Liga Mistrzów: Vlahovic z trafieniem i remis w meczu Villarreal-Juventus
wikimedia.commons

• Dodał: Liwia Waszkowiak
  • Data publikacji: 22.02.2022, 22:56

Remis 1:1 po wyrównanym spotkaniu Villarrealu z Juventusem w 1/8 finału Ligi Mistrzów zdaje się sprawiedliwym wynikiem. Dobrze na boisku prezentował się Dusan Vlahovic, który już w pierwszej minucie zdołał ustrzelić bramkę przeciwnikom. Remis gospodarzom uratował Dani Parejo.

Iście efektowne wejście zaliczył Juventus w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Żółta łódź podwodna nie zdążyła jeszcze do końca się wynurzyć, a już otrzymała potężny cios w postaci świetnej bramki Dusana Vlahovicia po bardzo dobrym podaniu Danilo, a to wszystko w ciągu pierwszych 30-kilku sekund meczu. W trudnej sytuacji znaleźli się gospodarze, w dodatku nie pomagała im ospałość w rozgrywaniu kolejnych akcji. Niewykorzystana setka także nie przemawiała na ich korzyść – z początku kompletnie niewidoczny Giovani Lo Celso otrzymał kapitalne podanie i wystarczyło, by piłkę pokierował wprost do siatki. Ta sztuka jednakże nie udała mu się, gdyż futbolówka odbiła się od słupka.

Stara Dama dobrze radziła sobie w defensywie, nawet gdy gospodarze wyprowadzali niebezpieczną kontrę. Villarreal nie był w stanie wpłynąć na wynik. Jednocześnie goście świetnie radzili sobie z kreowaniem dobrych sytuacji strzeleckich – trudno im było jednak odpowiednio je wykorzystać. Im bliżej końca pierwszej połowy, tym bardziej nerwowo robiło się na boisku, mimo tego tempo gry nie wzrastało w zastraszającym tempie. Dla Juventusu było to bezpieczne, Villarreal natomiast potrzebował zastrzyku energii, aby w pełni wykorzystać budowane przez siebie akcje.

Juve w drugiej połowie ponownie od pierwszych sekund ruszyło do ataku. Gospodarzom dalej brakowało impulsu, dzięki któremu mogłoby dojść do wyrównania wyniku. Trudno jednakże było spróbować wrzucić drugi bieg w momencie, w którym jakość i dokładność podań pozostawiała wiele do życzenia. Mimo tego Villarreal spokojnie rozgrywał piłkę, usypiając czujność zawodników Starej Damy. Fortel ten przyniósł efekty w 66. minucie. Uśpiona czujność Juventusu została wykorzystana, szczególnie po błędach w defensywie, które nie powinny mieć miejsca. Etienne Capoue pięknym podaniem znalazł Daniego Parejo w polu karnym przeciwnika. On z kolei bez najmniejszego problemu pokonał bramkarza i tym samym doprowadził do remisu.

Niebezpiecznie przy bramce Rulliego zrobiło się w 85. minucie, gdy z krańca pola karnego uderzył Vlahovic. Serb miał chrapkę na więcej, niż tylko jedno trafienie, jednakże golkiper Villarrealu tanio skóry sprzedać nie zamierzał - świetnie wybronił strzał przeciwnika. Przepychanie piłki na połowy rywali trwało w najlepsze, ostatecznie jednakże zostało ukrócone. Na tablicy wyników widniało, zdaje się zasłużone, 1:1, gdy sędzia odgwizdał koniec spotkania.

Villarreal – Juventus 1:1 (1:0)

Bramki: 66' Parejo - 1’ Vlahovic

Villarreal: Rulli – Foyth, Albiol, Torres, Pedraza (79' Estupinan) - Chukwueze (90' Pino), Capoue, Parejo, Moreno (79' Trigueros) – Lo Celso, Danjuma (90' Boulaye Dia)

Juventus: Szczęsny – De Sciglio (87' Pellegrini), Danilo, de Ligt, Sandro (46' Bonucci) - Cuadrado, Locatelli (71' Arthur), Rabiot, McKennie (81' Zakaria) – Vlahovic, Morata