie przegrywała 0:3. Następnie poznanianka odłamała na 1:3, ale wciąż znajdowała się na straconej pozycji. W kolejnych gemach Alison nie miała większych problemów z utrzymaniem serwisu, dzięki czemu przy stanie 5:4 serwowała na zwycięstwo. W najważniejszym momencie Amerykanka nie wytrzymała jednak presji, a swoją szansę natychmiast wykorzystała Magda, która odłamała i wyrównała na 5:5. Chwilę później obie tenisistki wygrały własne gemy serwisowe i do rozstrzygnięcia losów seta potrzebny był tie-break. W nim lepiej zaprezentował się Linette, która przy stanie 5:5 uzyskała mini-breaka, a następnie zamknęła seta.

Trzecia część meczu to z kolei kompletna dominacja w wykonaniu Polki, która już w pierwszym gemie uzyskała przewagę przełamania. Następnie Magda podwyższyła prowadzenie w piątym gemie, kiedy przełamała rywalkę po raz drugi, a w siódmym zakończyła całe starcie, wynikiem 6:1.

Magda Linette (POL) — Alison Riske (USA) 2:6, 7:6(5), 6:1