Gol snajpera, Atletico w finale

• Data publikacji: 03.05.2018, 23:00

Po remisie (1:1 przyp.red.) w pierwszym meczu 1/2 finału Ligi Europejskiej na The Emirates w Londynie piłkarze Atletico Madryt przystępowali w dużo lepszych nastrojach.

Od samego początku gospodarze ruszyli do ataku, dłużej utrzymywali się przy piłce, zwłaszcza na połowie Arsenalu. Na dodatek w 7. minucie poważnej kontuzji doznał kapitan The Gunners - Laurent Koscielny. Reprezentant Francji upadł na murawę bez kontaktu z przeciwnikiem i po chwili został zniesiony na noszach. Los Colchoneros konsekwentnie atakowali bramkę niepewnie broniącego od pierwszej minuty Davida Ospiny. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, to w doliczonym czasie gry Atletico zdobyło gola. Po długim wykopie Jana Oblaka, Thomas zgrał piłkę głową do Griezmanna, a Francuz podał do Diego Costy, który pewnym, mocnym strzałem pod poprzeczkę umieścił futbolówkę w siatce.

Druga połowa również zaczełą się od dominacji gospodarzy. Zawodnicy Arsenalu spychani byli do obrony wysokim pressingiem podopiecznych Simeone. Pierwszą dogodną szansę w tej części gry miał znów Costa, który pozostawiony bez krycia w polu karnym próbował głową zaskoczyć Ospinę. Goście z Londynu starali się stwarzać sytuacje i dość przypadkowo mogli doprowadzić do remisu. Po nieudanym strzale Wilshere'a piłka spadła pod nogi Ramseya, ale w ostatniej chwili dopadli go Godin, Thomas i Griezmann blokując strzał Walijczyka. Do samego końca Ateltico kontrolowało boiskowe wydarzenia i ostatecznie utrzymało to skromne prowadzenie, które dało mu awans do finału w Lyonie. W 83. minucie na boisku pojawił się wychowanek klubu Wanda Metropolitano - Fernando Torres, który pożegnał się ze swoimi kibicami. W nowym sezonie nie będzie już grał w Atletico. Niestety Arsene Wenger pożegna się z Arsenalem nie zdobywając żadnego trofeum. Co gorsza dla fanów Kanonierów: ich drużyna w przyszłym sezonie nie zagra także w Champions League.

Atletico 1:0 Arsenal

'45+3 Diego Costa

Atletico: Jan Oblak - Thomas ('90+2 Stefan Savić), Jose Gimenez, Diego Godin, Lucas - Saul, Gabi, Koke, Vitolo ('74 Angel Correa) - Diego Costa ('83 Fernando Torres), Antoine Griezmann.

Arsenal: David Ospina - Nacho Monreal, Laurent Koscielny ('7 Callum Chambers), Shkordan Mustafi, Hector Bellerin - Jack Wilshere ('68 Henrikh Mkhitaryan), Granit Xhaka, Aaron Ramsey, Danny Welbeck, Mesut Ozil - Alexandre Lacazette.