WTA Doha: Rosolska i Routliffe w drugiej rundzie
NAPARAZZI/ Wikimedia

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 21.02.2022, 18:43

Alicja Rosolska wraz z Erin Routliffe awansowały do 1/8 finału deblistek WTA Doha. Polsko-nowozelandzki duet pokonał Kamillę Rachimową oraz Clare Tauson.

Alicja Rosolska była bliska zwycięstwa pierwszego seta. Rozpoczęła spotkanie od przełamania i wszystko układało się po jej myśli. Polka wraz z Nowozelandką w pierwszej połowie partii znacznie przeważały na boisku. Druga część seta była jednak dużo mniej udana. Złą passę rozpoczął przegrany dziewiąty gem. "Odłamanie" dodało duńsko-rosyjskiemu duetowi wiatru w żagle i nie oddały już one do końca żadnej partii wygrywając 7:5.

Druga partia była dla Polki dużo bardziej szczęśliwa. Po ciężkim rozpoczęciu partii, gdy Alicja RosolskaErin Routliffe zwyciężyły dopiero przy grze na przewagi wszystko zaczęło się układać. Przy stanie 2:1 udało się przełamać partię i chwilę później Rosolska prowadziła już 4:1. Kolejnego break'a Polka i Nowozelandka urwały dopiero w ostatniej partii seta wygrywając 6:2.

Remis oznaczał tie-breaka. W nim wręcz roiło się od przejęć serwisów. Do stanu 8:5 dla Rosolskiej aż dziewięciokrotnie duet serwujący tracił punkty - na szczęście częściej przytrafiało to się rywalkom Polki. Pod koniec seta skuteczność była znacznie lepsza, a ze zwycięstwa 10:7 cieszyć może się reprezentantka Polski.

Para Alicja Rosolska/Erin Routliffe zagra w kolejnej rundzie z duetem Desirae Krawczyk/Ellen Perez.

Kamila Rachimowa/Clare Tauson - Alicja Rosolska/Erin Routliffe 1:2 (7:5, 2:6, 7:10)