ATP Dubaj: pewne zwycięstwo Hurkacza w I rundzie

• Data publikacji: 22.02.2022, 15:14

Hubert Hurkacz (11. ATP) bardzo pewnie pokonał Aleksandra Bublika (30. ATP) 6:3, 6:1 w pierwszej rundzie turnieju ATP w Dubaju. W następnym meczu rywalem polskiego tenisisty będzie Alex Molcan (69. ATP), który dostał się do rozgrywek jako szczęśliwy przegrany z kwalifikacji.

Spotkanie od samego początku przebiegało pod dyktando Huberta. Polak od pierwszych piłek wyraźnie dominował przy własnym podaniu, czego efektem było pięć gemów serwisowych, w których przeciwnik nie miał nawet jednej szansy na przełamanie. Co więcej, już w drugim gemie Hurkaczowi udało się zdobyć kluczowe dla losów seta przełamanie, dzięki któremu wrocławianin miał pełną kontrolę nad sytuacją. W ósmej odsłonie przy stanie 5:2 Polak miał jeszcze trzy break-pointy, które mogły mu pozwolić szybciej zamknąć seta, ale nie zdołał tego uczynić i musiał zaczekać na własnego gema.

W drugą część spotkania Hubert również wszedł z mocnym uderzeniem, ponieważ już w trzecim gemie wykorzystał drugą z szans na przełamanie i wyszedł na prowadzenie w secie. Chwilę później Hurkacz utrzymał własny serwis, a następnie raz jeszcze zwyciężył przy podaniu Bublika, uzyskując przewagę podwójnego przełamania. Takiej przewagi najlepszy polski tenisista nie mógł już wypuścić z rąk. Z kolei Aleksander wyraźnie stracił całą wolę walki i przegrał również dwa kolejne gemy. Ostatecznie Hubert Hurkacz wygrał 6:3, 6:1 i zapewnił sobie awans do II rundy turnieju ATP Dubaj, w której zmierzy się z Alexem Molcanem, który wygrał z Lloydem Harrisem 6:3, 6:3.

Hubert Hurkacz (POL) [5] — Aleksander Bublik (KAZ) 6:3, 6:1