LCS: niesamowita forma FlyQuest oraz Team Liquid
Riot Games, Inc.

• Data publikacji: 25.02.2022, 19:00

Za nami trzeci, pełny emocji tydzień rozgrywek League Series Championship, W trakcie pierwszego dnia padła informacja o zwolnieniu Nicka "LS" De Cesare'a, która wprawiła w osłupienie wszystkich kibiców League of Legends na świecie. Rozgrywki toczyły się jednak dalej, a najlepiej w tej kolejce zaprezentowały się FlyQuest oraz Team Liquid, które po dwóch kolejnych wygranych mają bilans 5-1 i przewodzą ligowej tabeli.

Team Liquid vs Evil Geniuses — 1:0 (MVP: Santorin)

Team Liquid Evil Geniuses
Bwipo Graves 1/0/4 0/3/3 Gnar Impact
Santorin Volibear 2/0/11 2/4/2 Xin Zhao Inspired
Bjergsen Veigar 8/0/2 1/2/1 Corki jojopyun
Hans sama Jinx 3/2/9 2/2/3 Jhin Danny
CoreJJ Nautilus 0/3/12 0/3/3 Leona Vulcan

Rozgrywka rozpoczęła się od walki 3 vs 3 na dolnej alei, z której pierwszą krew zdołał wyciągnąć Hans sama, zapewniając drużynie nieznaczną przewagę. Następnie w 11. minucie zespoły wymieniły się obiektami neutralnymi z mapy — powietrzny smok trafił do Evil Geniuses, natomiast Rift Herald został pokonany przez Team Liquid. W kolejnych minutach nie działo się zbyt wiele i dopiero w 18. minucie ekipy zdobyły po jednym killu, a następnie raz jeszcze wymieniły się obiektami — tym razem Herald został zdobyty przez EG, a piekielnego drake'a wzięli gracze TL. Po wszystkich przewaga znajdowała się po stronie Team Liquid i wynosiła blisko 2,000 złota.

W 23. minucie otrzymaliśmy teamfight na środkowej alei, z którego lepiej wyszło TL, zdobywając trzy zabójstwa, wobec dwóch po stronie przeciwników. Następnie drużyna zniszczyła również wieże oraz zdobyła drugiego smoka, osiągając tym samym cztery tysiące przewagi. Z kolei w 25. minucie niebieski zespół zgarnął trzy kolejne kille, które pozwoliły mu spokojnie zająć się Baronem Nashorem. Wraz ze wzmocnieniem ekipa weszła do bazy rywali midem i wygrała decydującą walkę, po której zakończyła spotkanie w 28. minucie.

100 Thieves vs FlyQuest — 0:1 (MVP: Kumo)

100 Thieves FlyQuest
Ssumday Gnar 2/3/2 4/4/8 Tryndamere Kumo
Closer Trundle 1/2/9 1/1/10 Hecarim Josedeodo
Abbedagge Corki 2/4/5 6/1/8 Veigar toucouille
FBI Aphelios 4/3/5 5/2/6 Jinx Johnsun
huhi Leona 2/4/8 0/3/9 Thresh aphromoo

Mecz rozpoczął się od ganku na górnej alei w wykonaniu Hecarima, który pomógł Tryndamerowi zdobyć pierwszą krew przeciwko Gnarowi. Odpowiedź 100 Thieves przyszła na dolnej alei, gdzie drużynie udało się przeprowadzić skuteczny "dive", a podwójne zabójstwo zapisał na swoim koncie Aphelios. W kolejnych minutach to jednak FlyQuest przejęli kontrolę na Summoner's Rift, zgarniając zarówno Rift Heralda, jak i górskiego smoka. Złodzieje nie przejęli się tym zbytnio i niedługo później dorzucili następnego killa do kolekcji, a także wyrównali stan drake'ów, jednocześnie uzyskując 2,500 sztuk złota przewagi w 15. minucie. Dwie minuty później otrzymaliśmy teamfight wokół Heralda — ten trafił do 100T, którzy dodatkowo wygrali walkę trzech za jednego. Chwilę później zespół użył Shelly na bocie do zniszczenia dwóch wież, co pozwoliło im podwoić przewagę i przekroczyć pięć tysięcy.

W 20. minucie FLY udało się jednak wyłapać Gnara tuż przed smokiem, dzięki czemu ten trafił w ich ręce. Ledwie cztery minuty później FlyQuest całkowicie zaskoczyli przeciwników, dominując ich w walce na midzie, gdzie zdobyli trzy kille wobec jednego po stronie Thieves. W tej sytuacji czerwona drużyna spokojnie ruszyła po Nashora, a Złodziejom pozostało zadowolić się drugim drakem. W kolejnych minutach FLY wykorzystali wzmocnienie do wyrównania liczby zabójstw na 8:8, a także odzyskania przewagi w złocie. Z kolei w 31. minucie 100 Thieves udało się pokonać Barona Nashora, ale ceną za niego była utrata aż trzech żyć oraz trzeciego powietrznego smoka. Pięć minut później zespoły dokonały wymiany — drake'a wzięli gracze Thieves, a Nashor trafił do FlyQuest.

Tym razem wzmocnienie wystarczyło do otworzenia bazy na midzie oraz topie, a także zniszczenia jednego inhibitora. W 42. minucie to jednak 100 Thieves wygrali walkę na midzie, po której wreszcie pozyskali duszę powietrznego smoka i zapewnili sobie szansę na odwrócenie losów rozgrywki. Mimo tego minutę później decydujący teamfight na górnej rzece potoczył się po myśli FLY, którzy następnie ruszyli midem i zakończyli spotkanie.