UAE Tour: Bissegger zwycięzcą czasówki i nowym liderem
CC-by-SA Granada

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 22.02.2022, 13:40

Szwajcar Stefan Bissegger (EF Education-EasyPost) wygrał czasówkę na wyścigu UAE Tour i po trzech etapach objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) był 17.

Na trzecim etapie wyścigu UAE Tour organizatorzy przygotowali dla kolarzy krótką, 9-kilometrową czasówkę. Trasa prowadząca po mieście Ajman była płaska i nie była wymagająca technicznie. Newralgicznym momentem był nawrót mniej więcej w połowie trasy.

Na początku listy startowej znajdował się Szwajcar Stefan Bissegger (EF Education-EasyPost), który ustawił poprzeczkę bardzo wysoko, osiągając czas 9:43. Jak się później okazało, nikt nie był w stanie pojechać szybciej i to Bissegger wygrał wtorkowy etap, a także został nowym liderem. Drugie miejsce zajął mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas Filippo Ganna (Ineos Grenadiers), który uzyskał czas 9:50. Trzeci był Tom Dumoulin (Jumbo-Visma) z rezultatem 9:57. Tuż za podium znaleźli się trzej zawodnicy UAE Team Emitrates: Tadej Pogacar - 10:01, Joao Almeida - 10:05 i Mikkel Bjerg - 10:07.

Najlepiej z Polaków pojechał Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers), który stracił do zwycięzcy 34 sekundy i zajął 17. miejsce. Kwiato dobrze pojechał drugą część etapu, gdyż na pomiarze czasu po 4,5 km zajmował dopiero 57. miejsce. Kraksę zaliczył Filip Maciejuk (Bahrain - Victorious) i zakończył etap z czasem 10:41 na 69. miejscu. Rafał Majka (UAE Team Emirates) był 76. z czasem 10:44.