Tenis - WTA Doha: Rosolska w ćwierćfinale debla
NAPARAZZI/ Wikimedia

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 22.02.2022, 17:40

Alicja Rosolska kontynuuje dobrą serię. Tym razem Polka wraz z Erin Routliffe zameldowała się w ćwierćfinale debla w Dosze.

Pierwszy set nie zapowiadał wygranej Alicji Rosolskiej i Erin Routliffe. Każdy gem serwisowy tej pary stwarzał zagrożenie przełamania. Ostatecznie udało się wygrać tylko jednego gema,  w dodatku po decydującym punkcie. Druga partia była już dużo bardziej wyrównana. Polka i Nowozelandka straciły serwis w siódmym gemie, przy serwisie tej pierwszej. Na szczęście udało się szybko zanotować re-breaka, a kilka minut później rozegrano tie-breaka. W nim bezkonkurencyjny okazał się "polski" debel.

Po godzinie i dwudziestu minutach gry przyszedł czas na super tie-break. Zaczęło się dobrze - od prowadzenia 4:1 Rouliffe i Rosolskiej. Niestety dwa błędy niewymuszone błędy Polki i podwójny błąd serwisowy Nowozelandki dały wynik 4:6. Do końca spotkania punktowały jednak już tylko one, wygrywając 10:4. Ich rywalkami w ćwierćfinale będą Shoku Aoyama i Aleksandra Krunić.

Alicja Rosolska/Erin Routliffe (POL/NZL) - Ellen Perez/Desirae Krawczyk (AUS/USA) [7]: 1:6, 7:6(3), 10:6