WTA Doha: Linette przegrywa w drugiej rundzie. Górą faworyzowana Czeszka
Robbie Mendelson/ Wikimedia

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 22.02.2022, 14:54

Magda Linette odpadła z turnieju tenisowego WTA Doha. W 2. rundzie pokonała ją Czeszka Barabara Krejcikova.

Czeszka rozstawiona była z numerem drugim, więc siłą rzeczy była stawiana w roli faworytki. W pierwszej rundzie miała wolny los, zaś Linette w trzech setach musiała mierzyć się z Amerykanką Riske.

Pierwszego seta Polka rozpoczęła od dobrego serwisu. Doszły do tego autowe zagrania jej przeciwniczki, co pozwoliło dość gładko wygrać gema otwierającego wtorkową rywalizacje. Z czasem Czeska grała jednak lepiej. Wygrała wszystkie kolejne gemy pierwszej partii, w której triumfowała 6:1. Polce skrzydła mógł podciąć trzeci gem. W nim dobrze serwowała, pojawił się nawet as, ale ostatecznie została przełamana.

Drugiego seta Krejcikova rozpoczęła od podwójnego błędu serwisowego, ale później autowe piłki posyłała Linette. Ta jednak przełamać nie dała się w drugim gemie. Polka rozpoczęła go od autowych zagrań, ale w decydującej części tego rozdania skuteczniejszą w poszczególnych wymianach była nasza reprezentantka.

Wynik wciąż był więc otwarty. Nadzieje na odmienienie losów meczu wlał trzeci gem. W nim piłki na przełamanie miała Linette, która grała odważniej, czym zmuszała swoją rywalkę do błędów. Ta jednak uratowała sytuację i wygrała tego gema w grze na przewagi. Linette też nie dała się przełamać, choć w czwartym gemie wkradł się jej podwójny błąd serwisowy. Gra w kratkę spowodowała, że Linette straciła szóstego gema. W nim zabrakło troszkę szczęścia. Gdyby nie minimalnie autowa piłka to byłoby zwycięstwo i wyrównanie na 3:3. O szczęściu może mówić natomiast Krejcikova, której w pierwszej partii raz pomogła siatka, zaś innym razem trafiła idealnie na linię.

Ostatecznie wygrała ona też drugą partię. W niej pierwszą szansę na skończenie meczu miała w siódmym gemie, ale jej zmorą okazały się piłki autowe. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyła się po skończeniu następnego rozdania.

Magda Linette (POL) - Barbara Krejcikova (CZE) [2]   1:6 3:6